Denktaş: "İrsen Küçük ve CTP halktan hangi yüzle oy istiyor"

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.49

9.33

$

7.88

Denktaş: "İrsen Küçük ve CTP halktan hangi yüzle oy istiyor"

Denktaş: "İrsen Küçük ve CTP halktan hangi yüzle oy istiyor"

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Girne Milletvekili adayları İlkay Kamil, Dr. Esat Ergün Serdaroğlu, Dr. Özdemir Berova, Derviş Refiker, Hande Kayasal, Başak Tekerek, Sedat Hacımehmet, Gülay Deryagil, Sevgi Değigin, Adnan Altan ile birlikte, Kayalar köyünü ziyaret etti.

Denktaş: "İrsen Küçük ve CTP halktan hangi yüzle oy istiyor"
A- A A+

DP'den yapılan açıklamaya göre ziyarete DP Ulusal Güçler Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci'de eşlik etti.
Kayalar köyünde DP Ulusal Güçler heyetini, parti örgüt başkanı Mahmut Taşdemir karşılarken, ziyarete bölge sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.

Burada yaptığı konuşmaya, "2006 yılında CTP-BG, ÖRP'yi kurdurarak siyasetimizi kirletmiş, CTP-BG / DP koalisyonu bu şekilde sona ermişti" hatırlatması ile başlayan Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, "Muhalefet partisi kaldıktan sonra, bir çok partinin yaptığı gibi elimize tencere tava alarak sokağa çıkmadık" dedi.

Denktaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun yerine, bireysel çıkarları bir tarafa itip, toplumsal çıkarları gözönünde bulundurarak, vatandaşlarımızın birbiri ile bir bütün olarak nasıl eşit haklara sahip olabileceği üzerine öneriler sunduk. Ülkemiz özlenen ekonomik seviyeye nasıl ulaşabilir, Devletimiz olan KKTC nasıl yükselir, insanımızın, yaşlılarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceği ne olur?' diyerek, plan, program ve formüller üzerinde çalıştık. Bu çalışmalarla hazırladığımız, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan "Geleceğin yol haritası" adını verdiğimiz ve kamuoyu ile paylaştığımız programın hayata geçecebilmesi için 28 Temmuz erken genel seçimlerinde Kıbrıs Türk Halkı'nın desteğinin bizlerden yana olacağından şüphemiz yok."

DAVA DENİNCE AKLA DENKTAŞ GELİR

İrsen Küçük iktidarının ve 2009 öncesi CTP'nin ülkemizde yarattığı kaos ve yıkımı hiçbir vatandaşın unutmadığına dikkat çeken Denktaş, "Ülkeyi kaosa sürükleyen İrsen Küçük ve CTP halktan hangi yüzle oy istiyor? Bu partiler halkın karşısına çıkıp nasıl oy isteme cesareti gösteriyor bir türlü anlamış değilim" dedi.

İrsen Küçük'ün davasının kurultayda ortaya çıktığına işaret eden Denktaş, "O'nun davası kurultay da ortaya çıktı. Kıbrıs Türk Halkı'nın son bir buçuk yılını heba etti. Ülkemizde 'dava' denince akıllara Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş gelir. Denktaş'ın bir davası vardı. Bu dava da memleketi dünyaya kabul ettirmek, bu adada Rumlarla eşit olduğumuzu ispat etmek, geleceğe doğru yürürken çocuklarımızın KKTC'nin hür vatandaşları olarak yaşamasını sağlayabilmekti. Halk biliyor ki, bizim davamızla İrsen beyin davası aynı değil" dedi.

"CTP HALKI BİRBİRİNE KIRDIRACAK"

CTP'nin iktidara gelmesiyle halkı birbirine kırdıracağına dikkat çeken Denktaş, "CTP yeniden iktidara gelirse bu defa Kıbrıs Sorununu çözecekmiş. Kıbrıs Sorununu değil ama bu defa bizi çözecek. Kendi içimizdeki durumu daha da kötüleştirecek ne karar alınabilirse alacak. CTP halkı birbirine kırdıracak, işinden, aşından edecek. Ötekileştirmenin sağlamasını yapacak" diyerek halkı uyardı.

"BAŞBAKANLIĞA TALİBİZ"

UBP ve CTP'nin yıllardır ülkemizde yarattığı kaosu ve yıkımı ortadan kaldıracak tek partinin DP Ulusal Güçler olduğuna işaret eden Denktaş; "DP Ulusal Güçler, varolan ve var olacak tüm sorunları şu anda engelleyebilecek tek partidir. Ancak sorunların aşılması için, DP Ulusal Güçler'in birinci parti olarak sandıktan çıkması gerekiyor. Bu nedenle birinci parti gelmek ve hükümeti kurmak için Başbakanlığa talibimiz. Hedefimiz hizmet etmektir. Başınıza gelmek değil, devleti ayağınıza getirmektir" dedi.

"Hepimizin eşit haklarla KKTC vatandaşlığı etrafında bir düzen yaratmamız mümkün" diyen Denktaş, "Hiç kimsenin kendi içimizde bizi 'Sağcı-Solcu, Türkiyeli-Kıbrıslı, Dinci-Dinsiz' gibi kamplara bölmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

"KARMA OY VE BOYKOT ÇAĞRILARINA İTİBAR ETMEYİN, GÜCÜNÜZÜ BÖLMEYİN"

Güçlü bir gelecek için 28 Temmuz erken genel seçimlerinde Kıbrıs Türk Halkı'ndan DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür talep eden Serdar Denktaş, 'Karma Oy ve Boykot' çağrılarına itibar edilmemesi istedi.

Denktaş; "Karma oy ve boykot çağrılarına itibar etmeyin, gücünüzü bölmeyin, elinizdeki fırsatı heba etmeyin. Halkımdan beklentim, sandığa gidip, DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mührünü vurmasıdır. Hepimizin eşit haklarla yararlanacağı bir programla yola çıkan DP Ulusal Güçler, ancak ve ancak sizin desteğiniz ve bu programın ekibiyle bir neticeye varabilir."

"Serdar Denktaş'IN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ EV TÜRKİYE AŞKI İLE DOLU BİR EVDİR"

"Serdar Denktaş, Türkiye'yi sevmez" iddialarına Kayalar köyünden cevap veren DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş; "Halkımızdan aldığımız güçten korkan partiler şimdi de; 'Serdar Denktaş Türkiye'yi sevmez' dedikodularını çıkararak, halkımızın bize güvenini zedeleme oyunlarına kalkışıyor. Bunlara buradan bir kez daha sesleniyorum. Serdar Denktaş'ın doğup büyüdüğü ev Türkiye aşkı ile dolu bir evdir. O evde büyüyen biri ne Türkiye'ye, ne Anadolu insanına, ne de Kıbrıs Türk insanına karşıt bir duruş içerisine giremez" dedi.

"GELECEĞİMİZİN EN BÜYÜK TEMİNATI OLAN DEVLETİMİZ KKTC'Yİ KORUMAK, BENİM BOYNUMUN BORCUDUR"

Konuşmasının sonunda 28 Temmuz'un geleceğimiz için önemli bir tarih olduğunun altını çizen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Halkı'na çağrısını da yineleyerek; "Geleceğimizin en büyük teminatı olan devletimiz KKTC'ni korumak benim boynumun borcudur. Bu ülkede iyi bir yönetim sağlamak, hak edenin hakkını alabildiği çağdaş bir düzen oluşturmak mümkündür. Gelin bu güzelliği hep birlikte oluşturalım. Gelin bu ülkeyi, kıskanılır bir hale getirelim. Gelin bu ülkede birlik ve beraberliği, bütünlüğü, dışa karşı tek sesliliği, içte tartışmayı en önemli zenginliğimiz haline getirelim. Bunu başarabiliriz. Yeter ki isteyelim" dedi.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın konuşması öncesinde Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci ve Girne Milletvekili adayları da söz alarak halka hitap etti.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş ve adaylar Girne'nin yanı sıra ülkemizin dört bir yanında ziyaretlerini sürdürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER