Özgür: "Türkiye'nin desteği büyük bir avantaj"

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.19

$

6.98

Özgür: "Türkiye'nin desteği büyük bir avantaj"

Özgür: "Türkiye'nin desteği büyük bir avantaj"

Kıbrıs'ta bir çözümün olmazsa olmazları olduğunu ifade eden CTP Milletvekili Adayı Birikim Özgür, partisinin seçime yönelik hedeflerini anlattı: ??

Özgür: "Türkiye'nin desteği büyük bir avantaj"
A- A A+

'Bir parti var' sloganıyla seçimlere hazırlanan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), seçim listelerinde genç ve yeni yüzlere yer verdi. Partinin aynı zamanda Eğitim Sekreteri de olan Birikim Özgür de o isimlerden birisi… Lefkoşa adaylarından olan Özgür seçim atmosferindeki son durumu konuk olduğu Günaydın Ada programında anlattı. Gittikleri yerlerde olumlu bir şekilde karşılandıklarını belirten Özgür, halkın CTP'ye yeniden güven duyduğunu söyledi. "Diğer partilerden çok farklı bir seçim yaklaşımımız var" diyen Özgür, CTP'nin ekip şeklinde hareket ettiğini belirtti. Gittikleri yerlerde seçim bildirgelerinin içeriğini anlattıklarını vurgulayan Özgür, halkın UBP'den bunalarak CTP'ye oy verme eğilimi gösterdiğini de savundu.

ÖZEL SEKTÖR KUCAKLANMALI: ?

Gittikleri bölgelerde halkın program ve vizyonlara bakarak değerlendirmeler yaptığını fark ettiklerini söyleyen Özgür, kendi partisinin programını da değerlendirdi. Programda eleştirilen konu başlıklarından biri olan ekonomideki açılımın, emekten yana olunmayacağı yönünde algılanmaması gerektiğini söyleyen Özgür, üretimin önünü açmadan istihdam olanağı sağlanamayacağını da belirtti. "Çalışanın daha nitelikli yaşam koşullarına ulaşması için elbette ki bizim özel sektöre büyük bir önem adfettiğimiz bir gerçektir"diyen Özgür, sol bir parti olarak bir yandan özel sektörü geliştirmeyi diğer yandan da çalışanların da sosyal haklarının geliştirilmesini mümkün kılabilecek bir adımı sadece CTP'nin atacağını söyledi. Bir yandan özel sektörde gelişmeyi sağlarken diğer yandan da özel sektörde sendikalaşmayı programlarında ele aldıklarını belirten Özgür, "Bu ikisini birlikte değerlendirmek son derece önemlidir"dedi.

KIBRIS SORUNU HALA OLMAZSA OLMAZIMIZDIR: ?

Programa yönelik eleştirilerde Kıbrıs sorununun geri planda kaldığı yönündeki izlenimlerin doğru olmadığını da belirten Özgür, CTP için Kıbrıs'ta bir çözümün olmazsa olmaz olduğunu ifade etti. Özgür; "Kimliğimizin korunup geliştirileceği bir sürecin barışa ve federal çözüme hizmet etmesini öngörüyoruz"dedi.

?TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ BÜYÜK BİR AVANTAJ: ?

Türkiye ile ilişkiler konusunda ayakları üzerinde duran ve özne olabilen bir yönetim modeli ve diyaloğu tercih ettiklerini de belirten Özgür, sözlerini şöyle tamamladı: "Maaş dahi ödeyemeyecek durumda olduğumuz açıktır. Biz ortaya bir vizyon ve program koyarken cari harcamaları yaparken dışa bağımlılığın ortadan kalkacağı bir durumu hedefliyoruz. Bunun için çok çalışmamız ve ekonomiyi büyütmemiz gereklidir. Bunu yaparken bir dış finansmana ihtiyacımız var. Türkiye bize cidden büyük bir yardım yapıyor ve bu bizim bir avantajımızdır. Biz Kıbrıslı Türkler olarak ekonomimizi düzeltmek için Türkiye'nin telkinine ihtiyaç olmadan da onurlu, kendi kararlarını üretme iradesine sahip bir halk olarak plan ve program uygularsak Türkiye'de bundan son derece memnun olur."

StarKıbırs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER