Ertuğruloğlu, sekizlerin partiden ayrılmasıyla ilgili net konuştu

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.44

8.49

$

7.24

Ertuğruloğlu, sekizlerin partiden ayrılmasıyla ilgili net konuştu

Ertuğruloğlu, sekizlerin partiden ayrılmasıyla ilgili net konuştu

UBP'de bir değişim süreci yaşandığını belirten Tahsin Ertuğruloğlu, sekizlerin partiden ayrılmasıyla ilgili net konuştu: ??

Ertuğruloğlu, sekizlerin partiden ayrılmasıyla ilgili net konuştu
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi 'Davana sahip çık' diyerek seçim kampanyasını sürdürüyor. Hükümet süresi tamamlanmadan düşürülen partinin vekil adayları ise konuk oldukları televizyon programlarında parti içerisindeki son durumu anlatıyor. O isimlerden biri de UBP Lefkoşa Milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu oldu…

EVET YANLIŞLAR YAPTIK: ?

İktidar süresi boyunca aldığı kararlar nedeniyle tepkilere hedef olan Ulusal Birlik Partisi'nde son olarak ılımlı bir havanın hakim olduğunu belirten Tahsin Ertuğruloğlu, tepkinin azaldığını belirtti. Geçmiş dönemlerde bazı hatalar yapıldığını ifade eden Ertuğruloğlu; özellikle de anavatan konusunda 'nasılsa eli mahkum' anlayışının güdüldüğünü ve bu sebeple savurganlıklar yapıldığını anlattı. Bu anlayışın artık geçerli olmasının mümkün olamayacağını belirten Ertuğruloğlu; "Keşke geçmiş dönemde böyle bir anlayış yerleşmeseydi ama maalesef yerleşti ve bunda kendi siyasilerimizin hataları vardır"dedi. Ertuğruloğlu, o dönemki Ankara hükümetlerinin de böylesi bir yanlışlığa göz yummalarının ülkeyi popülizmin öne çıktığı bir döneme sürüklediğini de söyledi.

POPÜLİST POLİTİKALAR TERK EDİLMELİ: ?

Tüm bu yanlışlıkların yapıldığı dönemlerin geride bırakılması gerektiğini ifade eden Ertuğruloğlu; "Artık yaşananlar yaşandı ve olanlar oldu. Yanlış politikalar ve alışılagelmiş yanlış politika usullerinin doğru olmadığı ve bu anlayıştan çıkılması gerektiğinin farkına varılmıştır"dedi. Bunun Kıbrıs Türk siyaseti ve Kıbrıs Türk halkının da gündeminde olması gereken bir konu olduğunu söyleyen Ertuğruloğlu, geçmişteki yanlışların ve özellikle popülizmi tetikleyen siyaset anlayışının terk edilmemesi halinde bugün toplumda şikayet unsuru olan tüm sorunların aynı şekilde devam edeceğini de belirtti.

BÜYÜK UBP'Yİ VEKİL SAYISIYLA BAĞDAŞTIRMAMAK GEREK: ?

Partinin çok konuşulan Büyük UBP projesine de değinen Ertuğruloğlu, bu projenin sadece vekil sayısıyla orantılı olmadığını belirtti. Büyük UBP'nin büyük KKTC'yi yaratma kararlılığıyla hayat bulabileceğini ve inandırıcı olabileceğini söyleyen Ertuğruloğlu, bunu tek başına vekil sayısıyla bağdaştırmanınsa sağlıklı bir yol olamayacağını ifade etti. Ertuğruloğlu; "Elbetteki sayının artması ve parti tabanının da büyümesi gerekir ama bu sadece rakamsal büyümeyle bağdaştırılırsa inandırıcılığını kaybeder"dedi.

?YA ÇEKİP GİTSİN YA DA BİZ GÖNDERİRİZ: ?

UBP içerişinde kişiselliğin ön plana çıktığı bir dönemin geride kaldığını ifade eden Ertuğruloğlu, bu sebeple partiden ayrılan vekillerin gidişini de olumlu bir adım olarak gördüğünü söyledi. Ulusal Birlik Partisi'nde tek adamcılığın sona ermesi için bir mücadelenin yapıldığını belirten Ertuğruloğlu, bu sebeple Sekizler'in gitmesiyle ilgili olarak; "iyi ki gittiler" değerlendirmesinde bulundu. Ertuğruloğlu bu değişim sürecinin karşısında durmayı düşünenlere de sert bir mesaj vererek; "Bu siyaset anlayışına sahip olanların bu partide yer almamaları lazım. Bu kadar açık söylüyorum. Bedeli neyse de öderim. UBP'yi kendi kişisel çıkarlarına alet etmeye çalışan kim varsa bu partide yer almamalı, çekip gitsin ya da günü geldiğinde bir göndeririz"dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER