BKP, Akça'nın açıklamasını sert bir dille eleştirdi

loading
25 Eylül, Cuma
£

9.72

8.90

$

7.63

BKP, Akça'nın açıklamasını sert bir dille eleştirdi

BKP, Akça'nın açıklamasını sert bir dille eleştirdi

Birleşik Kıbrıs Partisi Türkiye'nin Lefkoşa Büyük Elçisi'si Halil İbrahim Akça'nın "Kıbrıslıtürkler farklı propagandalara prim vermemelidir" açıklamasını sert bir dille eleştirdi.

A- A A+

BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, " Sn Akça'ya vali değil elçi olduğunu hatırlatırız. Bir Büyük Elçi olarak Kıbrıslıtürkler'in hangi politikalara itibar edip etmeyeceğini belirlemek Sn. Akça'nın görevi değildir. Sömürge valisi gibi davranmayı kendine görev edinmiş Sn. Akça ve Ankara'daki AKP hükümeti Kıbrıslıtürklerin onurunu ayaklar altına alan hakaretler ve açıklamalarla Kıbrıs'ın kuzeyinde yarattıkları sömürgeci rejimin devamını sağlayamacaklardır" dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri'nin yürüttüğü politikalardan duyulan rahatsızlığın her gün biraz daha arttığını belirten Korkmazhan, " 1974'ten bu yana Ankara'da hükümet edenler ve onların elçileri ülkemizde nasıl yaşayacağımızı, hangi politiklara itibar edeceğimizi, kime oy verip kime oy vermeyeceğimizi bize dikte etmeyi görevleri saymışlardır. AKP Parti hükümeti ve Sn. Akça da bu mantıktan farklı hareket etmemektedir. Bizler hem Ankara hükümetlerinin sömürgeci politikalarını hem de hayatımızın her alanına yaptıkları sömürgeci zihniyetten beslenen müdahaleleri şiddetle redediyoruz. İşte tam da bu noktada, BKP Toplumsal Varoluş Güçleri Kıbrıs türk toplumunun başı dik, onurlu bir yaşam için, kendi ayakları üzerinde duracağı, kendi kendini yöneteceği, hiç bir ülkenin talimatları, hakaretleri, Kıbrıslıtürleri yok sayan, küçümseyen sömürgeci anlayışlarını kabul etmeyecektir. Kendi ülkemizde söz sahibi ve evimizin efendisi olacağımız, Kıbrıslıtürkleri onursuz bir yaşama, varlık, kimlik ve değerlerimizi yok oluşa sürükleyen bu rejimi yıkıp, yerine barış, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünün temel alındığı bir düzen kurmak için Kıbrıslıtürklerin güçlü desteği ile bu güne kadar var olan ezberi bozacaktır" dedi.

Kıbrıs'ın kuzeyinde var olan çarpık rejim içinde her gün biraz daha yok oluşa sürüklenmeye, talimatlarla yönetilmeye, karar alma erkinin Lefkoşa'da değil Ankara'da olmasına, toplumumuzun onuru ayaklar altına alınarak hakaretlere maruz kalmasına seyirci kalan işbirlikçi partiler ve kendini sömürge yönetimi gibi gören Ankara'daki AKP Hükümetine en sert cevabın 28 Temmuz seçimlerinde BKP – Toplumsal Varoluş Güçleri'ne verilecek büyük halk desteği olduğunu vurgulayan Korkmazhan, " 28 Temmuz akşamı Ankara ve tüm dünya Kıbrıslıtürklerin onurlu bir yaşam, barış ve demokrasi talebini duyacaktır. Ne Sn. Akça'nın ne de AKP hükümetlerinin müdahaleleri Kıbrıslıtürklerin varoluş mücadelesini engellemeye yetmeyecektir" dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER