İÇ HABERLER
okuma süresi: 7 dak.

Denktaş: "Görevimiz devleti yüceltmek ve güçlü bir hale getirmektir"

Denktaş: "Görevimiz devleti yüceltmek ve güçlü bir hale getirmektir"

Demokrat Parti (DP) Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Gazimağusa Milletvekili adayları ile birlikte İnönü, Aslanköy ve Paşaköy'ü ziyaret etti.

Yayın Tarihi: 13/07/13 15:49
okuma süresi: 7 dak.
Denktaş: "Görevimiz devleti yüceltmek ve güçlü bir hale getirmektir"
A- A A+

Her gittikleri yerde coşkulu ve kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Serdar Denktaş ve beraberindeki heyete, oldukça yoğun ilgi vardı.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş geziler sırasında yaptığı konuşmasında, 28 Temmuz'da yapılacak olan erken genel seçimin önemine değinerek, seçimin halka, ülkeye ve Devlete yararlı sonuçlar getirmesi dileğinde bulundu.

Konuşmasında "Geleceğin Yol Haritası" adını verdikleri seçim bildirgesi hakkında konuşan Serdar Denktaş, halkın görüşlerini alarak ortaya koydukları programı halkın desteğiyle hayata geçirmek için yola çıktıklarını anlattı.

DEVLET YÜCELTİLECEK…

Ülkeyi yeniden yapılandırmak için hazırlanan 'geleceğin yol haritası'nın çok uzun süre yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıktığını ifade eden Denktaş, "Atalarımız kendi üstlerine düşeni en iyi şekilde yaparak, bu topraklarda bir devlet kurarak bize miras bıraktılar. Şimdi bizim görevimiz devleti yüceltmek ve devleti çok daha güçlü bir hale getirmektir. Bizler bu inançla yola çıktık, bu ülkenin vatandaşlarını nasıl daha rahat ettiririz diye düşündük ve 28 Temmuz'da bütün hazırlıklarımızı icraata geçirmek için sizden onay istemek üzere aranıza geldik" dedi.

HİZMET KALİTESİ ARTACAK…

Özellikle 29 Temmuz'dan itibaren DP Ulusal Güçler iktidarıyla vatandaşların hizmet almak için devletin ayağına gitmeyeceğini, devletin vatandaşın ayağına gideceği bir sistem oluşturacakları söyleyen Denktaş, "Bu ülkede hizmetin merkezlerden yerele döndüğü, sağlık hizmetinin hastanın ayağına gittiği, herkesin eşit eğitim aldığı, bir düzen yaratmak için yola çıktık. Bunu başarmak için yeterince kaynağa, bilgiye sahibiz" dedi.

TARIMIN GELİŞMESİ…

Tarımın gelişmesi, üreticinin ürettiğini satabilmesi ve pazarlayabilmesine yönelik projelerini de anlatan Serdar Denktaş, verimli tarım arazilerinin sürekli işlenir halde tutulması, tarımsal üretimde kalitenin ve verimliliğin artırılması, çiftçilerin ve firmaların rekabet güçlerinin artırılması ve uluslararası pazarlara ulaşımın sağlanmasının DP Ulusal Güçler'in temel hede?eri arasında yer aldığını ifade etti. Denktaş, "Türkiye'den 2014 yılında gelecek olan su göz önüne alınarak, hangi bölgede hangi ürünün yetiştirileceği planlı bir şekilde organize edilecektir. Bu ürünlerin pazarlanması Devlet tarafından garanti altına alınacaktır" dedi.

"ÜLKEDE İYİ BİR YÖNETİM OLUŞTURULMASI ŞART"

Ülkede daha iyi bir yönetimin oluşturulmasının gerekliliği üzerinde durarak, bunun nedenlerini de açıklayan Denktaş, şunları kaydetti:

"Bu ülkede daha iyi bir yönetimi oluşturmalıyız ki Kıbrıs sorununu konuşurken de kendimizin iyi yönetilen bir ülke olduğunu, bir alt yönetim olmadığını, siyaseten tanınmasak da bir devlet olduğumuzu iddia etmeye devam edebilelim ve saygı görelim. Biz tüm bunları hayata geçirmek istiyoruz. Bunu başarabilecek kapasite, ekip ve bilgi birikimi sahibiz" dedi.


DP ULUSAL GÜÇLER'İN YÜKSELİŞİNİ HAZMEDEMEYENLER SALDIRIYA GEÇTİ

DP Ulusal Güçler'in yükselişini hazmedemeyenlerin saldırıya geçtiğine işaret eden Denktaş, kendisi hakkında dedikodu yaymaya çalışanlara halkın itibar etmediğini, bu yönde uğraş verenlerin halkı kandıramayacağını belirtti.

Ülkede son zamanlarda yaşanan demokrasideki kırılmanın hiçbir zaman bu kadar büyük olmadığını söyleyen Denktaş, "2006'da CTP ile başlayan sonra İrsen Bey döneminde daha da büyüyen bir kırılma var. Öyle bir noktaya geldik ki ya DP Ulusal Güçler iktidarıyla kendi kendimize saygı duyarak, kendi insanımıza güvenerek, bu ülkeyi yeniden yapılandırır, yepyeni bir hale getirip çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini de planlayabilir bir hale getireceğiz ya da maalesef yavaş yavaş kendi ülkemizin içerisinden eriyip gideceğiz "dedi.

Yayılmaya çalışan dedikodulara yönelik cevap veren Denktaş, "Serdar Denktaş'ın doğduğu ev Türkiye aşkı ile yoğrulmuştur. Bu ülkede yaşayan hiçbir fert arasında ayrım yapmamıştır. Benim ve partimin bu ülkede bu yarayı kapatmak için her uğraşı verdiğimi herkes bilir. Burası hepimizin vatanı. Beraber omuz omuza bu toprakları vatan yapmak için çalışanların ve bunu başaranların şimdi birlikte yaşamamayı başarması mümkün mü? Hangi kıt kafa bunu düşünebilir. Elbette, sadece koltuğundan başka hiçbir şey düşünmeyen, kendi mücadele arkadaşlarını bile kucaklamayı başaramayan, partisini TAP, DGP ve ÖRP yapan İrsen Bey... Onun için içim acıyor" şeklinde konuştu.

"HAKKI OLANIN HAKKINI ALABİLDİĞİ BİR DEVLET İSTİYORUZ"

KKTC Devletine olan inancını bir kez daha dile getirerek, siyaseten tanınmasa bile bu devletin devlet gibi devlet olmasını istediğinin altını çizen Serdar Denktaş, "Kendisini vatandaşından koruyan değil, vatandaşının bütününü kucaklayan, vatandaşın arasından benden olan, benden olmayan diye ayrım yapan değil, tümünü sevgi ile kucaklayan, hakkı olanın hakkını alabildiği bir devlet istiyoruz. Arkadaşlarımla birlikte bu nedenle yoldayız" dedi.

DP Ulusal Güçler'in söylediği her sözün arkasında olduğunu belirten Denktaş, "Yerine getiremeyeceğimiz bir şeyin sözünü vermeyiz. Sizden destek ve mühür istiyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

KAŞİF: "SİZLERIN DE DESTEĞİYLE 28 TEMMUZ AKŞAMI HASRET KALDIĞIMIZ MEŞALE İKTİDARINI HEPBİRLİKTE TADACAĞIZ"

DP Ulusal Güçler Gazimağusa Milletvekili adayı Ahmet Kaşif ise yaptığı konuşmalarda, 28 Temmuz'a giderken oyların meşalenin altında birleşeceğine olan inancına işaret ederek, "Sizlerin de desteğiyle 28 Temmuz akşamı hasret kaldığımız meşale iktidarını hepbirlikte tadacağız" dedi.
Konuşmasında bölgeler için neler yapacaklarını da bölge sakinleriyle paylaşan Kaşif ayrıca, herkese hayırlı Ramazanlar diledi.

Ziyaretlerin sonunda doğum günü olan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş'a sürpriz doğum günü pastası ikram edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.