İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Küçük: "CTP dönemini bu halk unutmadı"

Küçük: "CTP dönemini bu halk unutmadı"

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı İrsen Küçük halkın çözüm umudunu çalan partilerin bugün çözüm diye yine halkı kandırmak istediklerini söylerken DP'nin ancak UBP'de dikiş tutturamayanların toplanma çadırı olabileceğini söyledi.

Yayın Tarihi: 12/07/13 15:35
okuma süresi: 5 dak.
Küçük: "CTP dönemini bu halk unutmadı"
A- A A+

UBP Genel Başkanı İrsen Küçük, Partisinin Alayköy'de düzenlediği mitingde özellikle Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler ve Demokrat Parti Ulusal Güçler'i sert bir şekilde eleştirdi.

Küçük,CTP-BG hükümeti döneminde elektrik, harç ve vergilerin nasıl arttırıldığını, emlak vergisinin yüzde 300 oranında yükseldiğini belirterek bu dönemde Sosyal Güvenlik Fonları, İhtiyat Sandığı ve kamu bankalarının içinin de boşaltıldığını söyledi.

O dönemde Müteahhitlerin Türkiye Cumhuriyeti'nden gelen ödeneklerinin cari bütçe açıklarında nasıl kullanıldığını ve müteahhitlerimizin haklarının nasıl yendiğinin de hala herkesin hafızalarında olduğunu söyleyen Küçük, Sivil itaatsizliğe varan protestoların da hafızalarda olsuğunu savundu.

Küçük: "Yine o dönemde Kıbrıs Türk Ticaret Odası'nın yayınladığı raporda ülkenin içine düşürüldüğü çıkmazı sektörlerdeki durgunluk ve küçülmeyi belgeleriyle açıkladığını da bu halk unutmadı.6000 kişinin özel sektörden kamuya kaydırıldığını ve hem özel sektörün hem de devlet bütçesinin nasıl çökertildiğini de unutmadı" dedi.

"CTP DÖNEMİNDE NUFUSUN 2.3'Ü İSTİHDAM EDİLDİ"

Bugün kendi hükümetleri döneminde istihdamlar nedeniyle eleştiri yapan CTP'nin kendi hükümeti döneminde ülke nüfusunun 2.3'üne tekabül eden 6 bin yeni istihdamla kamu bütçesini zora sokduğunu ve maaş ödemelerinde zorluk yaşattığını söyleyen Küçük, yine aynı dönemde DAÜ, Kıb-Tek'e yapılan aşırı istihdamlarla bu kuruluşların batağa sürüklendiğini savundu Küçük konuşmasına şöyle devam etti: "Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın o gün 450 olan personel sayısının CTP döneminde 800'lere çıkarılarak milli havayolunun nasıl iflas noktasına taşındığını hatırlayın. Bunlar, Meclis Araştırma Komitesi raporlarında mevcuttur.Kamu'daki yığılmanın doğurduğu bütçe açığının acımasız vergi ve harçlarla kapatılmaya çalışıldığını ancak ülke ekonomisinin çöküşünü engelleyemediği gibi sivil itaatsizlik eylemlerine sebep olduğunu da hatırlayın. Benim halkım o günlerde CTP'nin bütçe yönetimi ve ekonomik politikaları konusunda devleti yok etme ya da en azından devlete olan inancı zedeleme niyeti taşıdıkları kanaati oluşturduğunu da unutmadı"

Küçük konuşmasında CTP'yi halkın çözüm umutlarını çalıp suistimal etmekle suçlayarak: "Bütün bunları yapan hakettiği cezayı da alan bir parti vardı, onu tanıdı" dedi.

"DP 20 YILDIR UBP'NİN GÖLGESİNDE SİYASET YAPIYOR"

İrsen Küçük'ün mitingde yaptığı konuşmanın hedefinde Dp-UG'de vardı.Küçük Serdar Denktaş'ı Yirmi yıldır UBP'nin gölgesinde siyaset yapmaya çalıştığını belirterek, sağın merkezi olacağı gibi gülünç bir iddia ortaya atan DP'nin ancak UBP'de Partisi'nde dikiş tutturamayanların toplanma çadırı olabileceğini belirtti.

DP-UG'nin sarayın desteğiyle kurulan parti olduğunu ve bugün aynı merkezin desteğiyle baraj atlatılmaya çalışılldığını söyleyen Küçük konuşmasına şöyle devam etti:

"Hele Ulusal Birlik Partisi'nin temiz oylarıyla milletvekili olan Ulusal Birlik Partisi Milletvekili sıfatı taşırken partilerinin iktidarını Yorgancıoğlu ve Çakıcı'ya teslim eden 8 kişinin Demokrat Parti'ye partimizin oylarını taşıyacağını düşünen Serdar'ın, partisindeki aklı başındaki kişilerce uyandırılacağını ümit ederim. Serdar'a bir hatırlatma da yapayım; el öperek siyasette bir yerlere gelineceğini düşünenler, o öptükleri elin suratlarına vurduğu şamarla ergeç kendilerine gelirler."

Serdar Denktaş'ın derin uykusu içerisinde UBP'lilerin partilerine ihanet eden milletvekillerinin peşine düşeceğini ve DP çadırının önünde sıraya gireceklerinin rüyasını gördüğünü söyleyen Küçük,UBP'lilerin Ulusal Birlik Partililer onurları için yaşadıklarını söyledi.

Küçük: "Kuruluş nedeni UBP'ye ihanet olan bir partiye oy vermeyi bırak, itibar bile etmezler" dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.