DP-UG'den 20 Temmuz mesajı!

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.50

8.58

$

7.28

DP-UG'den 20 Temmuz mesajı!

DP-UG'den 20 Temmuz mesajı!

Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 39. yılını bir kez daha Devletimizin her yanında, Anavatan Türkiye ve Dış Temsilciliklerimizde büyük bir heyecan ve coşku ile kutlamaktayız.

DP-UG'den 20 Temmuz mesajı!
A- A A+

Hatırlanacağı üzere binlerce kardeşimizin ve soydaşımızın hayatına mal olan 15 Temmuz Faşist Rum Darbesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörlük hakkını kullanması neticesinde durdurulmuştur. Barış Harekatı, adada sadece Türklere değil, Rumlara da barışı getirerek adada özgürlük ve güven ortamını yeniden oluşturmuştur.

Tarih, Anavatan Türkiye'nin insani ve tarihi hak ve yükümlülüklerine dayalı olarak gerçekleştirdiği bu harekatı şan ve şerefle yazacaktır. Kıbrıs Türkü bu sayede Rum'a esir olmaktan kurtulmuş barış, refah ve huzur içerisinde yaşama olanağına kavuşmuştur. Rumlar ise Barış Harekatı ile kendi ırkdaşları tarafından öldürülmekten kurtarılmıştır.

Kıbrıs Türkü'nün yaşadığı onca acı ve üzüntüye rağmen, dünyanın Kıbrıs'ta yıllarca Türklerin çektiği acılara ve uğradıkları haksızlıklara itibar etmemiş olması oldukça düşündürücüdür. Daha da vahim olanı ise, uluslararası konsey ve ulusal parlamentolarda basit oylamalarla tarihi gerçekleri saptırarak bu haklı harekatı gölgelemeye çalışmışlardır. Ne kadar acıdır ki;dış güçlerin izlediği yol Kıbrıs Türkünü yeniden göç yollarına düşürecek niteliktedir. Oysa Kıbrıs Türkü Barış ve Özgürlük Harekatının Ada'da sağladığı güven ve huzur ortamı içerisinde, kurduğu Devletini yücelterek, ekonomisini düzelterek, demokrasi ile ilgili sorunlarını çözerek dünya ile iyi ilişkiler kurmak ve barış içerisinde yaşamak istemektedir. Bu onun tarih çizgisidir. Hiçbir Kıbrıslı Türk geçmişi tekrardan yaşamak istememektedir.

Kıbrıs'ta barışın yolu bellidir. İki eşit tarafın varlığının Dünya tarafından kabul edilmesi ve iki eşit tarafın birbirinin sahiplilik haklarına saygı göstermesi bunun en temel şartıdır.

Kıbrıs Türk Halkı olarak, önümüzdeki dönemde hedefimiz, her zaman olduğu gibi Anavatan Türkiye ve onun yetkilileri ile el ele ve işbirliği içerisinde, Anadolu halkının ve KKTC Halkının kardeşliği ve gönül birliğini sonsuza kadar sürdürerek, özgür ve onurlu yaşamaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde halkımızın Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutlar, mücadelede şehit düşen kardeşlerimize Tanrı'dan rahmet diler, gazilerimizi minnetle anar, kahraman Mehmetçik ve Mücahidimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER