BKP, KTÖS'ü ziyaret etti...

loading
11 Ağustos, Salı
£

9.60

8.61

$

7.33

BKP, KTÖS'ü ziyaret etti...

BKP, KTÖS'ü ziyaret etti...

Birleşik Kıbrıs Partisi Toplımsal Varoluş Güçleri Milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikasını ziyaret etti. Görüşmede, Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, KTÖS Başkanı Güven Varoğlu ve KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil basına açıklamalarda bulundu.

BKP, KTÖS'ü ziyaret etti...
A- A A+

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendeikası Başkanı Güven Varoğlu yaptığı konuşmada Birleşik Kıbrıs Partisi ile KTÖS'ün yıllardan beri Kıbrıs Türk toplumunun ayakta kalabilmesi, kendi kendi yönetebilmesi ve varolan koşulların değiştirilebilmesi için ortak mücadele verdiğini ifade ederek, " Ülkemiz henüz birleşmemiştir. Çözüm gerekleşmemiştir. Ülkemizde var olan olağan üstü koşullar devam etmektedir. Kendi kendimizi yönetemiyoruz. Burada göstermelik sanal bir demokrasi vardır. Ve bu koşullar da devam ediyor. Bu anlamda mücadele de devam etmektedir. Biz seçimlerin de bir araç olduğunu düşünüyoruz. Rejime karşı verilen kavga bu seçim sürecinden sonra da devam edecektir. Farklı sesler vermek cesaret ister. Birleşik Kıbrıs Partisi bu noktada büyük bir cesaret göstermektedir. Çözüm yollarını önermekte ve bu seçim sürecinde de farklı duruşuna kararlılıkla devam etmektedir. Kendilerine başarılar dileriz "dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan bir part olarak değil bir cephe olarak, bir güçbirliği olarak Kıbrıs Türtk Öğretmenler Sendikasını ziyaret ettiklerini belirterek, Birleşik Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri'nin gerçekleşen işbirliği ile Kıbrıs Türkü'nün sesi olduğunu söyledi. BKP Genel Başkanı İzcan, " BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'nin verdiği kavganın temelinde Kıbrıs Türk toplumunun varlığı, kimliği ve geleceğinin korunması, barış, sevgi ve dostluk vardır. Parlamentoda bulunan 4 siyasi parti arasında bir fark kalmamıştır. Hepsi Ankarada'ki AKP hükümeti ile işbirliği içine girip onun desteğini almaya çalışmaktadır. Demokratikleşme, sivilleşme ve anayasanın değişmesi konusunda hiç bir adım atmamışlardır. Emeğe yapılan saldırılarda hepsi de suç ortağıdır. asgari ücret,in düşürülmesi, çalışanların haklarının geriletilmesi, bütün emekçilerin kamu da yada özlede olsun bütün haklarının geriletilmesi ve Ankara'nın paketlerinin uygulanması ve özelleştirme adı altında buranın yeşil sermayeye peşkeş çekilmesine müsade etmeleri kabul edilmezdir. Gezi parkı olaylarında Türkiye halkının ayudınlık yüzünün demokrasi mücadelesine de suskun kalışlardır. Bütün bunlar onların dışında kalanların bir çatı altında bir araya gelmesi için yeterli sebeptir. Esas sorunun ortaya konulması için de bir sebeptir. Sorun Kıbrıs'ın kuzeyininAnkara'nın alt yönetimi haline dönüşmesi, toplumumuzun giderek erimesi, ülkesini terk etmesidir. Üretimden koparılmamız ve bize ait kurumların elimizden alınmasıdır. Bütün bunlar entegrasyon ve asimilasyon siyasetinin parçalarıdır. KTÖS bütrün bunlara karşı tavır belirleyen ilerici bir sendikamızdır. Buraya geliş maksatımız da onlarla beraber bu kavgayı yükseltme arayışıdır. Ve açık destek talebidir. Biz KTÖS'ten destek istiyoruz. Kendimiz için değil ülkemiz, halkımız için destek istiyoruz. Ve sendikalarımızın bu süreç içinde daha aktif bir şekilde yer alması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

KTÖS Genel Sekreteri Şernel Elcil ise yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası'nın kurulduğu günden itibaren, barışı, demokrasiyi vesivilleşmeyi savunmuş ve Kıbrıs Türk toplumunun siyasal iradeyi ele alması için bir mücadele vermekte olduğunu belirterek, "Bu mücadelede her zaman beraber olduk bu bizim gerçeğimizdir. Aynı yolu yürüyoruz. Seçim aranesını bir mücadedle aracı olarak gördüğünüzü biliyoruz. Dolayısıyla bu süreçte bu ülkede yaşanan gerçekleri dünyayla ve toplumumuzla paylaşmak ve seçimlerin de bir mücadele aracı olarak kullanıulmasını da doğru bir yöntem olarak görüyoruz. Bu kolay olmayacaktır çünkü uygulanan nüfus politikaları sonucunda Kıbrıslıtürklerin iradesi elinden alınmıştır. İraddemizin yeniden tesisi bir çözümle mümkün olacaktır. Bu nopktada mücadelenizi selamlıyor ve destekliyoruz. Açık ve net olarak ortaya koyduğunuz söylemlerin bir çoğuna katılıyoruz. Ve aynı söylemleri biz de yapıyoruz. Bu açıdan mücadelenizde size başarılar diliyoruz ve yeri geldiğinde de gereken desteği vermekten geri durmayacağımızı belirtmek istiyoruz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER