Basın- Sen basına yapılan baskıyı protesto etti...

loading
25 Kasım, Çarşamba
£

10.64

9.48

$

7.97

Basın- Sen basına yapılan baskıyı protesto etti...

Basın- Sen basına yapılan baskıyı protesto etti...

Basın Emekçileri Sendikası son günlerde ortaya atılan basına baskı konusunu protesto ettiklerini açıkladı. Sendika Başkanı Kemal Darbaz imzalı açıklama şöyle:

Basın- Sen basına yapılan baskıyı protesto etti...
A- A A+

Basına, direkt ve/veya dolaylı olarak yapılan baskılar, seçim sürecinin sonuna geldiğimiz bu günlerde had safhaya ulaşmış bulunmaktadır.

Bütün derdi, içerisinde bulunduğu toplumu, sürdürdüğü basın faaliyetiyle aydınlatmak, bilgi sahibi kılmak olan/olması gereken basın kuruluşlarımız, bir takım çevreler tarafından partisel ve/veya bireysel amaçları uğruna kullanılmaya çalışılmaktadır. Çoğunlukla rica üzerinden yaşanan bu süreç, daha da ciddi konularda farklı bir baskı biçimine dönüşmektedir.

Dün itibarı ile, yaşanan direkt ve/veya dolaylı müdahaleleri, baskıları, kendine özgü bir anlayış ve biçimle protesto eden Kıbrıs Postası çalışanları ve yönetiminin yanında olduğumuzu Kıbrıs Türk Halkına deklare eder, uğradıkları baskılar karşısında onurlu duruşları ile, sessiz kalmadıkları ve bunu kendi halklarıyla paylaştıkları için onları bir kez daha selamlarız.

Tüm zamanlarda ve basına, basın çalışanlarına karşı girişilen sindirme hareketleri, seçim süreçlerinin yaşandığı dönemlerde daha bir ağırlaşmakta, ahlaksız teklifler boyutuna ulaşmaktadır. Ve ne yazık ki, basın sektörü içerisinde kendisini satılığa çıkarmış sözde basın mensupları sayesinde, tüm medya çalışanları ayni kefeye konmaya çalışılmaktadır. Bu algılama biçimi büyük bir yanlıştır. Ve mutlaka hak ettiği cevabı alacaktır.

Medyanın genelinde onuruyla ve meslek ilkelerine bağlı olarak çalışan basın çalışanları ve basın kuruluşları çoğunluktadır. Hiç kimse mesleğini bu çerçevede sürdüren kuruluşları ve basın çalışanlarını, kafasında birden çok şapkayla dolaşan satılık kalemlerle karıştırmamalıdır. Ve bilinmelidir ki, bundan sonraki süreçlerde basına, direkt ve/veya dolaylı olarak baskı yapan, telkinde bulunan her kim olursa olsun deşifre edilecektir.

Kıbrıs Türk Halkının gözü, kulağı ve sesi olan basınımızın, bir an bile olsun, varlık nedenimizi unutmadan çalışacağına olan inancımızı belirtir, Basın-Sen olarak, her zaman yanlarında olacağımızın altını bir kez daha çizeriz.

Kemal Darbaz

Başkan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER