YDÜ Eczacılık Fakültesi AB yüksek ögrenim alanı içindeki ögrencilere mezuniyet stajı yaptırıyor

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.11

8.19

$

6.96

YDÜ Eczacılık Fakültesi AB yüksek ögrenim alanı içindeki ögrencilere mezuniyet stajı yaptırıyor

YDÜ Eczacılık Fakültesi AB yüksek ögrenim alanı içindeki ögrencilere mezuniyet stajı yaptırıyor

YDÜ Eczacılık Fakültesi AB yüksek ögrenim alanı içindeki ögrencilere mezuniyet stajı yaptırıyor.

YDÜ Eczacılık Fakültesi AB yüksek ögrenim alanı içindeki ögrencilere mezuniyet stajı yaptırıyor
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Uluslararası Eczacılık Ögrencileri Federasyonu (IPSF-International Pharmacy Student Federation)'nun Ögrenci Değişim Programı (SEP-Student Exchange Program) çerçevesinde üç ögrenciye staj yaptırıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Mezuniyet stajını yapmak üzere gelen Covana Krimer ve Klinik Eczacılık Stajını yapmak için gelen Patricia Kant ve Hastane stajını yapan Ali Burak Salman Temmuz sonuna kadar Üniversitemiz Hastanesi eczanesi ve polikliniklerinde 1 ay süre ile staj yapıyorlar.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Sn Dr. Sevim Erkman'ın ve Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Dermatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Kardiyoloji ve Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanlarının onayı ve denetiminde adı geçen polikliniklerde Prof.Dr. Rümeysa Demirdamar danışmanlığında sürdürülen staj sonunda yaz aylarında poliklinik hastalarının ve tedavilerinin profili de çıkarılacaktır.

SEP (ögrenci değişim programı) IPSF (uluslararası eczacılık ögrencileri federasyonu)'in en önemli etkinliklerden biridir. Bu tüm dünyada farklı bir ülkede eczacılığı tanımak için fırsat her veren en hareketli programdır. TEB-GK (Türk Eczacıları Birliği- Gençlik Komisyonu)' ya üyeligi bulunan fakültelerin ögrencileri bu değişim programı çerçevesinde staj yapabilmektedir.

Bu sayede her üniversiteye gelen ögrenci sayısının bir buçuk katı olmak üzere üniversite ögrencilerine yurtdışı staj programı sağlanmaktadır. Program yıl boyunca çalisir,ancak değişim çogunlugu Mayıs ve Eylül ayları arasında gerçekleşir.Uzunluğu genellikle 1 ile 3 ay ve olası satış şirketleri, eczane devlet veya özel sağlık kuruluşları, ana ilaç endüstrisi, okullarda staj çesitliliği sağlanır.

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi , Üniversite Hastanesi ve polikliniklerinde bu uluslararası eğitim hizmetine katılabiliyor olmanın gururunuda yaşamaktadır

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER