Harmancı, KTMMOB Heyeti'ni kabul etti

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.44

8.49

$

7.24

Harmancı, KTMMOB Heyeti'ni kabul etti

Harmancı, KTMMOB Heyeti'ni kabul etti

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı KTMMOB (Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti.

Harmancı, KTMMOB Heyeti'ni kabul etti
A- A A+

KTMMOB (Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) Başkanı Aziz Öge ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Bakan Harmancı'nın yeni görevinin hayırlı olmasını dilerken, kısa süre içerisinde yapılan icraatlardan ve alınan kararlardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bakanlar Kurulunun aldıkları kararlarla bir duruş sergilediğini ve bu duruşun hem çalışanlara hem de halka güven verdiğini de söyleyen Öge, görev alacak yeni hükümet için iyi bir zemin hazırlandığını ifade etti.

Öge; Kuzey Kıbrıs'taki mimari ve gotik tarihi yapının oldukça zengin olduğunu belirtti ve okullarda ders olarak okutulabilmeleri ve tanıtmaya yönelik olarak kullanılabilmeleri konusunda görüşlerini aktardı.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı da Kültür Turizmi açısından mimari eserlerin sağlıklı bir şekilde gelen turistlere pazarlanmasının önemli olduğunu bu alanda tüm acentelerin çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı.

  • Bakanlık ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği arasında Belirlenen bölgelerde Engelli Kullanımına uygun alanların yaratılabilmesi ile ilgili protokol imzalandı.

Kabulde Bakan Harmancı ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Aziz Öge arasında bir protokol imzalandı. Bu protokole göre öncelikle Bakanlık Binaları olmak üzere, Girne OTEM binası, Salamis Harabeleri, St.Barnabas Manastırı ve Güzelyurt Arkeoloji Müzesi'nin Engelli kullanımına uygun hale getirilmesi yönünde Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından tesbit ve raporlama çalışması yapılacak, pilot çalışmanın ardından bahse konu bina ve ören yerlerinin engelli kişilerin kullanımına uygun hale getirilmesi yönünde karar alınacak.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı bu konuda gönüllü olarak yardımda bulunan Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Aziz Öge ve çalışma arkadaşlarına işbirliği için teşekkür etti.

Bakan Mehmet Harmancı, Önümüzdeki hafta içerisinde Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde Üniversitelerin Mimarlık Bölümü temsilcileri ile tarihi dokuyu koruma üzerine Eski Eserler Dairesi Koordinesiyle İşbirliği toplantısı gerçekleştireceklerini ve bu alanda gerekenlerin yapılması yönünde uğraş vereceklerinin altını çizdi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER