"CTP dün olduğu gibi bugün de icraata hazır bir parti değildir"

loading
25 Kasım, Çarşamba
£

10.66

9.51

$

7.99

Küçük: "CTP dün olduğu gibi bugün de icraata hazır bir parti değildir"

"CTP dün olduğu gibi bugün de icraata hazır bir parti değildir"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı İrsen Küçük, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler'in (CTP-BG) ağırlığında olan geçici hükümetin son günlerde ortaya koyduğu uygulamaların, "yalan vaatlerle" iktidara geldiği 2003-2009 yıllarını anımsattığını öne sürdü, halkı, bu gerçekleri görerek ve değerlendirerek, sağduyulu bir şekilde sandığa gitmeye çağırdı.

"CTP dün olduğu gibi bugün de icraata hazır bir parti değildir"
A- A A+

Küçük yazılı açıklamasında, CTP-BG'nin 2009 yılında nisap ile ilgili hiçbir sıkıntısı olmadan iktidarı bırakıp kaçtığını ve iktidarı "halkın gerçek iradesine" bırakmak zorunda kaldığını ifade eden Küçük, CTP'nin dün olduğu gibi bugün de icraata hazır bir parti olmadığını ortaya koyduğunu savundu. Açıklamanın tamamı şöyle:

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçlerin ağırlığında olan geçici hükümetin son günlerde ortaya koyduğu uygulamalar, bizlere yalan vaadlerle iktidara geldikleri 2003-2009 yıllarını anımsatmaktadır.

2009'da nisap ile ilgili hiçbir sıkıntısı olmadan iktidarı bırakıp kaçan ve nihayetinde iktidarı halkın gerçek iradesine bırakmak zorunda kalan CTP, dün olduğu gibi bugünde icraata hazır bir parti olmadığını ortaya koymuştur.

CTP'nin icraatlarına ve bugün halkın karşısına çıktıkları söylemlerine bakıldığında, aslında dünden bugüne hiçbir farkı olmadığı görülmektedir.

2009 yılında devleti hangi koşullarda devraldığımız ortada acı bir gerçek olarak görülürken bugün CTP'nin yaptığı yalan beyanlarla halkımızı kandırmaktan başka bir şey değildir.

Bir süre önce eski Sağlık Bakanımız ve Gazimağusa Milletvekilimiz Sayın Ertuğrul Hasipoğlu'nun oğluna yönelik arazi tahsis edildiğini ortaya atan CTP zihniyeti bugün gerçeklerin böyle olmadığı ortaya çıkınca bu iddialarını geri çekmek zorunda kalmıştır.

Yine partimizin Belediye Başkanlığını yapmış Sayın Cemal Bulutoğluları'nın "Devletten para aldığı" iddiasını yaymaya çalışan CTP, böyle bir durumun söz konusu olmadığı anlaşılınca yine bu söylemlerimden vazgeçmiştir.

Ortaya atılan bu yalan iddialar, CTP'yi icraata hazır olmayan bir partinin çeşitli hayal ürünleri yaratarak halkımızı etkilemeye çalışan bir parti konumuna getirmiştir ve Kıbrıs Türk halkı bu durumun farkındadır.

Sözüm ona iş yapmaya geldiğini iddia eden CTP'nin ağırlığındaki hükümet, ilk iş olarak şahsımın Başbakan olarak davete nezaket gösterdiğim Anavatan Türkiye Hükümetimizin Değerli Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağım görüşmenin yolculuğunun biletlerinin ödeme emrini iptal etmiştir.

Belli ki bu durum, Sayın Başbakan Erdoğan ile bırakın görüşmeyi randevü dahi alamayan bazı çevreleri oldukça rahatsız etmiştir.

Geçici hükümeti oluşturmadan önce, Anavatanımızla imzaladığımız ve Kıbrıs Türk halkının gelişiminin yanı sıra yarınlarını garanti altına almayı hedefleyen Ekonomik Protokülümüzü yerden yere vuran CTP ağırlığındaki bu hükümet işbaşına gelmeleri halinde bu programı kabul etmediklerini, değiştireceklerini çeşitli kez beyan ettikleri bir gerçektir.

Bugün iktidarı elinde bulunduran CTP, bu protokolü kabul edip etmediğini halkımıza açık ve net bir şekilde izah etmelidir. Siyasi etik bunu gerektirmektedir.

Bununla birlikte partimiz yetkililerinin de bir çok kez dile getirdiği bir noktayı kamuoyunun bilgisine getirip bu konuda bir cevap beklediğimizi hatırlatmak isterim.

CTP'nin Başbakanlığındaki hükümet, bizlerin döneminde imza koyulan Ekonomik Protokolü uygulayacağını,devam ettireceğini, bir başka deyişle kabul ettiğini beyan ve taahüt eden bir belge imzalayıp Ankara'ya göndermişmiş midir?

Önceleri reddedip, "Değiştireceğiz,uygulamayacağız" dediğiniz Ekonomik Protokol, bugün mensubu bulunduğunuz hükümet tarafından yürürlüktemidir?

İktidara gelmeden önce Muhalefet görevi yaptığınız günlerde, yaptığınız beyanların değişip değişmediğini Kıbrıs Türk halkı merak etmektedir.

Seçim sürecinin en hızlı şekilde yaşandığı bu dönemde CTP, seçim bilboardlarında "bir parti" olarak halkımıza mesaj vermeye çalışmaktadır.

Kıbrıs Türk halkı 2003-2009 yıllarındaki o "bir parti" yi çok iyi hatırlamaktadır.Bu dönemi yaşayan, sıkıntılarını gören, geceden sabaha yeni vergilerle uyanan halkımız, o "bir parti" yi 29 Temmuz'un sabahında sandıkların en derin yerine gömecektir.

Ayrıca CTP'nin bu mesajları vermeye çalışarak seçim propagandası yaptığı bilboardlarla ilgili bir çok seçim kampanyası süresince partimizi eleştirmiştir. Ancak bugün gördüğümüz kadarıyla CTP, eleştirdiği Bilboardları seçim propagandası yapmak suretiyle kullanmaktadır.

Halkımızı, bu gerçekleri görerek, değerlendirerek, sağduyulu bir şekilde sandığa gitmeye davet ediyorum.

Saygılarımla.


İrsen KÜÇÜK
UBP GENEL BAŞKANI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER