Avcı, geçici hükümetten açıklama yapmasını istedi!

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.52

8.60

$

7.29

Avcı, geçici hükümetten açıklama yapmasını istedi!

Avcı, geçici hükümetten açıklama yapmasını istedi!

Bir süre önce gündeme getirdiğimiz, Sibel Siber Başkanlığındaki CTP-BG,DP-UP ve TDP partilerinden oluşan geçici hükümetin maaş ödemelerinden hemen önce Türkiye Cumhuriyeti hükümetine Ekonomik Protokole uyup devam edileceği yönünde taahüd verip vermediği sorusumuza, maaleef bugüne kadar sağlıklı yanıt alamadığımız gibi, bu konuda hükümeti oluşturan partilerden çelişkili açıklama yapılması bu konuda halkın endişesi ve merağı çok daha artmıştır.


Avcı, geçici hükümetten açıklama yapmasını istedi!
A- A A+

Bir süre önce gündeme getirdiğimiz, Sibel Siber Başkanlığındaki CTP-BG,DP-UP ve TDP partilerinden oluşan geçici hükümetin maaş ödemelerinden hemen önce Türkiye Cumhuriyeti hükümetine Ekonomik Protokole uyup devam edileceği yönünde taahüd verip vermediği sorusumuza, maalesef bugüne kadar sağlıklı yanıt alamadığımız gibi, bu konuda hükümeti oluşturan partilerden çelişkili açıklama yapılması bu konuda halkın endişesi ve merağı çok daha artmıştır.

Geçici hükümetin Başbakanı Sayın Siber'e böyle bir soru sorulduğunda yalnızca 2 aylık bir dönemi içeren bir karar alındığını doğrulamış yeni dönemde ise protokolün kendilerini bağlamayacağını beyan etmiş olmasına rağmen net bir yanıt verememiştir.

Hükümetin bir diğer kanadını oluşturan TDP'nin Genel Başkanı Sayın Mehmet Çakıcı ise Hükümetin Başbakanına sorduklarında böyle bir konunun asla gündeme gelmediğini, sözkonusu taahüdü içeren mektubun olması durumunda hükümetten çekileceğini beyan etmiştir.

En ilginç olan ise her fırsatta protokolle ilgili sert eleştiriler yönelten DP Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın, bu sorumuza bir yanıt vermekten çekinmesidir.

Kamuoyu önünde bir kez daha ve ısrarla sormak istitiyorum. Geçiçi hükümeti oluşturan partiler ve onun Bakanları olarak böyle bir taahüdü imzaladınız mı?

Her şart ve koşulda şeffaflıkla övünen hükümetiniz bu konuda neden susmakta ve net bir yanıt verememektedir?

Çünkü, sizlere yönelttiğimiz bu soru, bir iddia değil, gerçeğin kendisidir.

Belirtmek isteriz ki, partilerin ekonomik politikaları 2 aylık olmaz, olamaz. Bu ciddiyetsizlik ve halkı seçime yönelik kandırma amaçalı "haberim yok-2 aylıktır" gibi ifadeler siyaseten samimiyetsizlikten başka bir anlam taşımamaktadır.

Geçici hükümeti oluşturan partileri, bu konuda sağduyuya ve halka gerçekleri açıklamaya davet ediyoruz.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER