"E-KKTC, toplantısı" gerçekleştirildi

loading
5 Haziran, Cuma
£

8.51

7.66

$

6.76

"E-KKTC, toplantısı" gerçekleştirildi

"E-KKTC, toplantısı" gerçekleştirildi

E-KKTC, Merkezi Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (e- KKTC - M- MAKS) Kurulumu Paydaş Kurumlar Bilgilendirme Toplantısı" bugün Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

"E-KKTC, toplantısı" gerçekleştirildi
banner
A- A A+

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile KKTC E- Devlet Yürütme Kurulu bünyesinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Ulaştırma Bakanı Müsteşarı, E-Devlet Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Suat Yeldener yaptı.

KKTC E-Devlet projesini yürüten Türksat yetkilileri de toplantıda teknik sunumlar yaptı.

"BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME YAPILACAK..."

Müsteşar Yeldener, KKTC'deki paydaş kurum ve kuruluşlar ile ülke sınırları içersindeki belediye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve KKTC Merkezi Mekansal Adres Sistemleri konusunda bilgilendirme ve konuyla ilgili değerlendirme yapılacağını dile getirdi.

Suat Yeldener, konuşmasında bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesiyle insanların yaşam tarzlarının da değiştiğine, internetin gündelik hayata girmesiyle sınırların ortadan kalktığına işaret etti.

"E-DEVLET UYGULAMALARININ TEMEL PLATFORMU İNTERNETTİR"

E-Devlet'in tanımını yapan Yeldener, E-Devlet sayesinde, devletin ve vatandaşların yerine getirmekle yükümlü olduğu hizmetlerin elektronik ve işlem ortamlarında karşılıklı, kesintisiz ve güvenli şekilde yürütüldüğünü ifade etti, "E-devlet uygulamalarının temel platformu internettir" dedi.

Günümüzde birçok devlet kurumunun hizmetlerini internete taşıdığını belirten Suat Yeldener, e- hizmet anlayışının kamu kurumlarında kendini göstermeye başladığını belirtti.

Bilgilendirme toplantısında irdelenecek konulara değinen Suat Yeldener, Coğrafi Bilgi Sistemi'nin öneminden ve kullanım alanlarından da söz etti.

Yeldener'in konuşmasının arından Türksat Coğrafi Bilgi Teknolojileri Birimi'nden, Proje Koordinatörü İbrahim Özkeser bir sunum yaptı.

Özkeser, sunumunda projede ne tür çalışmalar yapıldığını ve projelerdeki aşamaları anlattı.

Bilgilendirme toplantısı 15.30'a kadar sürecek.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER