Özyiğit: "TDP'ye mühür vurarak değişimin önünü açın"

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

Özyiğit: "TDP'ye mühür vurarak değişimin önünü açın"

Özyiğit: "TDP'ye mühür vurarak değişimin önünü açın"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 1974 sonrasında ülkede yağma-talan-vurgun düzeni kurulduğunu, bunun kurucusu olan partilerin ve değiştirmek için göreve gelen ancak düzene uyan partilerin ortada olduğunu belirterek, "28 Temmuz'da ya bu düzen partileri dersini alacak, ya da bu düzen daha da kalıcılaşacak" dedi.

Özyiğit: "TDP'ye mühür vurarak değişimin önünü açın"
banner
A- A A+

TDP olarak, Kıbrıs Türk halkının kendi evinin efendisi olması, sürdürülebilir ekonomik bir yapı kurulması ve demokratikleşmenin önünün açılması mücadelesi verdiklerini kaydeden Özyiğit, bu düzeni değiştirmek kararlılığında olduklarını belirtti ve halka TDP'ye mühür vurarak düzeni değiştirmenin önünü açması çağrısında bulundu.

TDP milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Kıbrıs Türk Mimar Mühendis Odaları Birliğini (KTMMOB) ziyaret etti. Karşılıklı görüş ve düşüncelerin paylaşıldığı ziyarette, TDP'nin 'Zamanı Geldi' adli seçim kitapçığı ile aday tanıtım broşürleri dağıtıldı.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 1974'ten sonra ülkede bir yağma-talan-vurgun düzeni kurulduğunu, dayatma paketlerle de her yönüyle Türkiye'ye bağımlı hale getirildiğini kaydetti ve bu yardım yapılırken de Kıbrıs Türk halkının rencide edildiğini anımsattı.

Kıbrıs Türkü'nün kendi evinin efendisi olması, kendi ayakları üzerinde duran sosyo-ekonomik bir yapı oluşturulması için tüm sivil toplum örgütü ve sendikalarla birlikte çıkış yolu bulmak zorunda olduklarını kaydeden Özyiğit, "Artık yeter, dayatmaları reddediyoruz. Yardım eden emir de verir mantığını reddediyoruz. Kıbrıs Türkü kendi ayakları üzerinde durabilecek bir halktır" dedi.

Özyiğit, TDP olarak, Kıbrıs Türk halkının kendi evini kendisinin düzenleme hakkını ele geçirip, sivil demokratik düzenin egemen kılınması mücadelesi verdiklerini kaydetti. Her türlü kaçak yapılaşma ile çevre tahribatının, ülkeyi felakete sürükleyecek her türlü yatırıma karşı durmaya devam edeceklerini kaydeden Özyiğit, bu konuda KTMMOB ile her türlü işbirliğini yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ülkede halen kalıcı bir barışa ulaşılamadığını da belirten Özyiğit, içteki sorunları aşmaya çalışırken, ana sorunu görmezden gelmeden çözüm için her türlü mücadelenin verilmesi gerektiğine inandıklarını da kaydetti.

ZİHNİ TURKAN

KTMMOB Başkanı Zihni Turkan, birlik olarak 4 bin civarında üyeleri ve onların aileleri ile birlikte 10 bin kişilik bir nüfusa sahip olduklarını söyledi.

Özellikle son yıllarda siyaset ve siyasetçiye olan güven kaybının yeniden kazanılması gerektiğini, bunun için de yeni kurulacak hükümete önemli görevler düştüğünü söyleyen Turkan, kamu yararına olacak tüm uygulamalara katkı koyacaklarını açıkladı.

Çözümün yakalanması için aktif çaba gösterilmesi, ortadan kaldırılan eşitlik ilkesinin yeniden yaşam bulması, kaosa sokulan sektörlerin yeniden canlandırılması, yasaların uygulanması, denetimlerin yapılması, eğitim ve sağlığın yap-boz tahtası olmaktan kurtarılarak sağlam bir yapıya ulaştırılması, kanayan bir yara olan iş güvenliğinin ve iş barışının sağlanması, kamu varlıklarının peş keş çekilmesinin önüne geçilmesi gibi konularda ciddi icraatlar beklediklerini ifade etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER