Nami: "Ses kaydı sabun etkisi yaptı"

loading
31 Mayıs, Pazar
£

8.42

7.57

$

6.82

Nami: "Ses kaydı sabun etkisi yaptı"

Nami: "Ses kaydı sabun etkisi yaptı"

Partisinin başarılı bir propaganda süreci yürüttüğünü belirten CTP Milletvekili Özdil Nami, iddialı konuştu:

Nami: "Ses kaydı sabun etkisi yaptı"
banner
A- A A+

??Günaydın Ada programına konuk olan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Milletvekili Özdil Nami seçim sürecini değerlendirdi. Partisinin iyi bir hazırlık ve propaganda süreci geçirdiğini belirten Nami, birinci parti ve tek başına iktidar olarak seçimi tamamlayacaklarını söyledi. "Cumhuriyetçi Türk Partisi tek başına iktidar olmak için gerekli tüm hazırlığı ciddi bir şekilde yaptı" diyen Nami, bu programda yer alan maddelerin hayata geçirilmesi için gerek duyulan donanımlı kadroların da halkın önüne sunulduğunu ifade etti. Nami, yine de takdirin halkın olduğunu da söyledi. ??

"KIBRIS SORUNUNU UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL" ?

Hazırlanan parti programında Kıbrıs sorununun geri plana itildiği yönündeki eleştirilere de yanıt veren Nami, Kıbrıs sorununu unutmanın mümkün olamayacağını belirtti. "Kıbrıs sorununu mümkün olduğunca ön planda tutmaya çalıştık ama ayaklarımız da yere basıyor" diyen Nami, toplumsal gerçekleri ikinci plana atacak bir kampanya gerçekleştirmelerinin de mümkün olmadığını söyledi. Kampanyadaki sloganlara ve programlara bakıldığında CTP'nin her konuya ilk olarak Kıbrıs sorunuyla başladığını hatırlatan Nami; "Vizyonumuzu da çözüm ve AB üyeliğine entegre ettik. Belki en üst noktada 2003 ve 2004'lü yıllarda değiliz ama diğer partilere nazaran yine Kıbrıs sorununa çok daha uç noktada sahip çıkıyoruz" dedi.

??"KAFAMDA ŞEKİLLENEMİYOR" ?

Çok tartışılan ve sıkça gündeme getirilen Ulusal Birlik Partisi ile koalisyon konusundaki görüşlerini de paylaşan Nami, CTP'nin koalisyonu değil tek başına iktidarı hedefleyen bir parti olarak bu seçeneği gündeminde pek tutmadığını ifade etti. Nami, "Ben demokrasiye saygım olduğu için 'asla şu partiyle görüşmeyiz' demem ama ben UBP ile koalisyonu kafamda şekillendiremiyorum. Ayrıca bizim için en temel hedef tek başına iktidardır" dedi. ??

"SES KAYDI SABUN ETKİSİ YAPTI" ?

Seçime birkaç gün kala 2009 yılında Mehmet Ali Talat, Hasan Erçakıca ve Zeren Mungan arasındaki konuşmaların yer aldığı bir ses kaydının gündeme çıkmasını değerlendiren Nami, bu girişimlerin art niyetli olduğunu belirtti. Söz konusu bandın bir sabun köpüğü etkisi yaptığını ifade eden Nami; "Kişiler arasında konuşmalar olabilir bu gayet normaldir. Zaten önemli olan bu konuşmalardan ziyade kurumların aldığı ve uyguladığı kararlardır" ifadesini kullandı. ??

"FİİLİYATTA FARKLILIK YOK" ??

Nami, Güney'de yeni müzakereci olarak Mavroyannis'in atanmasıyla sürecin nasıl şekilleneceği sorusuna da şu yanıtı verdi: "Biz bu konuyla ilgili sondaj çalışmalarımızı yaptık. Rum tarafındaki muhataplarımız ve BM ile de görüşmeler yaptık. Gelinen noktada Yakovu'dan bir farkı olup olmayacağına bir somut cevap alamadık. "Bu radikal bir değişikliktir" diye bir iddia yok. Anladığımız kadarıyla tek fark Yakovu'yu doğrudan doğruya Hristofyas atamıştı ama Mavroyannis'i Rum Ulusal Konseyi… Bunun haricinde fiiliyatta önemli bir farklılık olacağı şu an itibariyle görülmemektedir."

StarKıbrıs

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER