Kapısız: "Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır"

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

Kapısız: "Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır"

Kapısız: "Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır"

Kalecik bölgesinde AKSA şirketine petrol boşaltımı yapılırken meydana gelen 100 tonluk petrol sızıntısının sebebi açıkça; "yandaş politik kararlar", "yanlış uygulamalar" ve "denetimsizliktir". Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır.

Kapısız: "Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır"
A- A A+

Kalecik bölgesinde AKSA şirketine petrol boşaltımı yapılırken meydana gelen 100 tonluk petrol sızıntısının sebebi açıkça; "yandaş politik kararlar", "yanlış uygulamalar" ve "denetimsizliktir". Bu çevre katliamı, adamızın doğasına yapılan en büyük saldırıdır. Denizlerimizde yıllar boyu telafisi olmayan bir bozulma getirerek bölgedeki ekosistemi mahfedecektir.

Deniz canlılarının bölgede üremesi ve yaşaması imkansız hale getirilmiştir. Bu küçücük adada en çok dikkat edilmesi gereken çevre ve ekolojik dengenin korunması iken, adamızın ekonomik olarak en büyük pastasını yiyenler, denizlerimizin de celladı olmaktadırlar. Diğer yandan ülkemizin doğasının katledilmesinin önünü açan çağ dışı politikacılar ve çevre felaketlerine sebep olanlar bugün, daha fazla çevre felaketine imkan vermek için halkın karşısına geçip halen oy isteyebilmektedir! AKSA gibi birçok probleme neden olmuş bir şirketi bu derece besleyen hamlelerle, KKTC elektrik ihtiyarcının yarısından fazlasını üretmesine izin verenlerin bu şirketten ne gibi çıkarları olduğu artık ciddi şekilde araştırılmalı ve "gizli ikili ilişkiler" ortaya çıkarılıp sorumlular ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Turizimin birinci gelir olması gereken bir ada ülkesinde sınırlı sayıdaki sahilllerin sürekli tehdit altında olması nasıl kabul edilebilir? AKSA'nın denetim eksikliği ve ihmalkarlığı ile kullanılmaz hale gelen sahillerin, balık üreme alanlarının ve kumsalların bedelini kim, nasıl ödeyecektir?

HTKS Yönetim Kurulu (a)
Başkan
Cem KAPISIZ

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER