İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

İdris: "Yeni hükümet, başlattığımız projelerin devamını getirmeli"

İdris: "Yeni hükümet, başlattığımız projelerin devamını getirmeli"

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, kısa görev süreleri boyunca yapmayı başardıkları projelerin yeni kurulacak hükümet tarafından da devamının getirmesi gerektiğini vurguladı.

Yayın Tarihi: 25/07/13 13:29
okuma süresi: 4 dak.
İdris: "Yeni hükümet, başlattığımız projelerin devamını getirmeli"
A- A A+

Var olan veya tam projelendirilemeyen bazı konuları sonuçlandırdıklarına dikkat çeken İdris, istenince siyasi görüş gözetmeksizin çalışılabilindiğini, bunun da en güzel örneğinin kendi bakanlığına bağlı daire müdürleri, bakanlık müdürü ve müsteşarıyla olan verimli çalışmalarda görülebileceğini kaydetti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, bugün düzenlediği basın toplantısıyla "Kumyalı Turizm Oteli'nin yeniden faaliyete geçmesi, Gönyeli'de 4 Yaş Anaokulu'nun yapımı ve projelendirilmesi, Lefkoşa ve Gazimağusa'ya yapılacak Gençlik Merkezleri'nin yapımı" konularında açıklama yaptı.

Bakan İdris'e basın toplantısında, Müsteşarı Ali Yönel, Genel Koordinatörü Süleyman Göktaş, İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa ve Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu eşlik etti.

"GÖNYELİ'YE ANAOKUL BİNASI SÖZLEŞME HAZIR"

Asım İdris, Gönyeli 4 yaş anaokulunun yapımı ve projelendirilmesiyle ilgili sıkıntıların aşıldığını, sözleşmenin de hazırlanarak hayata kazandırıldığını, binanın yapılmasıyla çocukların artık daha iyi şartlarda eğitim alabileceklerini kaydetti.

İdris, Güzelyurt ve İskele bölgelerine de çağdaş anaokulu kazandırmak için projeler başlattıklarını da müjdelemek istediğini belirtti.

"LEFKOŞA VE GAZİMAĞUSA'YA GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK"

Türkiye Cumhuriyeti ile imzalanan protokol çerçevesinde Lefkoşa ve Gazimağusa'ya yapılacak Gençlik Merkezleri'nin bugüne kadar yer tespiti yapılamadığı için hayata geçemediğini ifade eden İdris, kendilerinin tespit ettiği arazilerde merkezlerin yapımına karar verildiğini kaydetti.

GÜZELYURT VE GİRNE'DE TARTAN PİST YAPIMI PROJELENDİRİLDİ

Ayrıca protokol çerçevesinde Güzelyurt ve Girne bölgelerinde tartan pist yapımının da projelendirildiğini söyleyen Bakan İdris, bundan sonraki hükümetin atılan bu olumlu adımı devam ettirmesi temennisinde bulundu.

KUMYALI TURİZM OTELİ YENİDEN FAALİYETE GEÇİYOR

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, Kumyalı Turizm Oteli'nin uzun süredir atıl durumda olduğunu da tespit ettiklerini dile getirerek, Otel'in yeniden faaliyete geçirilerek, Gençlik Dairesi'nin yaz kamplarını yapacağı, spor kulüplerinin kullanabileceği ve ayrıca turizm bölümündeki öğrencilerin uygulamalı olarak kullanımına da olanak verilebileceği bir yer olması için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirtti.

"A LEVEL" İLE ÜNİVERSİTEYE BAŞVURANLARIN SIKINTILARI ÇÖZÜLMESİ GEREKİR"

Geçmiş hükümetin "A Level" sınav sonuçlarına göre Türkiye'deki üniversitelere başvurma olanağı sağlamasının çok önemli bir adım olduğuna dikkat çeken İdris, ancak "A Level" sonuçlarının açıklanma tarihleri ile üniversitelere giriş tarihleri arasında yaşanan bazı sorunların çözümüne yönelik çalışma başlattıklarını kaydetti.

Bu yıl anlık müdahalelerle bu sorunun üstesinden gelmeye çalıştıklarını söyleyen İdris, yeni hükümetin yararlanması için stratejik bir plan hazırladıklarını belirtti.

"DAÜ DOSYASI BAŞBAKANLIK DENETLEME KURULU'NA BUGÜN SUNULUYOR"

Gazimağusa'daki Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin ilkokul ve kolejinin ihalesiz ve yetkiler aşılarak devriyle, üniversitenin zarara uğratıldığını dile getiren İdris, bununla ilgili de araştırma yaptıklarını ve araştırma sonuçlarının bugün Başbakanlık Denetleme Kurulu'na dosya halinde sunulacağını kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.