KTÖS, 'TC'nin yarattığı felaketi' uluslararası alana taşıyor

loading
1 Aralık, Salı
£

10.46

9.39

$

7.85

KTÖS, 'TC'nin yarattığı felaketi' uluslararası alana taşıyor

KTÖS, 'TC'nin yarattığı felaketi' uluslararası alana taşıyor

Adamızın kuzeyinde yaşanan her türlü olumlu ve olumsuz gelişmenin sorumlusu Türkiye hükümetleri ve onların buradaki kukla işbirlikçileridir.

KTÖS, 'TC'nin yarattığı felaketi' uluslararası alana taşıyor
A- A A+

Kalecik'te AKSA tesislerinde fuel oil sızıntısına bağlı yaşanan çevre felaketi de Karpaz'da çıkan yangın sonucu onlarca dönüm ormanlık alanın yanması da, daha önce yaşanan felaketler de adanın kuzeyinde TC'nin kurdurduğu kukla düzenin nasıl çalıştığını göstermesi açısından ibret vericidir. 1974 yılından beri partizanlık, adam kayırma, ganimetin paylaşımı ve özellikle son dönemlerde AKP'nin yandaşlarına adanın kuzeyini paylaştırmasına yönelik politikaları ve işbirlikçilerini koruması bu olayların yaratılmasının temel nedenidir.

AKSA şirketi AKP'nin gerçek yüzü ve buradaki yerli işbirlikçilerinin eseridir. Çevreye verdiği tahribatın büyüklüğü maddi olarak ölçülemeyecek kadar çok olan bu felaket nedeni ile AKSA şirketi sorumlu tutularak yargıya sevkedilmeli ve derhal şirkete el konulmalıdır. Bu konuda AKSA'ya arka çıkan, daha da ileri giderek adamızın kuzeyinde petrol dolum tesisi kurulması için çığırtkanlık yapan ve rüşvetle beslenen AKP işbirlikçileri de yargı önüne çıkarılmalıdır. Bu anlamda ülkemizde özelleştirmeyi ve sendikasızlaştırmayı savunanlar bu ülkenin insanını, ağacını, denizini, doğasını hammadde olarak gören sakat bir zihniyettir. Yaşadığımız felaketlerin bu zihniyetin teşhiri anlamında önemli olduğunu devletin ve halkın kontrolünde bir enerji üretimi ve çevre bilinci olması gerektiğini bir kez daha vurgularız.

Yaratılan çevre kirliliği sadece bizim ülkemizin doğal varlıklarına zarar vermemiştir. Çünkü doğal varlıklar bütün insanlığın malıdır. Bu nedenle 1974'ten bu yana adamızın kuzeyini fiili kontrolü altında tutan TC hükümetinin sorumluluğunun inkar edilerek olayın sadece yerel tepkilerle protesto edilmesinin yeterli olmadığını, 2004 yılından beri Avrupa Birliği toprağı olan Kıbrıs'ta TC'nin yarattığı bu felaketleri uluslararası alana taşıyacağımızı vurgularız.

Saygılarımızla

Şener Elcil

KTÖS

Genel Sekreteri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER