BKP- TVG KTAMS'ı ziyaret etti...

loading
2 Haziran, Salı
£

8.49

7.56

$

6.77

BKP- TVG KTAMS'ı ziyaret etti...

BKP- TVG KTAMS'ı ziyaret etti...

BKP- Toplumsal Varoluş Güçleri seçim çalışmalalrı çerçevesinde Kıbrıs Türk Amme Memeurları Sendikasını ziyaret etti.

BKP- TVG KTAMS'ı ziyaret etti...
banner
A- A A+

BKP Genel Başkanı izzet İzcan yaptığı konuşmada, KTAMS ile geçmişten gelen bir dayanışma içerisinde olduklarını, Ankara'nın dayattığı paketleri uygulayan hükümetlerin dayatmaları karşısında da birlikte mücadele ettiklerini söyledi.

Birleşik Kıbrıs Partisi'nin girilen seçim sürecinde toplumsal varoluş güçlerini oluşturan kesimler, bu işbirliği içinde bulunan sendikacı ve aydınlalarla birlikte hareket ettiğini belirten İzcan, seçimlerin bir araç olduğunu amacın Kıbrıs'ta barışa ulaşmak için her cephede mücadele etmek olduğunu söyledi.

İzcan, " BKP Toplumsal Varoluş Güçleri'nin amacı ülkemize, barışı, demokrasiyi, özgürlüğü, emeğin kurtuluşunu ve emekçinin özgürlüğünü getirmektir. Bu seçimlere katılan dört siyasi partide aynı ağızla konuşmaktadır. Hiç biri Ankara'nın dayatma ekonomik paketini reddedeceğini söylememektedir. Hepsi varılan mutabakata sadık kalacağını söylemektedir. BKP- Toplumsal Varoluş GüçleriAnkara'nın dayatma paketini kabul etmemektedir. Bunun yerine Kıbrıs türk toplumumun tüm kesitleri ile birlikte oluşturacağı planlamayı uygulayacaktır. Özelleştirmelerin olmayacağı, kıbrıstürkü'ne ait kurumların yeşil sermayeye peşkeş çekilmeyeceği, sünni islam yaşam koşullarının dayatılmayacağı, bütçedeki kaynakların külliye yapımına ayrılmasına müsade etmiyeceği bir yapıyı oluşturacaktır. Kıbrıs'ın kuzeyinde temel insan haklarının geçerli olduğu, emekçilerin ezilmediği düzeni oluşturacaktır. Bizler hükümetçilik oynamaya değil gerçek iktidara talibiz. Diğer partilerin Ankara'nın kontrolünde hükümet olma talebi vardır. İktidar talebi yoktur. Bu partilerin dördü de hem emeğe, hem sendikalara düşmandırlar. Hem özelleştirmeci hem de ayırılıkçıdırlar. Dolayısı ile bu kavga Kıbrıs Türk toplumunun kendi ülkesinde iktidar olma, azınlığa düşmeme, kendi kendini yönetme, kurumlarına sahip çıkma ve barış kavgasıdır. Biz tüm bunlar için güçlü bir seçenek ortaya koyduk ve KTAMS üyelerinden ve halktan bu seçeneğe güçlü bir destek istiyoruz. Bu seçimin esas galibinin bu rejime karşı duranlar olması için destek istiyoruz. BKP- TGV'ye verilen destek Ankara'ya ve tüm dünyaya bu rejime karşı duranların mesajı olacaktır" dedi.

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan ise yaptığı konuşmada BKP- Toplumsal Varoluş Güçleri'ni aralarında görmekten büyük mutluluk duydsuklarını belirterek, BKP Ve Toplumsal Varoluş Güçlerini oluşturan tüm örgütler ve bireylerle dayatma paketlere toplumsal yokoluşa karşı birlikte mücadele ettiklerini söyledi. Seçimin mücadele için bir araç, bir mevzi olarak kullanılmamasının bir hata olduğunu ifade eden Kaptan, herkesi bu seçimlerde kendi iradesi ışığında toplumsal çıkarlar için oyunu kullanmaya çağırdı. " Ya hep beraber varolacağız ya da hiçbirimiz" diyen Kaptan, Kıbrıstürk toplumunun toplum olarak, kültür olarak hızla yok oluşa sürüklendiğini vurguladı.

Baraka Kültür Merkezi Avtivisti Münür Rahvancıoğlu ise yaptığı konuşmada, " Hayat akıp gidiyor, her gün birinin kapısınının önünde yangın çıkıyor. Bir gün Kıbrıs Türk Hava Yolları, bir gün Elektirik Kurumu, ertesi gün Ercan'da yangın çıkıyor. Ve neyazık ki kimin kapısının önünde yangın çıkarsa o bağırıyor. Duyarlı sendikalarımızdan biridir KTAMS. Bu süreçlerde kendini doğrudan ilgilendirsin ya da ilgilendirmesin ses veren bir sendikadır. Ancak bu seslerin birleşmesi ve toplumumuzdaki direniş kültürünün yükselmesi gerekir. Ne yazık ki şuanda yeni kazanımlar elde edecek noktada değil elimizdekileri korumak için direnişi örütlemek noktasındayız. Bunu yapabilmemiz lazım ki halkımızın tekrar umudu canlansın, kendine güveni gelsin ve onur duygusu gelişsin ve direniş gelişsin. Çünkü ancak böyle varolabilir. Bu mücadele seçimden sonra da birlikte devam edecetir" dedi.

Devrimci Komünisty Birlik temsilcisi Yusuf Alkım ise, mücadelenin toplumsal varoluş mücadelesi olduğunu ifade ederek, 28 Temmuz'un bir aşama olduğunu ne mücadelenin başı ne de sonu olduğunu söyledi.Alkım " Bizim çağrımız toplumumuzun 28 Temmuz'da sandığa giderek tüm dünyaya, tüm egemenlere biz yokoluşa hayır diyoruz, toplumsal varoluşumuza için BKP- Toplumsal Varoluş Güçlerine destek veriyoruz demeleridir. Bu yönde mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER