Çakıcı, Hava Trafik Kontrolörleri ile görüştü

loading
27 Mayıs, Çarşamba
£

8.25

7.40

$

6.78

Çakıcı, Hava Trafik Kontrolörleri ile görüştü

Çakıcı, Hava Trafik Kontrolörleri ile görüştü

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Sivil Havacılık ve Hava Trafik Kontrolörlüğü gibi önemli alanlarda, eleman eksikliği yaşanmasının ve yasal boşluk olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Çakıcı, Hava Trafik Kontrolörleri ile görüştü
banner
A- A A+

Çakıcı, Uluslar arası Havacılık Örgütü kurallarına KKTC'de de adaptasyon gerektiğini, Hava Kontrolörleri kriterlerinin de yasalaşması gerektiğini kaydetti.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası heyetini kabul ederek görüşü. TDP Genel Merkezinde gerçekleştirilen ve yaklaşık bir saat süren görüşmede, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de hazır bulundu.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız, görüşmede yaptığı konuşmada, Hava Trafik Kontrolörleri olarak ciddi sıkıntıları olduğunu dile getirerek, bu sorunların çözümü konusunda birtakım çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Hava Trafik Kontrolörlerinin ne iş yaptığına dair büyük bir bilgi eksikliği olduğunu, bu kişilerin nasıl eğitim aldığını, nasıl yetiştiğinin bilinmediğini belirten Kapısız, çalışma esasları, çalışanların hakları gibi, gerek yaşanan sorunlar, gerekse de bu eksikliklerin giderilmesi amacıyla hazırladıkları taslak çalışmayı, TDP Genel Başkanı Çakıcı'ya takdim etti.

Uluslar arası Sivil Havacılık Örgütü'nün kriterlerine uymakla birlikte yasal düzenleme konusunda büyük eksiklik olduğunu dile getiren Kapısız, bu kriterlere uyumun şart olduğunu kaydetti. Havacılıkta kural ve yasaların sürekli yenilendiğini, ancak ülkemizde bunların maalesef takip edilmediğini belirten Kapısız, yasaların yenilenmesinin şart olduğunu söyledi.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkenin her alanında yasaların uygulanması gerektiğine inandıklarını, bunun özellikle havacılık alanında çok daha fazla gerekli olduğunu söyledi.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası'nın istek ve taleplerinin haklılığına dikkat çeken Çakıcı, "Bunlar halkın emniyeti açısından oldukça gerekli unsurlardır" dedi. Çakıcı, çalışanların hizmet içim eğitimleri ile eğitimli ve lisanslı çalışan sayısının artırılmasının da önemini vurguladı.

Geçmiş UBP Hükümetinin acil ihtiyaç olan yerler yerine, tamamen UBP delegelerine dönük istihdam yaptığını kaydeden Çakıcı, "Çok önemli ve acil olan yerler yerine, tamamen çıkar uğruna istihdam yapmak partizanlığın dik alasıdır" dedi.

Sivil Havacılıktan konuşurken, Ercan Havaalanından da bahsetmek gerektiğini kaydeden Çakıcı, Ercan Havaalanının tekelleşmesine karşı olduklarını yineledi. Geçmişte Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın iflas ettirilmesinden de büyük acı duyduklarını kaydeden Çakıcı, bayrak taşıyıcısı yeni bir Kıbrıs Türk hava yolu şirketinin kurulması gerektiğini kaydetti.

Sivil Havacılıkta rekabet ortamının artırılarak halka ucuz ve kaliteli hizmet götürmenin tarafında olduklarını dile getiren Çakıcı, bunun için her türlü mücadeleye hazır olduklarını söyledi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER