SOS Çocukköyü Şenliği, BRTK işbirliğinde gerçekleşti!

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.49

8.58

$

7.28

SOS Çocukköyü Şenliği, BRTK işbirliğinde gerçekleşti!

SOS Çocukköyü Şenliği, BRTK işbirliğinde gerçekleşti!

Şenlik,Coşkuyla Kutlanırken, Canlı yayında bağışlar toplandı!

SOS Çocukköyü Şenliği, BRTK işbirliğinde gerçekleşti!
A- A A+

KKTC SOS Çocukköyü Derneği Ulusal Direktörü Ahmet Ataner "Şenliğe, etkinliğe ve bağışlara ilgi gösteren ve destek veren tüm katılımcılara ve SOS Çocukköyü Derneği paydaşlarına, ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.

"Risk altında olan yardıma muhtaç çocuklarımıza ve gençlerimize ihtiyaç duydukları sevgi yuvasını verebiliyorsak ve onları saygın birer birey olarak yetiştirebiliyorsak eğer, bunu tüm halkımızın ve vatandaşlarımızın yardımsever yüreği ve bizlere sağladıkları destekle yapıyoruz. Bu şenlikte de bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü katkıyı veren herkese en derin sevgi ve saygılarımızla teşekkür ediyoruz."

SOS çalışanlarıyla, çocuklarıyla, anneleriyle, BRTK çalışanlarıyla, iş adamlarıyla ve Devlet yetkilileriyle toplumla bütünleşen bir şölen olmuştur. Toplanan bağışlar da tatmin edici düzeydedir. Gelecek yıl bu şöleni daha da geniş ve daha da anlamlı yapacağız. İnsana yapılan yatırım en güzeli ve en kutsalıdır diye sözlerini tamamlayan Ataner, bizim teşekkürlerimiz, ve minnet sözcüklerimiz toplumumuzun bize verdiği destek ve güven yanında yetersiz kalır diyerek açıklamada bulundu.


Tüm dünyadaki SOS Çocukköyleri'nde her yıl geleneksel olarak kutlanan SOS Çocukköyü Şenlikleri, çocuklarımızın refahı ve mutlu bir yuvada yetişmesi amacına kendini adayan SOS Çocukköyleri'nin toplumla kucaklaştığı etkinliklerdir.


Dünya çapında bir sivil toplum gelişim organizasyonuna dönüşmüş olan SOS Çocukköyleri'nin düzenlediği SOS Çocukköyü Şenliği'ni KKTC SOS Çocukköyü Derneği olarak bu yıl 2 Temmuz Salı günü Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu'nun destekleri ve işbirliği ile gerçekleşmiştir.


SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hacer Çerkez açılış konuşmasının ardından SOS'in kurucularına plaket takdim etmiştir.


SOS Çocukköyü Şenliği, SOS'i televizyon ekranlarından tüm halkımıza tanıtmak ve korunmaya muhtaç çocuklarımız için halkımızdan yardım toplamak maksadıyla bir yardım gecesi ile birleştirdik.


SOS Çocuk Köyü bahçesinde düzenlenen şenliğimiz ve BRT 2'den yayınlanan canlı yardım programı eş zamanlı olarak 19:00- 22.00 saatleri arasında gerçekleşti.


Gecede, Rast Rastlaşma Grubu sahne alırken, aileler ve çocuklar için çok eğlenceli gösterilerin, oyun alanlarının ve kermes düzenlenmiştir. Şenliğimize gelme imkanı olmayan ve derneğimizi daha yakından tanımak, korunmaya muhtaç çocuklarımıza yardım etmek isteyen hayırseverler BRT 2'den yayınlanan canlı yardım programını izleyerek katkı koymuşlardır.


SOS Çocukköyü Ailesi adına, Öncelikle bize bu fırsatı verdikleri için Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Sayın Mete Tümerkan'a ve tüm ekibine, ayrıca sponsorlarımız;

9 Art Production, Ektam, Yaman Plus1- Yaman Plus2, Algida, Novemberson production, Kryolan, Con Kahvesi, Özlem Hellimleri, Gülgün Süt ürünleri, Okman Printing'e ve tüm gönüllülerimize destekçilerimize katkıları için teşekkür ederiz.


Gecede elde edilen gelir ihtiyacımızı karşılamktan uzak olmakla beraber, bugüne kadar toplanan gelirlerden daha yüksek olmuştur. Yardımların devam etmekte olması ise sevindiricidr. Canlı yayın programında, yardım masasında telefonlarla arama yaparak gecede destek veren kişilere teşekkür ederiz; Yaşar Ersoy (Tiyatro Sanatçısı), Kıymet Karabiber (Tiyatro Sanatçısı), Muhittin Yangın(SOS Grubu solisti), Kuzey Tarık(müzisyen), Cem Kafkas (Türk Sanat Müziği Sanatçısı), Arda Gündüz(Müzisyen), Aydın Türksever(Bayrak radyo show program yapımcısı), Mehmet Dolmacı(K: T. Otelciler Birliği), Tülay Umut(SOS Dernek Üyesi ve Zihinsel Engelliler Komite Başkanı).

Konuk olarak canlı yayına katılan, Yönetim Kurulu Baknı Dr. Hacer Çerkez, Sosyal Hizmetler Dairesi personeli Neşe Serinsu, Kurucu üyelerden Diçer Çağın ve Münür Muhtaroğlu, Limasol Türk kooperatif Bankası Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Özsusuzlu, Bireysel bağışçı ve SOS Destekçisi Meryem Çerkez, Havadis Gazetesi Yayın Müdürü Hüseyin Ekmekçi, TED Genel Müdürü Sevinç Boztuna,Jimnastik Federasyonu Fatoş Türkler, Uzlaşım Derneği Evren Caner, SOS Dernek Üyesi Hüsniye Özer ve Gönüllü Seramik sanatçısı Leman Cankat, GAÜ Aile Güçlendirme Projesi destekçisi Aytaç Dilek'e katkıları için teşekkür ederiz.

Online bağışlar www.soscocukkoyu.org sos resmi internet adresine girilerek gönderilmiş ve SMS Aboneliği bağışları kabul edilmiştir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER