Yakın Doğu Üniversitesi seçim günü için tüm hızıyla çalışıyor

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

Yakın Doğu Üniversitesi seçim günü için tüm hızıyla çalışıyor

Yakın Doğu Üniversitesi seçim günü için tüm hızıyla çalışıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) ile Yüksek Seçim Kurulu arasında imzalanmış olan işbirliği çerçevesinde Yakın Doğu Üniversitesi seçim sonuçlarını en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışmalarına hız verdi.

Yakın Doğu Üniversitesi seçim günü için tüm hızıyla çalışıyor
banner
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Nevvar Nolan, Yakın Doğu Üniversitesi işbirliğinden gerçekleştirilen protokolün önemine değinirken, Yakın Doğu Üniversitesi'nin bu hizmeti KKTC için veridiğini karşılığında hiç bir ücret almadığını dile getirerek teşekkürlerini sundu

Nolan, 1980 yılında yapılan seçimlerde görev aldığını ve o yıllardan beri görev almaya devam ettiğini, eskiden çok daha zor şartlar altında çalıştıklarını hatırlatıp, sonuçların alınmasının 24 saat gibi bir sürede gerçekleştiğini ifade etti.
Teknolojinin gelişmesiyle bunu değerlendirmek istediklerini kaydeden Nolan, Yakın Doğu Üniversitesi sayesinde çok daha kısa bir zamanda sonuçların çıktığını vurguladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Yakın Doğu Üniversitesi ile Yüksek Seçim Kurulu arasında 1995 yılından itibaren bir protokolün olduğunu kaydederken, bu protokole göre seçim akşamı YSK'ya bilgileri aktarmak için Yakın Doğu Üniversitesi'nin görevlendirildiğini belirtti.

Bektaş, yıllardır bu görevi seve seve yaptıklarını kaydederken, fedakarlıkla bu görevi üstlendiklerini ve hiç bir sorun yaşamadan seçim sonuçlarını en kısa sürede her zaman paylaştıklarını vurguladı.

28 Temmuz Pazar günü sandıkların saat 18:00'de kapandığını ve 19:00 sularında ilk bilgilerin gelmeye başladığını belirten Bektaş, tahminen 21:30 civarı tüm sonuçların açıklanmış olunabilineceğini ifade etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit İlhan, Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim kararını açıklamasının ardından görev sırasının kendilerine geldiğini belirtirterek, tüm teknolojik imkanlarla işe başlamış olduklarını dile getirdi.

Yrd. Doç. Dr. İlhan, seçim öncesi son günlerin yaşandığını da ifade ederken, bütün alt yapı olmak üzere, görev alan herkesin Yakın Doğu Üniversitesi çalışanı olduğuna dikkat çekti.

Seçim sonuçlarının www.mahkemeler.net/secim2013/index.htlm adresinden herkesin ulaşabileceğini açıklayan İlhan, gerek grafiksel olarak gerekse rakamlarla herşeyin öğrenilebilineceğini söyledi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER