Komünist Emek Hareketi yürüyüş gerçekleştirdi

loading
4 Ağustos, Salı
£

9.03

8.14

$

6.91

Komünist Emek Hareketi yürüyüş gerçekleştirdi

Komünist Emek Hareketi yürüyüş gerçekleştirdi

Komünist Emek Hareketi 20 Temmuz işgali sebebiyle, her yıl 20 Temmuz'da gerçekleştirmek üzere "1. Geleneksel Bağımsız Kıbrıs – Tek Yol Devrim" yürüyüşünün ilkini dün akşam gerçekleştirdi.

Komünist Emek Hareketi yürüyüş gerçekleştirdi
A- A A+

Barikat Gazetesi'nden verilen bilgiye göre, Yürüyerek Dereboyu çemberinden; TC Elçiliği önüne gelen kitle ellerinde meşaleleri ile "Son son son işgallere son", "Ne AB,Ne ABD, Ne Garantörler, Yaşasın Bağımsız Birleşik Kıbrıs", "Titre işgalci, devrimciler burada", "yaşasın Bağımsız Birleşik Kıbrıs", "Direne direne kazanacağız" sloganlarını attı..

Polis Elçilik önüne gelinince "Tek Yol Devrim" ve "Bağımsız Birleşik Kıbrıs'ı Savaşacağız, Kazanacağız" yazılı pankartın önüne geçerek canlı duvar oluşturdu…

Basına yapılan açıklamanın tam metni şudur:

Kahrolsun 20 Temmuz 1974 ve 14 Ağustos 1974 TC Devleti İşgali..!

Değerli yoldaşlar;

Bu akşam her yıl 20 Temmuz Günleri düzenleyeceğimiz "Geleneksel Bağımsız Kıbrıs – Tek Yol Devrim" Yürüyüşümüzün ilkini düzenledik ve "Kıbrıs'ta var olan TC Devleti'nin fiili işgaline karşı;" Anti-İşgal protesto eylemlerinin birincisini gerçekleştirdik.
Bugün Kıbrısımızın ; TC Devleti tarafından işgal edilişinin 39. yıldönümüdür…

Komünist Emek Hareketi; Kıbrıs'ta emeğin kurtuluşu için, ezilenlerin kurtuluşu için; Kıbrıs'ın bağımsız Anti-Emperyalist, Anti-Faşist, Sömürüsüz ve Sınırsız bir vatan olması için; Barikat Gazetesi'nin kuruluşundan beri yani yaklaşık 3 yıla yakın bir süredir emperyalizme karşı faşizme karşı sömürüye, talana ve işgale karşı mücadelesini sürdürmektedir.

"20 Temmuz 1974" bizler için aynen 15 Temmuz Yunanistan darbesi gibi ve 14 Ağustos 2. TC Devleti işgali gibi ülkemiz adına ve ezilen halklarımız adına bir esaret günüdür ve adamızda yaşayan emekçilere, ezilenlere sürülmüş üzerinden kan damlayan kapkara bir lekedir…! Ve Katliamdır..!

Kıbrıs'ta yaşayan tüm milletlerden ezilenler ve emekçiler 20 Temmuz günü katledildiler; evlatlarını, anne-babalarını yitirdiler; yerlerinden-yurtlarından edildiler.

TC Devleti tarafından ve TC Devleti'nin arkasındaki Anglo-Amerikan emperyalizmi tarafından adamız parçalandı, ikiye bölündü ve halen daha İşgalciler tarafından yaşadığımız düzen idare edilmeye devam edilmektedir.

EOKA ve TMT faşist örgütleri yıllarca burada bu bölünmenin zeminini hazırladılar ve hazırlanan bu zeminin ardından TC Devleti, Amerika'nın emri ile burada bu kanlı katliamı gerçekleştirmiştir…

Aradan tam 39 yıl geçti..

39 Yıl boyunca ve halen daha adamızın bölünmüşlüğü, talan edilişi, sömürüsü ve işgali devam etmektedir.

Adamız bir kumarhane, fuhuş ve uyuşturucu cennetine çevrilmiş, kara-para aklama merkezi haline getirilmiştir.
TC Devleti'nin bir vilayeti olarak kurulan bu devlet kuzeyde egemenler tarafından sözde "yaşatılmaya" ve "ayakta tutulmaya" devam edilmektedir…

Esasta ise yaşatılmaya çalışılan şey işgalin, sömürünün, talanın ta kendisidir…!

TC Devleti; kardeş Anadolu Halklarına çektirdiği zulümleri burada da biz her milletten her renkten her dilden emekçilere ve ezilen halklara çektirmeye devam etmektedir.

Tıpkı 19 Temmuz'da 2011'de KTHY önünde bizlere yapılan faşist saldırı gibi.. (Ki tutuklananlardan 1 tanesi bildiğiniz gibi Komünist Emek Hareketi üyesi bir yoldaşımızdı)

Tıpkı özelleştirmeler, paketler, "yapay seçimler", dayatmalar, baskılar, tehditler, tutuklamalar gibi…

Bunların hepsi 20 Temmuz 1974 İşgali'nin ürünleridir…

Ama elbet bu düzen böyle gitmeyecektir…

Komünist Emek Hareketi olarak bizler bir kere daha tekrarlamaktayız ve and içmekteyiz ki:

"Bağımsız Kıbrıs'ı" işçi sınıfımız ve emekçi halklarımızla vereceğimiz halk savaşı ile kuracağız…!
Biz bu ülkenin devrimcileri, ezilenleri ve emekçileri olarak şimdiye kadar hiçbir zaman kimseden özgürlük dilenmedik! Bağımsızlık dilenmedik! Hürriyet dilenmedik! Dilenmeyeceğiz..!

Ülkemiz halklarını ve emekçilerini de dilendirmeyeceğiz..!

Bizler için yalnızca tek hedef "TC Devleti'nin hükümeti olan Ankara yani AKP" de değildir.

Bizim için esas hedef "TC Devleti'nin kendisidir"..!

Ankara'nın yani şuanki hükümet partisi olan AKP'nin bizler için CHP'den veya MHP'den zerre kadar farkı yoktur…

Biz bizi işgal eden devletin sadece "hükümet partisine" değil; Devlet olarak askerine, siyasal, ekonomik, kültürel anlamda tüm baskılarına ve dayatmalarına karşı kavga verilmelidir ve Komünist Emek Hareketi olarak bizler bunu vermekteyiz…!!

Faşist TC Devleti'nde hükümet partisi'nin kim olduğunun ve Ankara'da o faşist devleti yöneten iktidarın renginin ne olduğunun bizler için hiçbir önemi yoktur.

Çünkü düzen partilerinin bir birinden hiçbir farkı yoktur…

Bu kavgadaki en büyük müttefikimiz ise Anadolu Halkları, ezilenleri, emekçileri ve devrimcileridir… Yoldaşlarımızdır…

F Tipi ceza evlerinde, fabrikalarda, sendikalarda meydanlarda faşist TC Devleti tarafından katledilen kardeşlerimizdir…! Onlar bizlerin onurumuzdur şerefimizdir ve varlığımızdırlar…!

Bizler tüm devrimci demokratik yurtsever örgüt ve bireylerle, emekçilerle, ezilenlerle Bağımsız Birleşik Kıbrıs'ı Savaşacağız ve Kazanacağız…!!

Bizler 20 Temmuz'ları 15 Temmuz'ları ve 14 Ağustos'ları bizlere yaşatanlardan hesap soracağız…!

Bizler AB, ABD, BM Emperyalistlerini, Türkiye, Yunanistan, İngiltere İşgalci ve faşist devletlerinin ülkemizden def edeceğiz..!
Bizler Başta Anadolu, Yunanistan, İngiltere ve Tüm dünya işçi sınıfı ve emekçi halkları ile ayni cephede birleşik cephede, yepyeni bir Kıbrıs ve dünya kuracağız…!

Barikat Gazetesi sürecinden beri söylediğimiz gibi: "İşgalci TC Devleti; Kıbrıs'tan DEFOL..!"

Tüm emperyalist güçleri adamızdan def edeceğiz..!

Hem TC Devleti'ni hem de arkandaki emperyalist-faşist güçleri..!

Ve özgür vatanı, Birleşik-Bağımsız Anti-Emperyalist Anti-Faşist Kıbrıs'ı ellerimizle kuracağız..!

YAŞASIN BAĞIMSIZ BİRLEŞİK KIBRIS…!
KAHROLSUN 15 TEMMUZ DARBESİ; 20 TEMMUZ VE 14 AĞUSTOS İŞGALLERİ..!
KAHROLSUN EMPERYALİZM VE İŞGALCİ FAŞİST DEVLETLER…!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER