Küçük: "Eroğlu, partinin yapısını kendine göre düzenlemeye kalktı"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

Küçük: "Eroğlu, partinin yapısını kendine göre düzenlemeye kalktı"

Küçük: "Eroğlu, partinin yapısını kendine göre düzenlemeye kalktı"

Ulusal Birlik Partisi milletvekili ve Lefkoşa Milletvekili adayı İrsen Küçük, sosyal medya üzerinden seçimlere yönelik bir açıklama yaptı.

Küçük: "Eroğlu, partinin yapısını kendine göre düzenlemeye kalktı"
banner
A- A A+

Kıbrıs Postası

Küçük'ün açıklamasının tam metni şöyle:

"28 Temmuz'da sandık başına giderken,bu seçimin nasıl bir seçim olduğunu düşünmenizi ve neden normal süresinden önce seçim yapmak zorunda kaldığımızı bir kez daha anımsamanızı isterim.

Bu seçimin nedeni siyasetteki kirlenmedir.Güvenirliliği gözbebeğimiz gibi korumak zorunda olduğumuz Kamu Hizmeti Komusyonu'nda görevlendirilen kişilerin,siyasi avantaj elde etmek için başbakanın imzasını taklit etmeye kalkıştığı bir dönemden geçtik.

Güven oylaması için para dağıtılmaya kalkışıldı.Meclis kürsüsünden saçılan dolarlar,Ulusal Birlik Partisi'nin erken seçim kararı almakla ne kadar doğru bir karar verdiğini açıkça göstermiştir.Buna bir yıl daha katlanamazdık.

Bu siyasi düzen böyle devam edemez.İdeallerini yitirmiş,sadece siyaset sahnesinde kalmak için çalışan politikacılar ile halkımızı ve devletimizi ileriye taşımak mümkün değildir.Yeni dönemde,hedefleri olan ve hedeflerine varabilmek için fedakarlık yapmaya hazır adaylara oy vereceğinizi biliyoruz ve karşınıza böyle bir kadro çıkardık.

UBP listelerinin altına vuracağınız her mühür,size kaliteli bir hizmet olarak geri dönecektir.Bundan emin olmanızı istiyorum.

Sandık başına giderken mutlaka dikkate almanız gereken diğer bir husus ise sizin oylarınızla UBP bayrağı altında seçerek Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiğimiz Sayın Eroğlu'nun tutumudur.

Sayın Eroğlu,Cumhurbaşkanı olduğunu unutarak,partimizin yapısını kendine göre düzenlemeye kalkmış bu uğurda Türkiye Cumhuriyeti ile çalışmaktan bile kaçınmıştır.Cumhurbaşkanı,haklı Kıbrıs davamızı, Türkiye ile birlikte savunmak ve sırasında Türk tarafını bir bütün olarak dünya karşısında temsil etmekle görevlendirilmiştir.

Türkiye ile kavgalı bir Cumhurbaşkanının bu görevi yerine getirebilmesi mümkün değildir.Nitekim Kıbrıs Rum tarafının uzlaşmaz tutumuna rağmen,Kıbrıs sorunu konusundaki haklı tutumumuzu dünyaya anlatmakta yetersiz kaldığımız yeterince aktif ve etkili olamadığımız bir dönemden geçmekteyiz.

28 Temmuz'da kullanacağımız oylarla,Sayın Eroğlu'na görevlerini hatırlatmışve sınırlarını belirlemiş olacaksınız. öylece,KKTC'nin bir hukuk devleti olduğunu,görevlerin anayasal çerçevede yerine getirilmek zorunda olduğunu bir kez daha tescil ederken,anayasal sistemimizin Kıbrıs Türk halkının koruması altında olduğunu da dünyaya göstermiş olacağız."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER