Çakıcı: "Değişim, ancak TDP ile mümkündür"

loading
5 Ağustos, Çarşamba
£

9.21

8.32

$

7.02

Çakıcı: "Değişim, ancak TDP ile mümkündür"

Çakıcı: "Değişim, ancak TDP ile mümkündür"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkede gerçek anlamda değişim ve dönüşümün zamanının geldiğini belirterek, değişimin adresinin TDP olduğunu vurguladı.

Çakıcı: "Değişim, ancak TDP ile mümkündür"
A- A A+

Ülkedeki çarpık ve kokuşmuş düzenden uzun süre hükümette bulunan TDP dışındaki tüm partilerin sorumlu olduğunu belirten Çakıcı, "UBP ile DP bu düzeni kurdular, halen devamı için ellerinden geleni yapıyorlar. CTP ise 6 yıllık iktidarı döneminde düzene ayak uydurdu. 'Hesap soracağım' diyen CTP, hesap sorulur duruma düştü. CTP ile UBP, birbirlerinin karanlık dosyalarını saklamak için anlaştılar, dayanışma içine girdiler. Tek bir dosyayı bile sonuçlandırmadılar. Bu kötü gidişe dur diyecek, karanlıktan-aydınlığa geçişi sağlayacak parti TDP'dir. Çünkü TDP'nin tek dayanağı halktır" diye konuştu.

TDP'nin Mağusa mitingi dün akşam yüzlerce kişinin katılımıyla Mağusa Namık Kemal Meydanında gerçekleştirildi. Lefkoşa-Mağusa Anayolu Mutluyaka kavşağı olarak bilinen bölgede toplanan yaklaşık 500 araçlık konvoy sırasıyla Mutluyaka, Mormenekşe, Yeniboğaziçi, Tuzla, ardından da Mağusa içerisinde tur attı.

Turun ardından Mağusa Namık Kemal Meydanında toplanan yüzlerce TDP gönüllüsü, SOS Müzik Grubu'nun şarkıları ile coşarken, İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları'nın konuşması ile başlayan ve Genel Sekreter Cemal Özyiğit ve Genel Başkan Mehmet Çakıcı'nın konuşmaları ile devam eden miting, TDP Mağusa milletvekili adayları Ercan Hoşkara, Ebru Çolak Bereket, Ümit Karagözlü, Hüseyin Angolemli, Doğay Çakıcı, Fatma Solmaz, Kaygısız Karaca, Umut Kadı, Ertan Namıkkemaloğluları, Mustafa Emiroğluları, İzzet Gilanlıoğlu, Adem Murat Aykaç ve Ahmet Denizer'in tanıtımları ile sona erdi.

Konuşmalar, özellikle gençlerin attığı 'Bu memleket bizim biz yönetelim', 'İsyan, devrim, özgürlük' sloganları ile kesilirken, Çakıcı, konuşmasına Kıbrıs'ın güzel insanları, tertemiz, ilkeli ve onurlu insanlar barış ve demokrasi gönüllüleri hepiniz hoşgeldiniz diyerek başladı.

"İlkeli, temiz ve dürüst insanlar'

Namık Kemal Meydanını dolduran TDP'lilerin diğerlerinden çok önemli farkları olduğuna dikkat çeken Çakıcı, "Bu meydanda çıkar bekleyenler yok, cebimi doldurayım diyenler yok," dedi. Çakıcı, "Ey TDP'liler, hiçbir güç temiz, dürüst, ilkeli, onurlu ve kararlı mücadeleniz karşısında duramayacaktır. Hiçbir güç temiz ve aydınlık yarınlara ulaşma mücadelemize engel olamayacaktır" dedi.

"TDP, Kıbrıs Türkü'nün gerçek partisi "

Ülkedeki çıkar ve menfaate dayalı düzene gerçek anlamda son verecek partinin TDP olduğunu belirten Çakıcı, işçi ve emekçiden, küçük esnaftan yana olduklarını, yerli üretim ve üreticiyi desteklediklerini, adalet ve eşitliği sağlayarak, eşit ve adil bir paylaşımdan yana taraf olduklarını ifade etti.

"CTP ile UBP ve DP'nin icraatları aynı.."

Halka, geçmiş CTP döneminde yaşananları unutmaması çağrısında bulunan Çakıcı, tarihin en büyük bütçe açıklarının CTP döneminde yaşandığını, bütçe açıklarının kapatılmak için emekli sandığı fonundaki paralara el konulduğunu, LAÜ'de öğretim görevlileri sendikalaşmak istedikleri için işten atıldıklarını, KTHY'nin batırılma sürecinin başladığını, alçak orman arazilerinin dağıtıldığını anımsattı.

CTP'nin kötü yönetimi nedeniyle 'Çantamda formül var ' diyerek göreve gelen UBP'nin ise halka adeta ihanet ettiğini kaydeden Çakıcı, "Formül diye KTHY'nin batırılması çıktı. LTB'nin çökertilmesi çıktı. Formül, Ercan'ın, DAÜ'nün kurumlarının devredilmesi çıktı. Eşel Mobil'in kaldırılması çıktı. Göç Yasası çıktı" dedi.

DP'nin ise her dönem hükümet ortağı olduğunu, yapılan birçok icraattan sorumlu olduğunu kaydeden Çakıcı, ülkeyi bu hale getiren UBP'nin içinden kopanlarla bütünleşen DP'nin hangi değişimden bahsedebileceğini söyledi.

"Kimse memnun değil"

Ülkedeki halkın büyük çoğunluğunun yaşamından memnun olmadığını, esnafın kan ağladığını belirten Çakıcı, "Birkaç aile zengin olurken, halkın büyük çoğunluğu zenginleşti. İşte, UBP, CTP ve DP böyle bir düzen kurdu. TDP, bu düzeni değiştirmek için yola çıktı ve halktan bu çarpık ve kokuşmuş düzene son vermek için yetki istiyoruz" dedi.

"TDP farklıdır"

TDP'yi diğer partilerden ayıran çok önemli farklılıkları olduğunu, bunun projelere de yansıdığını kaydeden Çakıcı, "Faizlere sınır getirilmesini yalnızca TDP savunmaktadır. Hastane hizmetlerinin ücretsiz olmasını yalnızca TDP önermektedir. Yerli, üretim ve üreticinin korunması için en çok TDP mücadele etmektedir. Profesyonel askerliğe geçerek binlerce gencimize iş imkanı yaratacak parti TDP'dir. Hesap soracak ve yapanın yanına kar kalmayacağı bir düzen kuracak olan da TDP'dir" diye konuştu.

"Ya devam, ya değişim"

28 Temmuz seçimlerinin, ya bu düzenin devamını sağlayacağını, ya da değişimin önünün açılacağını belirten "Halkımız ya ülkeyi bu hale getirenlere yeniden yetki vererek, bu düzenin devamına karar verecek, ya da TDP'yi destekleyerek değişimin önünü açacak. Buna halk karar verecek, bu anlamda aslında halkın bir sınavı olacak" dedi.

-CEMAL ÖZYİĞİT-

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, ülkede 1974'ten sonra UBP-Denktaş tarafından yağma-vurgun talan düzeni kurulduğunu, düzeni değiştireceğim diye göreve gelen CTP'nin ise düzene ayak uydurduğunu belirten Özyiğit, düzeni değiştirebilecek yegane partinin TDP olduğunu kaydetti.

Hesap soracağım diyen, ancak hesap sorulur duruma düşen CTP'nin halktan yine yetki talep ettiğini söyleyen Özyiğit, "CTP önce halktan özür dilesin, sonra halktan yetki talep etsin" dedi. 2009'da göreve gelen UBP'nin ise halka adeta ihanet ettiğini kaydeden Özyiğit, seçimlerin değişim için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Bugüne kadar ülkede yaşanan her türlü zulme ve baskıya karşı mücadele eden ve dimdik ayakta kalan TDP'nin 28 Temmuz'da sandıktan iktidarın parçası olarak çıkacağını söyleyen Özyiğit, "TDP, bu çarpık düzeni değiştirmek için iktidara taliptir" dedi.

-MUSTAFA EMİROĞLULARI-

TDP Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları, Namık Kemal Meydanı'nda bulunan Cümbez ağacının yapılan tüm konuşmaların tanığı olduğunu belirterek, 10 yıl önce bu meydanda UBP'lileri yargılamak için göreve gelenlerin düzenin parçası olduklarını anımsattı.

Emiroğluları, "Bu meydan ve cümbez ağacı kendisine yalan söyleyenleri affetmez, nasıl ki 2009 yılında CTP dersini aldı, şimdi de UBP alacak" dedi.

TDP'nin ada genelinde tüm ilçelerde milletvekili çıkaracak güce sahip olduğunu belirten Emiroğluları, halkın desteğini arkasına alan TDP'nin 28 Temmuz seçimlerinden iktidarın bir parçası olarak çıkacağını vurguladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER