BKP- TVG adayları Hayvan Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti...

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.09

8.18

$

6.96

BKP- TVG adayları Hayvan Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti...

BKP- TVG adayları Hayvan Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti...

Birleşik Kıbrıs Partisi Toplumsal Varoluş Güçleri Lefkoşa Milletvekili adayları Hayvan Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti. Ziyaerette Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan ve hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları açıklamalarda bulundu.

BKP- TVG adayları Hayvan Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti...
A- A A+

Bir çok partinin seçim süreçlerinde hayvancı ve üreticilerin sorunlarını çözeceklerini söylediklerini, manifestolar ve hükümet programlarıyla halka sözler verdiklerini ancak üreticinin faydasına olan kararlar almadıklarını belirten Mustafa Naimoğulları, " Açıklanan hükümet programlarının hiç birinin uygulanmaz, sivil toplum örgütleri ve üreticilerle kavga edilirse, her gün bakan değiştirilirse bu başarısızlığı gösterir. Biz siyasetçilerden verdikleri sözün arkasında olmalarını, hayvancının ve üreticinin sorunlarını bilerek doğru kararlar vermelerini istiyoruz. Köyuünde, toprağında büyük bir özveri ile üretim yapan insanların ızdıraplarına çare bulsunlar. Bugün 50 bin kişi bu sektörden haytını idame ettirmektedir. Üreticinin sıkıntılarını çözecek iradeyi hükümetler göstermek zorundadır. Bu seçim sürecinde BKP Toplumsal Varoluş Güçlerine başarılar diliyoruz" dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan ise yaptığı açıklamada, Seçim süreçlerinin gelip geçici olduğunu ancak hayvancı ve üreticinin sorunlarının hiç bitmediğini ifade ederek, " Parlamentoda bulunan 4 siyasi partinin ekonomik modeli ve programıyla, AKP hükümetinin bu partilerin ellerine tutuşturduğu paketle de bu sıkıntılar hiç bitmeyecektir. Uygulanmaya başlayan ve seçimlerden sonra uygulanmasına devam edilecek olan ekonomik programın hem üretci hem de Kıbrıs türkünün tamamı için yaşam koşullarını daha da ağırlaştıracaktır. Özelleştirmeler, kamuya ait kurumların satılması, hayvancılık, çiftçilik gibi üretici sektörleri daraltılacak, süspansiyonlar azalacaktır" dedi.

Bugün Kıbrısın kuzeyinde yaşayan insanların ürettikçe battığını, üretim alanlarındaki köylerde yaşayanların banka borçları, hacizler ve iflaslarla yaşamak zorunda bırakıldığını vurgulayan İzcan, " Çözüm Kooperatifçiliği yaygınlaştırmak, hükümetleri baskı altına almak,ve söke söke hakkını koparmaktır. KOOP SÜT'te yapılan çok önemli bir örnektir. Eğer siz bunu başaramasaydınız Ercan gibi, DAİ, DAK gibi KOOP SÜT de özelleştirilecek ve sizlere ihtiyaç varsa üretin yoksa üretmeyin denilecekti. Bunları yapanlar gelmiş geçmiş tüm hükümetlerdir. Bizim sizden istediğimiz üreticiden yana, emekten yana, sizin sıkıntılarınızı bilen ve size her zaman destek olan politikaları ve BKP'yi desteklemenizdir" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER