DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, BBP Genel Başkanı Destici'yi kabul etti…

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.52

8.60

$

7.29

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, BBP Genel Başkanı Destici'yi kabul etti…

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, BBP Genel Başkanı Destici'yi kabul etti…

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı etkinlikleri çerçevesinde adada bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Başkanı Mustafa Destici ile beraberindeki heyeti kabul etti.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş, BBP Genel Başkanı Destici'yi kabul etti…
A- A A+

Bugün saat 16.00'da DP Ulusal Güçler Genel Merkezi'nde gerçekleşen kabulde, DP Ulusal Güçler Başkanlık Divanı üyesi Mehmet Erol Aktoprak da hazır bulundu.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş kabulde yaptığı konuşmasında ilk olarak, Destici ve beraberindeki heyeti DP Ulusal Güçler Genel Merkezi'nde ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.,

DP Ulusal Güçler şemsiyesinin oluşması hakkında heyete bilgi veren Serdar Denktaş, 5 Haziran'da yeni bir yapılanma ile 1992'den beri DP olarak devam ettikleri siyasi yaşamlarını merkez sağ güçlerin bir arada toplanabilmesi için DP Ulusal Güçler olarak değiştirdiklerini kaydetti.

SERDAR DENKTAŞ: "HEM GÖRÜŞME MASASINDA ELİMİZİ GÜÇLENDİRMEK, HEM DE DÜNYAYA EŞİTLİK TALEBİMİZİ HAKLI KILMAK İÇİN KKTC'Yİ ÇOK İYİ YÖNETİR DURUMA GELMEK DURUMUNDAYIZ"

28 Temmuz'da gerçekleşecek seçimin çok önemli bir seçim olduğuna işaret ederek, Kıbrıs sorununa dikkati çeken Denktaş, "Belli ki Eylül-Ekim gibi bir süreç başlatılıyor. Bu sürece başlamadan önce bir takım taleplerin ortaya konması gerektiğini söylüyoruz. 1963'te verilen bir görevlendirme ile biz 2013'te hala daha Kıbrıs sorununu çözmeye çalışıyoruz ve bu mümkün değil. Rum tarafının herhangi bir şekilde çözüme ihtiyaç duymadığını çok net olarak görüyoruz. Ama masadan kalkan taraf olmayalım, uzlaşmaz olmayalım yaklaşımı maalesef elimizi zayıflatıyor. Bu nedenle de şimdi seçimlerde ana temamız bu. Hem görüşme masasında elimizi güçlendirmek, hem de dünyaya eşitlik talebimizi haklı kılmak için KKTC'yi çok iyi yönetir duruma gelmek durumundayız" şeklinde konuştu.

Ülkede 2006'dan beri kötü yönetimden bahsettiklerini, ancak son yıllarda yönetimsizlik döneminin başladığını ifade eden Genel Başkan Denktaş, bunun değişmesi için ortaya bir program koyduklarını söyledi.

"TÜRKİYE 75 MİLYONLUK PAZARINI KKTC'YE AÇARSA KKTC KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURUR"

KKTC'nin kendi ayakları üzerinde durabileceğini, ancak bunun için Türkiye'nin 75 Milyon'luk pazarını KKTC'ye açması gerektiğini kaydeden Denktaş, Türkiye'nin AB ile imzaladığı Gümrük Birliği kapsamı içerisine KKTC'yi de dâhil etmesini talep ettiklerini belirtti ve şunları kaydetti:

"Avrupa Birliği kızar diyorlar. Biz de diyoruz ki Avrupa Birliği 2004 yılında 'eğer referandumda evet çıkarsa sizinle Direk Ticaret Tüzüğü'ne başlayacağız. Sizi açıkta, soğukta bırakmayacağız' sözünü vermişti. Ama açıkta, soğukta bırakıldık. Direk Ticaret Tüzüğü denilen tüzük zaten işe yaramazdı. Bugüne kadar hala daha hayata geçirilmedi. Yeni bir süreç başlıyor ve bu süreç bir yıldan fazla sürmemeli. Buradan da bir sonuç çıkmayacağını biliyoruz. Eğer dünyanın bizi ciddiye almasını istiyorsak yapılması gereken 40 mil ötemizdeki pazarın KKTC'ye ardına kadar açılmasıdır. Bu yapıldığı takdirde ambargolar vs. vız gelir tırıs gider."

ASILSIZ İDDALAR…

Kendisinin bunları dile getirmesiyle 'Serdar Denktaş Türkiye'ye ihanet ediyor. Nasıl gider ona oy verirsiniz' şeklinde asılsız iddialarla karşı karşıya kaldığını da dile getiren Denktaş, "Biz bunu söyledikçe maalesef içimizden bazı kişiler kendilerini kâh Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği'nin Diplomatı, kâh TBMM'nin Temsilcisi, kâh AK Parti'nin Temsilcisi hatta ileriye gidip Türkiye Devleti'nin Temsilcisi iddiasıyla ortaya çıkıp Serdar Denktaş Türkiye'ye ihanet ediyor. Nasıl gidip ona oy verirsiniz" diyebilmektedirler. Bir iki isim tespit ettik. Polise şikâyette bulundum. Çünkü sahtekâr olduklarını biliyorum. Ümit ederim yakalanırlar ve ifşa ederiz."

"ANADOLU İNSANININ DESTEĞİNİ KAYBETTİĞİMİZ AN BİZ ZATEN BURADA BİTTİK"

Bu mevcut gidişatın Anadolu insanı ile Kıbrıs Türkleri arasındaki tarihsel ve gönülden olan çok güçlü bağı giderek zayıflattığına işaret eden Serdar Denktaş, "Anadolu insanının desteğini kaybettiğimiz an biz zaten burada bittik. Bunu ya bilerek ya bilmeyerek zayıflatma yönünde atılan adımlar var. Bunlar bizi çok üzüyor. Bunlar belki taşıdığım soyadını Türkiye kamuoyunda zayıflatmak içindir. Ama benim de istediğim yattığı yerde rahat uyumasıdır. O nedenle bu konunun üzerine gidiyorum" diye konuştu.

Son olarak seçime yaklaşık 1 hafta kaldığını anımsatan Denktaş, "Her şey bir hafta sonra belli olacak. Ümit ederim doğru dürüst, hakikaten kendi üstümüze düşen görevi yapacak bir hükümet modeli oluşur. Ardından Ankara'nın karşısına gittiğimizde anlımızın akıyla bugüne kadarki süreci değiştirecek, giderek göbek bağına dönüşen anlayış yeniden o Denktaş'ın olduğu günlerdeki yürekten yüreğe, gönülden gönüle, dik durarak gider" diyerek sözlerini tamamladı.

DESTİCİ: "BU MUTLU GÜNÜ SİZLERLE BİRLİKTE KUTLADIĞIMIZ VE YAŞADIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

DP Ulusal Güçler Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede söz alan BBP Genel Başkanı Destici; "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını Kıbrıslı Türk kardeşlerimiz ile birlikte kutlamak ve yaşamaktan son derece gururluyuz" diyerek mutluluklarını ifade etti.

"HER ZAMAN VE HER KOŞULDA KIBRIS TÜRKÜ'NÜN YANINDAYIZ"

Kıbrıs Türk Halkı'nın haklı davasını her fırsat ve platfomda dile getirdiklerini kaydeden BBP Genel Başkanı Destici, parti olarak her zaman ve her koşulda Kıbrıs Türk Halkı'nın yanında olduklarını söyledi.

Destici; "inşallah önümüzdeki günler daha aydınlık olur" dedi.

"BATI, KIBRIS TÜRK HALKI'NA VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEYEREK İKİYÜZLÜLÜĞÜNE DEVAM EDİYOR"

BBP Genel Başkanı Başkanı Mustafa Destici, AB'ni işaret ederek, batının Kıbrıs Türk Halkı'na verdiği sözleri yerine getirmediğini hatırlatarak; "Batı, Kıbrıs Türk Halkı'na verdiği sözleri yerine getirmeyerek, iki yüzlülüğüne devam ediyor. Ve ne yazık ki, adada katliamı gerçekleştiren, huzuru bozan, çözüme yanaşmayan Rum tarafından yana tavır sergiliyor" diyerek Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi.

"TÜRK MİLLETİ RAUF RAİF DENKTAŞ'I UNUTMAYACAK"

BBP Genel Başkanı Destici, ülkede gerçekleştirdikleri temaslar çerçevesinde kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş'ın mezarını da ziyaret ettiklerini söyleyerek, böyle tarihi bir günde O'nun yokluğuna alışmanın zor olduğunu belirtti.

"Büyük devlet adamı, dava adamı, büyük liderimiz Rauf Raif Denktaş'ın eksikliğini bu özel günde bir kez daha yaşıyoruz. Vatanı, halkı ve Türk dünyası için yapmış olduğu fedekarlıklar unutulmayacak, büyük Türk milleti ve Türk dünyası, Rauf Raif Denktaş'ı hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak. BBP olarak merhum Denktaş'ın savunduğu fikirler bizimde fikirlerimiz olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz."

"SEÇİMLERDE BAŞARILAR"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Başkanı Mustafa Destici, konuşmasının sonunda 28 Temmuz'da gerçekleşecek erken genel seçimlerinde DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş ve partinin tüm adaylarına da başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Destici, DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Denktaş'a plaket takdim etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER