Avcı: "Mektup konusunda hükümetten maalesef net bir yanıt alamadık"

loading
15 Ağustos, Cumartesi
£

9.64

8.73

$

7.37

Avcı: "Mektup konusunda hükümetten maalesef net bir yanıt alamadık"

Avcı: "Mektup konusunda hükümetten maalesef net bir yanıt alamadık"

Ulusal Birlik Partisi Grup Başkanvekili ve Gazimağusa Milletvekili Turgay Avcı, bir süreden beri gündeme getirdiği hükümetin Ankara'ya ekonomik protokole uyacağı konusunda bir mektup gönderip göndermediği yönündeki sorusuna halen net bir yanıt alamadığını belirtti.Avcı, sendikaları da bu konuda sessiz kalmakla suçladı.

Avcı: "Mektup konusunda hükümetten maalesef net bir yanıt alamadık"
A- A A+

Avcı, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki soruları yanıtlarken hükemete ve hükümeti oluşturan üç partiye sert eleştirilerde bulundu.

CTP-DP ve TDP Hükümetin bugün ortaya koymaya çalıştığı icraatların tamamen şova yönelik olduğunu belirten Avcı, bunları gören halkın 28 Temmuz'da bu partilere güvenmeyip tercih yapmayacağını bildiğini söyledi.

"ESAS OLARAK HALKIMIZA ZARAR VERMİŞLERDİR"

Anavatandan gelecek su başta olmak üzere UBP'nin bütün projelerinin tam yol devam ettiği bir sırada UBP'den ayrılarak projlerin aksamasına neden olan 8 milletvekilinin aslında UBP'ye değil ülkeye büyük bir zarar verdiklerini söyleyen Avcı, seçime kadar geriye kalan 1 yılda UBP'nin yapacağı atılımların önünü kesmek için büyük bir operasyon yapıldığını söyledi.

Avcı: "Kimsenin bir kuşkusu olmasın yeni iktidarımızda kadığımız yerden tüm projeler devam edecek" dedi.

"OY SATIN ALINDIĞINI BU HALK UNUTMADI"

DP'nin siyasetin yozlaşması konusunda sicilinin kötü olduğunu söyleyen Avcı, 2009 seçimleri sonrası DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın seçimde oy satın aldığını açıkca ifade ettiğini hatırlattı.

Bir taraftan siyasetteki yozlaşmışlıktan şikayet eden, milletvekilinin partisinden ayrılması sonrası aylarca meclise gelmeyen bir Genel Başkanın bugün hele hele de 20 yıldan fazla karşısında mücadele ettiği UBP'den gelen vekillerle yola nasıl devam ettiğini anlamanın güç olduğunu söyleyen Avcı: "Sayın Denktaş'ı bu halk artık çok iyi tanıyor" dedi.

"MEKTUBU HALA HALKA AÇIKLAMADILAR"

Turgay Avcı, bir süre önce gündeme getirdikleri, CTP-DP ve TDP'den oluşan geçici hükümetin "Ekonomik Protokole uyacaklarını ve devam ettiriceklerine dair Ankara'ya bir mektup gönderip gönderilmediği" sorusunu sorduğunu ama bu konuda şu ana kadar hükümetten net bir yanıt alamadığını söyleyerek "bu nasıl şeffaflık" diye sordu.

Bu konuda sendikalara da eleştirilerde bulunan Avcı, geçmiş dönemde Ekonomik Protokolü doğru dürüst incelemeyip, ideolojik yorumlar dışında hiç bir katkı yapmayıp, yerden yere vuran sendikaların, geçiçi hükümetin bu protokolü kabul edip etmediğini neden sorulamadığı konusunda soru işaratleri olduğunu belirtti.

"UBP'Lİ PARTİSİNE BAĞLIDIR,MÜHÜRÜNÜ VURUR"

Son dönemde binbir siyasi oyunla, UBP'yi bölmeye çalışanların bu amaçlarına ulaşamayacağını söyleyen Avcı:

"Bu oyunlar bugün Gazimağusa başta olmak üzere tüm bölgelerimizde devam etmektedir. Ancak bu oyunları oyunların bilmedikleri ya da unuttukları bir gerçek vardır. UBP'liler her şart ve koşulda partisine bağlıdır. Ve 28 Temmuz'da da tercihini UBP'ye mühür olarak sandığa yansıtacaktır" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER