Maliye'de eğitim sürüyor

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.52

8.60

$

7.29

Maliye'de eğitim sürüyor

Maliye'de eğitim sürüyor

Maliye Bakanlığına bağlı dairelerde hizmet içi eğitim çalışmaları devam ediyor

Maliye'de eğitim sürüyor
A- A A+

Maliye Bakanlığına bağlı Dairelerde hizmet içi eğitim çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşa daha kaliteli, süratli ve çağdaş hizmet sunabilmek amacıyla Maliye Bakanlığı'nda başlatılan eğitim seferberliği Hazine ve Muhasebe Dairesinde tamamlanmış olup, Gelir ve Vergi Dairesi ile Gümrük ve Rüsumat Dairelerinde devam etmektedir.

Hazine Muhasebe Dairesinin eğitiminde; dairenin fonksiyonları ve görev alanlarını ilgilendiren tüm yasal mevzuatın geniş çaplı olduğu düşünülerek her bir faaliyet alanı için bu görevi icra edenler arasında ekipler kuruldu.

Bu ekipler görev alanları ile ilgili tüm yasal mevzuatları inceleyerek Microsoft Power Point sunum tekniğini kullanarak eğitim verdiler ve bu eğitimleri 28 Haziran 2013 tarihinde tamamlandı. Her bir personel 16 gün, toplam 24 saat eğitim aldı.

Gelir ve Vergi Dairesi tarafından 1 Temmuz'da başlatılan ve 28 Temmuz'a kadar devam edecek süre içerisinde Vergi Usul Yasası hizmet içi eğitim programı düzenlendi. Eğitime tüm şubelerden I.ve II. Sınıf Gelir ve Vergi memurları katılmaktadır.

Vergi Usul Yasası'nın ele alındığı eğitimde, yasanın içeriğinin daha iyi kavranması, şubeler arasında işlemler için uygulamada farklılıklar varsa bunların sorgulanıp tüm şubelerde aynı yöntemin uygulamasını sağlamak amaç edindi. Vergi Usul Yasası'nın güncellenmesi çalışmaları kapsamında da değiştirilmesi gereken maddelerin saptanması hususunda yardımcı olunması eğitim programında hedeflenmektedir.

Gümrük ve Rüsümat Dairesi personeline Maliye Bakanlığı Bilgisayar Bölümü tarafından başlatılan "Bilgisayar Okur/Yazarlığı Kursu" da devam etmektedir. On iki kişilik gruplar halinde Bilgi İşlem Birimi elemanları tarafından Microsoft Word/Excel ve Power Point kullanımı ve uygulamaları ile ilgili eğitimler verilmektedir. Eğitimler sonucunda başarılı olan katılımcılara belge verilecektir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER