Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği teknik inceleme gezisi

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.50

8.58

$

7.28

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği teknik inceleme gezisi

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği teknik inceleme gezisi

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus), İnşaat Mühendisliği, öğretim görevlisi, Yrd.Doç.Dr. Rifat Reşatoğlu eşliğinde kampüs içerisindeki inşaat aşamalarını gören, ikinci sınıf, "Mukavemet" öğrencileri ; Yapıların yapılış amacı, inşaatlarda kullanılan malzeme ve davranışları hakkında bilgi edindiler.

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği teknik inceleme gezisi
A- A A+

Kolon, kiriş, perde duvar gibi betonarme yapı elemanlarının kesme dayanımlarını veya şekil değiştirme kapasitelerini artırmak amacıyla uygun mesafelerde yerleştirilen, boyuna donatıları enine saran etriyelerin önemi anlatılan teknik gezide, öğrenciler, öğrendikleri kuramsal bilgileri yerinde görme şansı yakaladılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Gezi kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Yük.İnş.Müh. Onur Ejder'den de Üniversite kampüsü içerisindeki inşaat işleri hakkında detaylı bilgi aldılar.

İnşaat Mühendisliğinin eğitiminin temel derslerinden olan "Mukavemet" öğrencilerin mühendislik önsezisinin oluşmasına yardımcı olmaktadır diyen dersin öğretim görevlisi, Yrd.Doç.Dr. Rifat Reşatoğlu, yeni malzemelerin şaşırtıcı düzeylere ulaştığı, bilgi işlem hızları ve olanaklarının geliştiği bir çağda hızlı değişimlere ayak uydurmak için uygun zamanlarda eğitimlerimizi sınıfların dışına taşımakta olduklarını ifade etti.

Gezinin Sonunda öğrenciler bu tarz yerinde yapılan incelemelerin derslerde kendileri açısından çok daha yararlı olduğunu ve bu tarz teknik gezilerin sürekli olduğu içinde ileriye dönük iş yaşamlarından rehber olacağını belirttiler...

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER