Tel-Sen: "Binamıza dokunma sabrımız sınama"

loading
29 Kasım, Pazar
£

10.43

9.37

$

7.84

Tel-Sen: "Binamıza dokunma sabrımız sınama"

Tel-Sen: "Binamıza dokunma sabrımız sınama"

Tel-Sen Telekomünikasyon Dairesi'nin karkas binasına pankart asarak tepkisini sürdürüyor.

Tel-Sen: "Binamıza dokunma sabrımız sınama"
A- A A+

Telekomünikasyon Dairesi'nin tamamlanmayı bekleyen karkas binasının başka bir daireye devredileceğini öğrenen Yönetim Kurulumuz gerek Telekomünikasyon İdaresi gerekse Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmüş ve böyle bir uygulamayı kabul etmeyeceğimizi belirtmiştir.

Uzun zamandan bu yana yatırım yapılmayarak kaderine terk edilen Telekomünikasyon Dairesi üzerine oynanan ayak oyunları devam etmektedir. Özelleştirme süreci içerisine çekilmeye çalışan ve defalarca sendikamız örgütlüğünde direniş sebebimiz olan Telekomünikasyon Dairesinde şimdide bina sorunu gündeme geldi. Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı binanın bir başka daire devredilmesi için uğraşıyor. Amacını şirin ve popülist sözlerle süsleyerek belirten müsteşar aslında özelleştirmenin önünü açmaya süreci başlatmaya çalışıyor.

Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü bulunan sendikamızın görüşü nettir. Defalarca belirttiğimiz gibi hiçbir şekilde dairenin bir çivisinin dahi sökülmesine müsaade etmeyeceğiz.

Devletin atıl vaziyette bulunan birçok binası varken Telekomünikasyon Dairesi binasının dairemizin elinden alınarak başka daireye verilmesi isteği oldukça manidardır. Binamız bir an evvel bitirilmeli çalışanın ve halkın hizmetine sunulmalıdır. İdarecilerimizden beklentimiz bu yöndedir. Bir başka dairenin bu binayı kullanma ihtiyacı binamız bittikten sonra da devam ederse binanın bir bölümünün geçici bir süre kullanıma verilmesi düşünülebilir ancak kurnazlık yapılarak seçim arifelerinde yaşanan boşluklar fırsat bilinerek abuk sabuk uygulamalara tenezzül edinilmesini kabul etmemiz bizden beklenmesin.

Bilinmesini isteriz ki; Telekomünikasyon Dairesinde bir çivi dahi sökülmesine müsaade etmedik etmeyeceğiz. Kimse Telekomünikasyon Dairesi çalışanlarının sabrını sınamasın.

Tamay Soysan

Başkan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER