Özyiğit: "Kendi kendimizi yönetme mücadelesi veriyoruz"

loading
25 Kasım, Çarşamba
£

10.66

9.51

$

7.99

Özyiğit: "Kendi kendimizi yönetme mücadelesi veriyoruz"

Özyiğit: "Kendi kendimizi yönetme mücadelesi veriyoruz"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Kıbrıs Türk halkının kendi evini istediği gibi düzenlemesi için öncelikle kendi evinde söz sahibi olması gerektiğini kaydederek, TDP olarak bunun mücadelesini ve kavgasını verdiklerini vurguladı.

Özyiğit: "Kendi kendimizi yönetme mücadelesi veriyoruz"
A- A A+

TDP Lefkoşa milletvekili adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Daire ziyaretleri çerçevesinde, Maliye Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığını ziyaret eden adaylar, sivil toplum örgütü ziyaretleri çerçevesinde ise Kıbrıs Türk Tabipler Birliğini ziyaret ettiler. Ziyaretlerde TDP'nin 'Zamanı Geldi' adlı seçim bildirgesi ile aday tanıtım broşürleri dağıtıldı.

-Cemal Özyiğit-

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit konuşmasına, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği gibi özel ve güzide bir kurumda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.

Tabipler Birliği ile yıllardır aynı yolu yürüdüklerini, barış, demokrasi ve insanca yaşam mücadelesinde birlikte olduklarını kaydeden Özyiğit, TDP olarak Kıbrıs Sorunu'nun çözümü yönündeki mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. Ancak çözüm olana dek içte yapılması gereken birçok unsur olduğunu söyleyen Özyiğit, "Biz eğer birleşik Kıbrıs'ın ortağı olacaksak, her alanda ona hazır olmalıyız" dedi.

"Kendi evimizi istediğimiz gibi düzenlememiz için öncelikle kendi evimizde söz sahibi olmalıyız" diyen Özyiğit, TDP olarak verdikleri mücadelenin bu olduğunu söyledi.

Özyiğit: "Biz birilerinin bize 'besleme' demesini kabul etmiyoruz ve aynen iade ediyoruz. Kıbrıs Türkü zor koşullarda kendi yağı ile kendi ciğerini kavurmasını bilen bir toplumdur. İçinde bulunulan durumdan da çıkış yolunu bulacak kadar da bilgi ve iradeye sahiptir" dedi.

Dayatma paketlere, kurumların peş keş çekilmesine karşı olduklarını, özelleştirilen kurumların geri alınması ve mağdur olan çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi kararlılığında olduklarını yineleyen Özyiğit, özelleştirilmesi düşünülen tüm kamu kurumlarında ise özerkleşmeyi savunduklarını ifade etti.

Özyiğit, TDP iktidarında sağlık alanında atılacak her adımda mutlaka ilgili örgütlerin görüş ve düşüncelerine başvuracaklarını söyledi. Geçmiş TKP hükümetleri döneminde sağlık alanında atılan olumlu adımların devamı yönünde kararlı olduklarını kaydeden Özyiğit, hem halkın huzur ve güven içine başvuracağı sağlık kurumlarının yaratılması, hem de doktorlar ile sağlık çalışanlarının huzur içinde görevlerini yapabilecekleri ortamları yaratacaklarını vurguladı.

-Teksen Köroğlu-

Tabipler Birliği Başkan vekili Teksen Köroğlu, TDP'nin ziyaretinin kendilerine onur verdiğini söyleyerek başladığı konuşmasında, yönetime talip olan TDP'nin bu ziyaretinin, Tabipler Birliğinin yıllardır savunduğu görüşlere taraf olduğu ve birlikte mücadele edileceği anlamını taşıdığını vurguladı.

Tabipler Birliği'nin sağlıklı yaşamın en önemli insan hakkı olduğuna inandığını belirten Köroğlu, ülkede çağdaş bir sağlık sistemi kurulması ile mutlu hekim mutlu hasta odaklı bir sistem kurma idealinde olduğunu kaydetti.

Köroğlu, Ülkedeki çevre kıyımına bir an önce son verilmesi gerektiğini ve ülkesel boyda devlet politikalarının biran önce ortaya çıkarılması gerekliliği üzerinde durdu.

Köroğlu, Kıbrıs Sorunu konusunda ise iki toplumun kabul edeceği adil ve kalıcı barışın biran önce gerçekleşerek, Kuzey Kıbrıs'ın da uluslararası hukuk içerisine girmesi adına sürdürülen çabalara destek olmaya devam edeceklerini de açıkladı.

Halkın gerçek hizmetkarı olmak için yola çıkan TDP'ye şahsı ve yönetim kurulu adına başarılar diledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER