UBP seçim bildirgesini açıkladı

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.19

$

6.98

UBP seçim bildirgesini açıkladı

 UBP seçim bildirgesini açıkladı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) "Yeniden Göreve Devam Rotası" olarak nitelendirdiği seçim bildirgesini açıkladı.

 UBP seçim bildirgesini açıkladı
A- A A+

Lefkoşa'da Golden Tulip Hotel'de yapılan toplantıyla açıklanan seçim bildirgesinde üçlü kararnemelere son verilmesi, kamudaki denetim sisteminin güçlendirilmesi, alınacak ekonomik tedbirlerle halkın refahının artırılması, kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin bir devlet politikası haline getirilmesi, Kamu Hizmeti Komisyonu'nun yapısının değiştirilmesi , TOKi modeline uygun bir konut modelinin hayata geçirilmesi, istihdam sorununun çözülmesi, yangınlara müdahale için helikopter alınması, KIB-TEK'in yeniden yapılandırılması ve Türkiye'den elektrik getirilmesi, Türkiyeli-Kıbrıslı ayrımına son verilmesi, yurttaşlık yasasının düzenlenmesi, sicil affının getirilmesi, tam gün eğitime geçilmesi, spor turizminin geliştirilmesi, Anayasa'da yapılacak değişiklikle Hukuk Reformunun yapılması, ihtisas mahkemeleri kurulması, yaşlı bakımına katkı veren aile üyelerine maaş bağlanması gibi unsurlar öne çıkıyor.

UBP Genel Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili İrsen Küçük, 28 Temmuz Milletvekilliği Erken Genel Seçimi'nin ardından yeniden iktidara geleceklerini belirttiği konuşmasında, "Yeniden Göreve Devam Rotası" olarak ifade edilen seçim bildirgesinin içeriğinde UBP'nin yaptıklarının ve yapacaklarının yer aldığını söyledi.

Küçük seçim bildirgesi için özetle, "İçindehayali hiçbir şey yoktur. Seçim bildirgesinde yer alanlar başlattığmıız ancak içimizdeki koltuk sevdalılarının ve onları yönlendirenlerin bitirmemize olanak tanımadığı projelerin devamıdır. Bizim seçim bildirgemizde 'yaptık', 'çözdük', 'artırdık', 'azalttık' gibi ifadeler var. Bugün halkımızın karşısına çıkarken yaptıklarımız yapacaklarımızın işaretidir diyoruz. 28 Temmuz tarihi ülkemiz için kader, halkmız için karar, UBP içinse onur günüdür" şeklinde konuştu.

28 TEMMUZ KÜÇÜK'ÜN SON SEÇİMİ

UBP Genel Başkanı Küçük, 28 Temmuz'da yapılacak seçimin milletvekili adayı olarak katılacağı son seçim olduğunu da açıkladı.

"28 Temmuz benim milletvekili olarak katılacağım son seçimdir" diyen Küçük, hedefinin KKTC halkına daha güçlü bir gelecek yaratarak siyasetten ayrılmak olduğunu ifade etti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile aralarındaki sorun karşısında nasıl bir tutum sergileyeceğine ilişkin bir soru üzerine, "Makamlar Anayasa'nın ve yasaların kendilerine verdiği yetkilerle sınırlı kaldığı sürece hiçbir sıkıntı olmaz" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER