Ünal Üstel: "UBP yeniden iktidara gelmeye mecburdur"

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

Ünal Üstel: "UBP yeniden iktidara gelmeye mecburdur"

Ünal Üstel: "UBP yeniden iktidara gelmeye mecburdur"

Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Adayları köy gezilerine devam ediyor.

Ünal Üstel: "UBP yeniden iktidara gelmeye mecburdur"
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Adayları köy gezilerine devam ediyor. 28 Temmuz'da gerçekleşecek Erken Genel Seçimler kapsamında köylülerle bir araya gelen Milletvekili Adayları dün de Sadrazamköy, Kayalar ve Karşıya köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan Turizm Çevre ve Kültür eski Bakanı Dr. Ünal Üstel, "Yarım kalan projelerin tamamlanması için UBP yeniden tek başına iktidara gelmeye mecburdur" dedi.

UBP Girne Milletvekili adayları Dr. Hasan Bozer, Dr. Ünal Üstel, Kutlu Evren, İzlem Gürçağ, Dr. Mehmet Tancer, Dursun Koç, Halit Bağman, Aziz Dayı ve Ahmet Arslan ve UBP Girne Kadın Kolları'nın katıldığı köy gezileri kapsamında dün Sadrazamköy, Kayalar ve Karşıyaka köylüleri ziyaret edildi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde konuşma yapan Turizm Çevre ve Kültür eski Bakanı Ünal Üstel, UBP iktidarı öncesinde Hükümet olan CTP'nin hükümetten kaçarak erken seçim kararı aldıklarını, 2009 yılında erken seçime giderek tek başımıza iktidara geldiklerini ifade ederek, bugün mevcut duruma bakıldığında yine erken seçim kararının ortada olduğunu ancak, bu kez vatandaşların oylarıyla UBP'nin içinden seçilen arkadaşların Hükümetin uğradığı ihanet karşısında TDP, DP-UG ve CTP ile koalisyon kurarak bir Hükümet oluşturduklarını söyledi.

Hem UBP içinde milletvekili olup hem de 3 tane ahbap çavuşla ortaklık kuran bu arkadaşların UBP Hükümeti aleyhinde güvensizlik oyu kullanarak UBP'yi tek başına iktidar olduğu bir dönemde hükümetten indirdiğini de anımsatan Ünal Üstel, "Erken seçim kararı alındı. 28 Temmuz bizim için kader seçimidir. 2009'dan sonra hükümetten giderken CTP ekonomik tedbirler paketini uygulayamadığı için kaçtığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu ekonomik program vatandaşların ve insanımızın daha rahat ve daha huzurlu olacağı bir ortam yaratmak içindir. Belki ilk zamanlarda herkes bu programdan zarar görmüş olabilir ancak, biz de bu programdan zarar görerek bile bile uyguladık. Geldiğimiz noktaya ve komşumuz Rum'a bir bakınız. Biz 2009'da Hükümet'i devraldığımızda Devlet Hazinesi'nde bir kuruş dahi yoktu. Ama şimdi gelin bakın ki hazinede çalışanlar bile hazinenin hazine olduğunu yeni anladık diyorlar" şeklinde konuştu.

Tek başlarına iktidarda oldukları bir dönemde içlerinden çıkan arkadaşların UBP Hükümetini görevden götüren arkadaşlarıyla ahbap çavuş ilişkisi içinde iktidara geldiklerine de değinen Üstel, "Diyorlar ki halkın gülmeyen yüzünü güldüreceklermiş. Hükümete geldiklerinde hükümet programını açıkladılar ve UBP iktidarının imzaladığı 2013 2015 ekonomik programı çalışmalarına koyamadılar" ibarelerini kullanarak Teknokrat Hükümetin ilk icraatlarında memur maaşlarını zamanında ödeyemediklerini aktardı.

Teknokrat Hükümet'in bu çalışmayla güven oyu aldığını ve bunun ardından meclisin 2 oturumunda nisap sağlanamadığını dile getiren Ünal Üstel, KKTC tarihinde bir ilk olarak Meclis'in nisap sağlanmadan tatile girdiğini ifade etti.

Teknokrat Hükümet'ten oluşan Bakanlar Kurulu'nun ilk icraatının üçüncü ülke seyahatlerinde pasaportu serbest bıraktıklarına da dikkat çeken Ünal Üstel, "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin pasaportunu serbest bıraktılar ve hükümet yetkilileri de toplantılara giderken bu pasaportla gidecekti. Ancak, Anavatan Türkiye'nin varlığını unuttular. Bu süreçten sonra birileri kulaklarına bir şeyler fısıldadı da farkına vararak bundan sonraki görüşmelere TC veya KKTC pasaportuyla gidilmesi kararını aldılar" dedi.

TDP, DP-UG ve CTP ortaklığında kurulan Teknokrat Hükümet'in kin ve hırsla göreve geldiğine de dikkat çeken Üstel, Anavatan ile Yavru vatan arasındaki bütün değerleri unuttuklarını ifade etti. Üstel konuşmasının devamında "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne inanmayan bu iktidara bizim içimizden çıkan ve vatandaşların oylarıyla aramızdan seçilen arkadaşlar da bunlara destek verdi. Ancak bugün bakın seçilme hırsı ile 8 arkadaşın 1'ini fire verdiler" dedi.

UBP'ye yönelik yapılan bütün bu rezillikleri hep birlikte yaşadıklarını da sözlerine ekleyen Üstel, 7 arkadaş yola çıktığını ve her tarafı gezerek, "Biz yeniden UBP'ye döneceğiz lütfen bize de birer tık atın" dediklerini ifade ederek, "vatandaşlarımız bunlara kulak asmadan UBP'ye mühür vurmalarını talep ediyoruz. Biz bu insanları değil partimize almak, artık partimizin yanına dahi yaklaştırmayız" şeklinde konuştu.

Turizm Çevre ve Kültür eski Bakanı Dr. Ünal Üstel sözlerini şöyle tamamladı: "Ulusal Birlik Partisi yeniden iktidara gelmeye mecburdur. Çünkü biz, vatandaşları rahatlatmak için bu çalışmaları yaptık ancak, ahbap çavuş ilişkisine kapılan arkadaşlar nedeniyle çalışmalarımızı tamamlamaya ömrümüz yetmedi. Vatandaşlardan aldığımız destek ve güçle yeniden iktidara geleceğiz ve yarım kalan projelerimizi tamamlayacağız"

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER