İÇ HABERLER
okuma süresi: 6 dak.

TDP aday tanıtım şöleni gerçekleştirdi

TDP aday tanıtım şöleni gerçekleştirdi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 28 Temmuz erken genel seçimlerine yönelik aday tanıtım şöleni düzenledi. Çok yoğun bir katılımla, oldukça coşkulu bir şekilde Lefkoşa'da The Elysium Park'ta dün akşam gerçekleştirilen aday tanıtım şölenine, Grup SOS de müzikleriyle katkı yaptı.

Yayın Tarihi: 09/07/13 11:12
okuma süresi: 6 dak.
TDP aday tanıtım şöleni gerçekleştirdi
A- A A+

Açılış konuşmasını, adaylarının takdimini ve sunuşları Hasan Kahvecioğlu'nun yaptığı gecede, sırasıyla TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile Genel Başkan Mehmet Çakıcı birer konuşma gerçekleştirdi. Hasan Kahvecioğlu ülkenin içinde bulunduğu durumda en fazla ihtiyaç duyulan partinin TDP olduğunu söyleyerek, partinin adalet, eşitlik, dayanışma, barış ile sorunları çözecek inanç donanım ve kararlılığa sahip olduğunu söyledi.

ÇETO: "5 YIL SONRASINI DA DÜŞÜNEREK OY KULLANIN"

TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto, dünya değişirken, değişimi kucaklamak, değişmek ve değiştirmek gerektiğini söyleyerek, TDP için en doğru zamanın şimdi olduğunu söyledi. Seçmenlerin 5 yıl sonrasını düşünerek oy vermelerini isteyen Çeto, şimdi karar verme ve sorumluluk alma zamanı olduğunu söyledi.

ÖZYİĞİT: "HALKIN ONURLU MÜCADELESİNİ KİMSEYE YEDİRTMEYİZ"

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit de yağma ve talan düzenini kökünden sarsmak ve yıkmak için yola çıktıklarını belirterek, değişimin, dönüşümün adresinin TDP olduğunu söyledi.

Özyiğit, TDP'nin geçmişten gelen geleneğiyle Kıbrıs Türklerinin onurlu mücadelesini kimseye yedirtmeyeceğini, nereden gelirse gelsin her türlü baskıya ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini de ifade etti.

ÇAKICI: "SON KALAN KALENİZİ KAYBETMEYİN"

Adayların tanıtılmasının ardından TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı kürsüye çıktı. Çakıcı, yeni yüzlerin meclis için gerekli olduğunu kaydederek, TDP'nin çok geniş bir yelpazeyle, doğu kökenli, Karadenizli, Kıbrıslı, temsiliyetini içinde barındırarak, kardeşlik ve barışı yakaladığını söyledi.

En çok kadın adaya sahip partilerden biri olan TDP'nin kadın sıralamasına da en üstlerde yer verdiğini hatırlatan Çakıcı, TDP'de kimsenin menfaat ve çıkar uğruna aday olmadığını belirtti.

Geçmişte tüm partilerin hükümet olduğunu ve şimdi bu insanların kendi partilerinden utanır duruma geldiği için halka, "karma oy kullanın" dediğini söyleyen Çakıcı, TDP'nin yükselişini ve gelişini engellemek için böyle bir yola başvurulduğunu vurguladı.

"TDP'nin farkı"

TDP Genel Başkanı Çakıcı, faiz mağdurları için yasa tasarısı sunan tek partinin TDP olduğunu söyledi ve binlerce kişinin mağdur olmasına neden olan faiz sorununa son vereceklerini kaydetti.

Yerli üretimin ve işletmecilerin yanında olduklarını belirten Çakıcı, "Şunun net olarak bilinmesini isteriz ki, birkaç tane aile zengin olmayacak. Herkes destekten eşit ve adil şekilde yararlanacak, bozulan gelir dağılımı yeniden tesis edilecek ve orta sınıf güçlendirilecek" dedi.

Çakıcı, TDP geldiğinde vergi adaleti sağlanacağını, kademeli olarak profesyonel askerliğe geçileceğini, hukuk reformuyla denetimlerin artacağını ve yeni ceza yasasının devreye sokulacağını anlattı.

"Hastanelerdeki hizmetler ücretsiz olacak. Tam gün eğitime geçilecek" diyen Çakıcı, bütçe açıklarının çalışanların sırtından kapatılmasına karşı olduklarını vurguladı.

'Peş keş çekilen kurumlar geri alınacak'

Çakıcı, TDP iktidarında peş keş çekilen kurumların geri alınması için her türlü hukuki adımın atılacağını, peş keş çekenlerden ise mutlaka hesap sorulacağını söyledi. Elektrik Kurumu ve Telekomünikasyon Dairesi gibi stratejik kurumların özelleştirilmelerine izin vermeyerek özerkleşmelerini sağlayacaklarını belirten Çakıcı, ayrıca, Yeni Kıbrıs Türk Hava Yollarını kuracaklarını açıkladı.

"Hesap sorulacak"

Mehmet Çakıcı, TDP'nin iktidarda olduğu dönemin, aynı zamanda 'hesap sorma' dönemi olacağını vurguladı. Hızlı çalışan ve denetlenebilen bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyleyen Çakıcı, ayrıca adaletin erken tecellisi için ihtisas mahkemelerinin kurulacağını da açıkladı.

"13 saatlik konuşma"

Özel sektördeki 60 bin kişinin hakkının yenmemesi için mecliste 13 saatlik konuşma yaptığını, daha sonra TDP olarak "halk adına" meclis kürsüsünü işgal ettiklerini hatırlatan Çakıcı, burada CTP ve UBP milletvekillerinin adeta "ittifak kurarak" UBP milletvekillerinin TDP milletvekillerini aşağıya indirdiklerini, CTP milletvekillerinin ise hiçbirşey olmamış gibi kürsüye çıkarak konuşma yaptıklarını anımsattı.

CTP'nin halkı hayal kırıklığına uğrattığı dönemde, UBP'nin "Çantamda formül var" diyerek tek başına iktidara geldiğini anımsatan Çakıcı, UBP'nin KTHY ve LTB'nin batmasından başka formül ortaya koyamadığını, CTP, DP ve UBP'nin Kıbrıs Türkünü hep TC'nin paketlerine mahkum ettiğini ifade etti.

"Son kalenizi kaybetmeyin"

Çakıcı temiz bir kadroyla halkın karşısında olduklarını söyleyerek, seçmene "Son kalenizi kaybetmeyin, 5 yıl sonra kim ölür kim kalır belli değil" şeklinde seslendi ve sözlerini Nazım Hikmet'in "Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa" dizeleriyle tamamladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.