Çakıcı: "Yeni bir Kıbrıs Türk Havayolları kurulacak"

loading
6 Haziran, Cumartesi
£

8.57

7.64

$

6.77

Çakıcı: "Yeni bir Kıbrıs Türk Havayolları kurulacak"

Çakıcı: "Yeni bir Kıbrıs Türk Havayolları kurulacak"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Çakıcı, Kıbrıs Türk Hava Yollarını (KTHY) batıranlardan, Ercan Havaalanını devredenlerden ve devleti zarara uğratanlardan mutlaka hesap soracaklarını vurguladı. Kamu varlıklarının satılmasını engellemeye yönelik yasal düzenleme yapacaklarını, özelleşme yerine özerkleşmeyi bir devlet politikası haline getireceklerini ve özelleştirmeler nedeniyle mağdur olan çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli yasal çalışmaları yapacaklarını belirten Çakıcı, yeni Kıbrıs Türk Hava Yollarını kuracaklarını söyledi.

Çakıcı: "Yeni bir Kıbrıs Türk Havayolları kurulacak"
banner
A- A A+

TDP Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Buran Atakan başkanlığındaki Hava Sen heyetini kabul ederek görüştü.

TDP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen görüşmede, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de hazır bulundu.

BURAN ATAKAN

Hava Sen Başkanı Buran Atakan, UBP hükümeti yerine 3 hafta önce göreve gelen yeni hükümetin aldığı kararlarla toplumun yüreğine su serptiğini söyledi.

Atakan, yeni hükümetin, yıllardır koltukta oturan ancak toplum için hiçbir icraat yapmayan siyasi yapılara toplum yararına nasıl icraat yapıldığını gösterdiğini belirterek, TDP'nin de bu hükümette olmasının takdir edilmesi gerektiğini kaydetti.

Atakan, KTHY çalışanlarını 9 ay boyunca açlığa terk eden UBP Genel Başkanı Küçük'ün bir günlük gecikmeli maaş ödemesini eleştirmesini de toplumun takdirine baktığını söyledi.

Atakan çalışanların mağduriyetleri ile ilgili konuları bakanlar kurulunun gündemine getirilmesini de talep etti.

KTHY çalışanlarının yasal alacaklarını 3 yıldır alamadıklarını, özelleştirme adı altında bu kişilerin makamlarının, çalışmışlıklarının göz ardı edildiğini kaydeden Atakan, halkın, 28 Temmuz'da, geçen dönemde yapılanların cezasını keseceğini belirtti.

TDP'nin 28 Temmuz'un ardından da hükümette yer alması temennisinde bulunan Buran Atakan, "İnşallah TDP hükümette yer alır ve yapılanların hesabını birlikte sorarız" dedi.

Hava Sen Başkanı Buran Atakan, KTHY ve ETİ çalışanlarına, zor günlerinde kendilerine destek olan siyasi partilere destek olmaları çağrısında da bulundu.

MEHMET ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Çakıcı, büyük mağduriyet yaşayan KTHY ve ETİ çalışanlarına hep destek verdiklerini belirterek, bu konudaki duruşlarının net olduğunu söyledi.

KTHY çalışanlarına aylarca maaş veremeyen, işsizlik parası dahi vermeyen, aynı şekilde LTB çalışanlarını mağdur eden UBP'nin Genel Başkanı Küçük'ün bir günlük gecikmeli maaş ödemesini eleştirmesinin komik olduğunu vurguladı.

Çakıcı, çalışanların mağduriyetinin giderilmesi için her türlü çalışma ve yasal düzenlemeyi yapma kararlılığında olduklarını vurguladı, kaynağı ise vergi reformu yaparak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alarak, ayrıca, lüks tüketim vergilerini artırarak bulacaklarını kaydetti.

Mehmet Çakıcı, KTHY'nin batırılması ve Ercan Havaalanı'nın devredilmesi konularında mutlaka hesap soracaklarını belirterek, "KTHY'nı kimin batırdığı ortaya çıkarılmadı. Meclis'te oluşturulan komite de bunun ortaya çıkarmadı. Sorumlu kim sorumlusu ise bunun hesabını mutlaka verecek" dedi.

TDP olarak hedeflerinin yeni Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın kurulması olduğunu dile getiren Çakıcı, bunun için de Hava Sen ile işbirliği içinde her türlü çalışmayı yapmaya hazır oldukların kaydetti.

TDP'nin net bir duruş sergilediğini ve taraf olduğunu dile getiren Çakıcı, "TDP faiz mağdurlarından yana taraftır. Yerli üretimin desteklenmesi ve korunması yönünde taraftır. Küçük-orta boy işletmelerin yanında taraftır. Herkes de tarafını belli etmelidir. Ülkedeki değişim de ancak bu şekilde mümkündür" diye konuştu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER