Kaşif: "Ben hayatım boyunca kimseye ihanet etmedim"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

Kaşif: "Ben hayatım boyunca kimseye ihanet etmedim"

Kaşif: "Ben hayatım boyunca kimseye ihanet etmedim"

'Ben hayatım boyunca kimseye ihanet etmedim' diyen DP-UG Milletvekili Ahmet Kaşif, arkalarında büyük bir destek olduğunu savundu: ??

Kaşif: "Ben hayatım boyunca kimseye ihanet etmedim"
banner
A- A A+

Seçimde en kritik viraja girildi. Son hafta içerisinde adaylar kararsızların oylarını alabilmek için çalışmalarını ve ziyaretlerini yoğunlaştırdı. Partisinin tek hedefinin sandıktan birinci parti olarak çıkmak olduğunu ifade eden Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Milletvekili Ahmet Kaşif de konuk olduğu Günaydın Ada programında son bir haftayı değerlendirdi.

?HEDEFİMİZ DAHA İYİ BİR YÖNETİM: ?

Gittikleri yerlerde ilgiyle karşılandıklarını belirten Kaşif, halkın kendilerine destek verdiğini söyledi. Tek hedeflerinin daha yaşanabilir bir ülke ve daha adil bir düzen yaratmak olduğunu belirten Kaşif; "Daha iyi bir yönetim ve sosyo ekonomik kalkınmışlığın daha iyi bir düzeyde olması için uğraş veriyoruz"dedi. DP-UG'lilerin temel amacının bu olduğunu belirten Kaşif, her sabah güne ilk günkü heyecanla uyandıklarını da söyledi.

YÜZDE ELLİDEN FAZLA DESTEK VAR: ?

Bu süreç içerisinde mümkün olduğunca fazla kesime ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen Kaşif, arkalarında büyük bir destek olduğunu savundu. 'Kurultayda sizin arkanızda olan neredeyse bir yüzde elli vardı, bu kesimin desteği hala sizinle mi' sorusunu da yanıtlayan Kaşif, daha büyük bir desteğin yanlarında olduğunu söyledi. Kaşif; "O dönem delegenin yüzde ellisi arkamızdaydı ama şimdi inanıyorum ki bu rakam yüzde ellinin de üzerine çıktı. Aldığım duyumlar ve gezdiğim yerlerde bunu görüyorum. Sadece Mağusa'da değil ülkenin dört bir yanında gerçek olan tablo bu"dedi.

KİMSEYE İHANET ETMEDİK: ?

Eski partilerinden kapı kapı dolaşarak oy istedikleri yönünde kendilerine yöneltilen suçlamaların doğruluk değeri olmadığını da belirten Kaşif, tüm bu yaşanılanların sorumlusunun eski genel başkanları İrsen Küçük olduğunu da ileri sürdü. Parti başkanlarının orkestra şefleri gibi olduğunu ifade eden Kaşif; "Orkestra düzgün sesler çıkarır ve güzl bir performans ortaya koyarsa bu başarı şefindir, yok eğer bunu başaramazsa bu başarısızlık da şefindir"dedi. Sürekli olarak ihanetle suçlanmaları yönündeki bir soru üzerine hayatı boyunca kimseye ihanet etmediğini söyleyen Kaşif; "Biz bizi ihraç etmelerine, bu ülkeyi kötü yönetmelerine karşı durdukları için mi ihanet ettik?"diye sordu.

DP İLE İYİ BİR EKİP OLDUK: ?

Demokrat Parti ile başarılı bir birliktelik sağladıklarını ifade eden Kaşif, partinin başarısı için çalıştıklarını söyledi. DP-UG'nin ülke sorunları ve bunların çözümüne yönelik plan ve projeler hazırladığını belirten Kaşif, tüm bunların halkın takdiriyle amaca ulaşabileceğini söyledi. Bireysel olarak seçilme kaygısı duymadığını da söyleyen Kaşif; "Halka rağmen bir şey yapmak mümkün değildir. Bu tüm dünya için geçerlidir. Türkiye'ye bakın. Sayın Başbakan Erdoğan'ın halkıyla hareket etmesi, halkın beklentilerini göz önünde alarak adımlar atmasıyla bu noktaya gelinmiştir. Aynı durum bizim için de söz konusudur. Halkımızın takdiri neyse en doğrusu o dur. Günü geldiğinde her şey ortaya çıkar. Peşinen 'ben şu olacağım, bu olacağım'demek bence hem yaşamda hem de siyasi hayatta hatadır"dedi.

StarKıbrıs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER