Çiftçiler Birliği hükümetleri topa tuttu

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.49

8.58

$

7.28

Çiftçiler Birliği hükümetleri topa tuttu

Çiftçiler Birliği hükümetleri topa tuttu

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Alican Kabakçı yaptığı yazılı açıklamada, ekmeğin fiyatını ve gramajını serbest bırakan Bakanlar Kurulu kararının iptal edilmesini ve mazota yapılan zammın da geri çekilmesini talep etti.

Çiftçiler Birliği hükümetleri topa tuttu
A- A A+

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği olarak, bugüne kadar tarımsal örgütlü mücadelemizde hiçbir zaman iktidar ve siyaset kavgası yapmadık ve yaratmadık. Ama bu ülkede siyasilerin toplum ve halk adına mücadele vermesi gerekirken, bunun yerine verdikleri mücadelelerin iktidar ve koltuk kavgasından başka bir şey olmadığını toplum olarak her zaman görüp şahit oluyoruz. Ne acıdır ki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti siyasetinde siyasetciler hiçbir zaman toplumu kucaklayamamış, toplumun isteklerine cevap verememiş ve siyasi başarısızlıklarını da zulüm, yandaş kayırma ve sindirme politikaları oluşturup, olumsuz ve kötü bir başarıya imza atmışlardır.

Bugün köylümüz, üreticimiz, hayvancımız, naranciyecimiz ürün bedellerinin(süt, arpa, tritikale, buğday, narinciye, kuraklık parası…) ödenmesini beklerken, görüyoruz ki geçiş hükümetimiz seçimlerden sonra oluşacak yeni siyasete örnek teşkil edecek hükümet modelimizi koltuklardan aldıkları emirle zam yapmayı oluşturacak yeni siyasetin önüne birinci çare olarak koymuştur.

Üretim ve tarım sektörü kan ağlarken, üreticilerimiz ödenmezken, hatta ve hatta ne zaman dahi ödeneceğini bilmezken, üretimin en büyük girdisi olan mazota işbilir konularında uzman teknokrat hükümetimiz zam yapmayı icraatlarının en büyük marifeti saymaktadır.

Geçmiş hükümet ekmek fiyatlarını ve gramajını serbest bırakarak aldığı kararla, ülkemiz insanının özellikle dar gelirli vatandaşımızın cebini yakma yolunu seçmişitir. Bu karar ne kadar ayıp, ne kadar beceriksizce alınmış bir karar ise bugün üreticilerimizin, çiftçimizin, hayvancımızın, naranciyecimizin ürün bedelleri henüz ödenmeden yapılan zamda o kadar ayıp ve yanlış alınan bir karardır.

Dünyanın hiçbir ülkesinde mazot fiyatları benzin fiyatından yüksek değildir. Ama gelin görün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'de koltukların sevdasına kapılanlar üretici ve nasırlı elleri hiç düşünmemektedir. Derhal ekmeğin fiyatını ve gramajını serbest bırakan Bakanlar Kurulu kararının iptal edilmesini, mazota yapılan bu zammın da geri çekilmesini ülke insanımızın ve üreticilerimizin adına talep ediyoruz.

Ey hükmedenler! Görüyoruz ki koltuklar hala sizlere hükmektedir. Bu koltuklara sizler hükmedemediğiniz sürece bu koltuklara hükmedebilen siyasetcileri mutlaka o makamlara getirmenin yolunu bulacağız. Bu Ramazan ayında temennimiz koltukların değil gönlünüzün kalbimizin icraatlarını görmek istiyoruz.

Saygılarımla

Alican Kabakçı

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER