İÇ HABERLER
okuma süresi: 9 dak.

DP-UG'ye toplu katılım: "Biz de Burada DP Ulusal Güçler'deyiz"

DP-UG'ye toplu katılım: "Biz de Burada DP Ulusal Güçler'deyiz"

29 yıllık UBP'li olan Ahmet Düzdaban beraberinde 55 kişilik bir grupla birlikte "biz de burada DP Ulusal Güçler'deyiz" dedi.

Yayın Tarihi: 15/07/13 21:01
okuma süresi: 9 dak.
DP-UG'ye toplu katılım: "Biz de Burada DP Ulusal Güçler'deyiz"
A- A A+

"29 yıllık UBP'li olarak, partinin son yıllarda tutum ve davranışları, olaylara duyarsız kalışı, gerçek partilileri görmezden gelip, partiye hizmet veren kişileri son planda tutması sonucu ben ve arkadaşlarımın partiden istifa etmekten başka seçeneği bırakılmamıştır. Biz de burada DP Ulusal Güçler'deyiz" diyen 55 UBP'li, Demokrat Parti Ulusal Güçler'in ülke için gelecek olduğunu ve Kıbrıs Türk Halkı'na umut verdiğini söyledi.

Girne Karşıyaka ve civar köylerden UBP İlçe delegesi, kadın ve gençlik kollarından istifa ederek DP Ulusal Güçlere geçmek isteyen 55 kişilik kalabalık bir grup için Girne'de katılım toplantısı gerçekleşti.

Katılım töreninde, DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş'ı Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci ve Girne Milletvekili adayları; İlkay Kamil, Dr. Esat Ergün Serdaroğlu, Dr. Özdemir Berova, Derviş Refiker, Hande Kayasal, Başak Tekerek, Sedat Hacımehmet, Gülay Deryagil, Sevgi Değigin ve Adnan Altan'da yalnız bırakmadı.

MUSTAFA ÖZDEĞİRMENCİ:

Törende söz alan DP Ulusal Güçler Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt, İskele, Lefke kısacası ülkenin her köşesinden akın akın gelerek DP Ulusal Güçler'e katılımları ile güç veren tüm vatandaşlara teşekkür etti.

"Hoşgeldiniz" diyen Özdeğirmenci, DP Ulusal Güçler'in ülkenin tüm vatandaşlarını ötekileştirme yapmadan kucakladığının altını çizerek; "çünkü biz hoşgörü partisiyiz" dedi.

İktidara talip olduklarının altını çizen Özdeğirmenci, 28 Temmuz erken genel seçimlerinde ülke ve ülke insanının geleceği ve daha güzel yarınlar için tüm vatandaşlardan DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür talebini de bir kez daha yineledi.

BAYRAK TAKDİMİ…

Özdeğirmenci konuşmasının sonunda, DP Ulusal Güçler Bayrağını katılımcıların yaş itibarıyla en büyüğü olan Şerife Konyalıoğlu'na takdim etti.

AHMET DÜZDABAN: "29 YILLIK UBP'Lİ OLARAK PARTİNİN SON YILLARDA TUTUM VE DAVRANIŞLARI, OLAYLARA DUYARSIZ KALIŞI NEDENİYLE İSTİFA EDEREK DP ULUSAL GÜÇLERE KATILIYORUM"

55 kişi adına söz alarak UBP'den istifa, DP Ulusal Güçlere katılım gerekçelerini kamuoyu ile paylaşan Ahmet Düzdaban; "29 yıllık UBP'li olarak, partinin son yıllarda tutum ve davranışları, olaylara duyarsız kalışı, gerçek partilileri görmezden gelip, partiye hizmet veren kişileri son planda tutması sonucu ben ve arkadaşlarımın partiden istifa etmekten başka seçeneği bırakılmamıştır. Biz de burada DP Ulusal Güçler'deyiz" dedi.

Kendisinin UBP Girne İlçe Delegesi, Münevver Düzdaban'ın UBP Kadın Kolları, Burak Düzdaban'ın UBP Gençlik Kolları Asbaşkanı olduğunu duyuran Ahmet Düzdaban, diğer istifa edenlerinde UBP'ye yıllarca hiçbir kişisel çıkar gözetmeden hizmet etmiş kişiler olduğunu söyledi.

Serdar Denktaş: "İRSEN KÜÇÜK'ÜN SON İKİ YILDIR BİR KOLTUK UĞRUNA ÜLKEYE VERMEDİĞİ ZARAR KALMADI"

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, özellikle son iki yıldır İrsen Küçük'ün koltuk uğruna ülkeye vermediği zarar kalmadığını, memleketin tüm sorunlarını askıya alıp, sorun çözecekleri yerde yeni sorunlar yarattığını, vatandaşın her geçen gün cebinde varolan paranın alım gücünün azaldığını, işsizliğin arttığını, istihdamlarda partizanlık yapıldığını hatırlatarak ülkeyi kaosa sürüklediğini dile getirdi.

DENKTAŞ: "DEMOKRASİ DE İLK KIRILMA 2006 YILINDA CTP İLE BAŞLADI"

Demokraside ilk kırılmanın 2006 yılında CTP-ÖRP koalisyonu ile başladığının unutulmaması gerektiğinin de altını çizen Serdar Denktaş; "Esasen 2006'da CTP-ÖRP koalisyonu ile başlayan bir çöküntü. Demokrasideki ilk kırılma ta o dönemde başladı ve İrsen Küçük döneminde bu kırılma daha da ileri boyutlara taşındı" dedi.

UBP ve CTP'nin ülkeye uğrattığı büyük yıkım ve hayal kırıklığı sonrası DP Ulusal Güçler'in gelinen noktada yeni ve güvenilir bir şemsiye oluşturma düşüncesiyle yola çıktığına dikkat çeken Serdar Denktaş, bu şemsiye altında devlete inanan insanların toparlanmasını sağlama, KKTC'nin iyi yönetilmesine olanak verme ve iyi yönetilen ekonomisi güçlü, insanı mutlu, refah seviyesi yüksek bir Kıbrıs Türk Halkı ile birlikte hem görüşme masasında daha güçlü olunabileceğini, hemde tüm dünyaya taleplerini korkusuzca ve kendinden emin bir şekilde iletebileceğine olan inancını dile getirdi.

DENKTAŞ: "BENİM DOĞDUĞUM EVDE ANADOLUYA AŞK VARDI, ANADOLU HALKI İLE YÜREK YÜREĞE YÜRÜME VARDI"

Son haftalar da vatandaşın kararını değiştirme yönünde bir takım çirkin saldırılara maruz kaldığına işaret eden DP Ulusal Güçler Genel Başkanı; "bazı kişiler ülkede dolaşarak 'Serdar Denktaş Türkiye'ye yönelik ihanet içinde' gibi çirkin iddia ve iftiralarda bulunuyorlar. Gittiğim her yerde söylüyorum, benim doğduğum evde Türkiye'ye ihanet, Türkiyelileri sevmeme gibi birşey söz konusu olamaz. O evde Anadoluya aşk vardı, o evde Anadolu halkı ile el ele, kol kola, yürek yüreğe yürüme vardır. Bana böyle çirkin iftirada bulunacak kişinin alnını karşılarım" dedi.

DENKTAŞ: "MALESEF İRSEN KÜÇÜK DÖNEMİNDE İNSANIMIZ DEVLETİNDEN SOĞUTULDU"

Son zamanlarda özellikle İrsen Küçük döneminde Kıbrıs Türk Halkı'nın devletinden ve Türkiye'den soğutulduğuna işaret eden Serdar Denktaş; "malesef o gönül bağı, o tarihsel, kültürel bağ zayıflatıldı. İnsanımız dahası devletinden soğutuldu. Kendi kendimize özgüvenimizi, saygımızı yitirdik. Bunun önünü kesmek gerekir. İnanıyorum ki DP Ulusal Güçler, bu seçimden güçlü bir şekilde ve birinci parti olarak çıkıp bütün bu konuları yeniden ele alarak, hakka ve hakkaniyete dayalı bir düzeni oluşturmak için kolları sıvayacak" dedi.

DENKTAŞ: "DP ULUSAL GÜÇLER 'ENKAZ DEVRALDIK' GİBİ MAZERETLERE SIĞINARAK ZAMAN KAYBETMEYECEK"

Bazı partiler gibi seçim sonrası; 'enkaz devraldık' gibi mazeretlere sığınmayacaklarının sözünü veren Denktaş, DP Ulusal Güçler'in ne devralacağını bugünden çok iyi bildiğini, çeşitli bahanelere sığınarak zaman kaybetme lükslerinin olmadığını ve DP Ulusal Güçler hükümeti kurulur, kurulmaz çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

DENKTAŞ: "BAŞBAKANLIĞA TALİBİZ ÇÜNK܅"

Başbakanlığa talip olduklarını bir kez daha yineleyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş konuşmasına şöyle devam etti: "Başbakanlığa talibiz. Nedeni, önümüzde bir polis arabası, arkamızda beş koruma, sirenler çalarak dolaşma değil. Veya kurdele kesip açılış yapmak hiç değil. Bu ülkede yetki Başbakanlıkta. Uzun süredir hazırladığımız ülkemize uygun bir programımız var. Bu programı hayata geçirmenin yolu Başbakanlık yetkisini elimize almakta geçer. Ateşten gömlek giymeye hazır olduklarını söyleyen Serdar Denktaş; "Ateşten gömlekse ateşten gömlek, hazırız giyeceğiz. Neticede bu ülkenin hayrına, çocuklarımızın hayrına, geleceği planlayabilecek, başımızı dik tutabilecek, refah içinde bir toplum yaratmak uğraşını vereceğiz. O nedenle Başbakanlığı istiyoruz."

DENKTAŞ: "28 TEMMUZ'DA DP ULUSAL GÜÇLER MEŞALESİNİN ALTINA MÜHÜR"

28 Temmuz'da sandığa gidecek olan Kıbrıs Türk Halkı'na çağrıda bulunan Serdar Denktaş; "mühür ve güç siz vatandaşlarımızın elinde. Sizlerden talebim 'karma oy veya boykot' çağrılarına kulak asmamanız ve geleceğinizi düşünerek iradenizi sandığa yansıtmanızdır. O nedenle sizden talebimiz, 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür vurmanızdır. 28 Temmuz sözünü söyleme günüdür" dedi.

DENKTAŞ: "DP ULUSAL GÜÇLER HOŞGÖRÜ VE ŞEFKAT YUVASIDIR"

Tekrar katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tanıyan DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş; "Ailemize hoşgeldiniz. DP Ulusal Güçler hoşgörü, şevkat yuvasıdır. Bazen birbirimizle itişiriz ama kucaklaşmasını da biliriz. Öfke, kin, nefret bizim lugatımızda yok. Onun için sevgi ile daha ileriye daha güzele hep birlikte yürüyelim" dedi.

Konuşmasının sonunda 55 kişinin açık isminin ve imzasının bulunduğu dilekçe DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş'a takdim edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.