GAÜ'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama mesajı

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.57

7.64

$

6.77

GAÜ'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama mesajı

GAÜ'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama mesajı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizclik ve Ulaştırma Yüksekokulu tarafından heryıl geleneksel olarak düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı GAÜ Denizcilik Uygulama Merkezi Camelot Beach Club'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

GAÜ'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama mesajı
banner
A- A A+

Konuyla ilgili GAÜ ve GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu adına mesaj yayınlayan GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Müdürü Uzakyol Kaptanı Eftal Safel şunları söyledi:

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı

"Bilindiği üzere, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bizlere "Denizciliği Türk'ün Milli Ülküsü olarak düşünmemizi ve o'nu az zamanda da başarmamızı" emretmiştir. Bizler de, işte bu güçlü ve kararlı emri yerine getirmeyi; kendimizin, denizcilik camiasının ve eğittiğimiz güzide öğrencilerimizin ilk temel denizcilik ilkesi olarak gurur ile kabul ettik ve edeceğiz. Bu Milli ülkü ışığı altında yapılan ilk uygulama ve karalılık arz eden hareket, 1 temmuz 1926 da yürürlüğe giren "Kabotaj kanunu" dur. Üç bir tarafı denizlerle çevrili olan, Genç Türkiye Cumhuriyeti'nin karasuları ve iç sularında dahili ticari gemi taşımacılığı hakkının, tamamen ilgili bayrak devleti tarafından yapılması anlamına gelen Kabotaj kanunu, bayram şenliği niteliğinde de her yıl kutlanabilmesi adına, adı"Denizcilik ve Kabotaj Bayramı" olmuştur.

Bu yıl 87. Kutlanan bu bayram hepimize kutlu olsun.

Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu olarak bizler, 2010 yılından bu yana da geleneksel olarak her yıl 1 Temmuz'da Denizcilik eğitim tesislerimiz olan Camelot Beach'te resepsiyon vermekteyiz. Bu yıl 4. sünü kutladığımız 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı resepsiyonumuz, geleneklerimizi bozmadan ve kararlılıkla yine Camelot Beach deniz eğitim tesislerimizde yapıldı.

Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu olarak bizler, Atamızın bizlere emrettiği doğrultuda, son zamanların en kaliteli denizcilik öğretimini ve en son model laboratuvar, simülatörler ve denizcilik sertifika eğitim alanımızı da kullanarak eğitimlerimizi vermekteyiz.

Vizyon ve misyonumuzu bu doğrultuda tutup dünya denizciliğine kaliteli zabitan kadrosu yetiştirme yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz. Bu kararlılığımız ve kalitemiz, ilgili kuruluşlar, başta Uluslararası Denizcilik Örgütü, TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, YÖK, YÖDAK ve sıkı işbirliği içinde bulunduğumuz uluslararası birçok üniversiteler tarafından da ilgi ve övgü ile takip edilmektedir.

Ben Yüksekokulumun Müdürü ve Yıllarını denizcilik mesleğine adamış, Uzakyol kaptanı olmuş gerçek bir denizci idareci olarak yineliyorum ki; parolamız açık ve nettir:

GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu ile "artık hiçbir ülke gidilemez ve hiçbir liman varılamaz değildir".

Denize, denizciliğe ve denizciye gönül vermiş herkesin Bayramı Kutlu Olsun.

Uzakyol Kaptanı Efdal SAFEL

GAÜ, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu Müdürü

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER