Çakıcı: "Halkın iktidarını kuracağız"

loading
13 Ağustos, Perşembe
£

9.57

8.66

$

7.33

Çakıcı: "Halkın iktidarını kuracağız"

Çakıcı: "Halkın iktidarını kuracağız"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa milletvekili adayları seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Sabah daire ve bakanlık ziyaretlerine devam eden adaylar köy ziyaretleri çerçevesinde ise Alayköy'ü ziyaret ettiler. Ziyaretlerde TDP'nin seçim bildirgesi ile aday tanıtım broşürleri dağıtıldı.

Çakıcı: "Halkın iktidarını kuracağız"
A- A A+

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, görevde bulundukları dönemlerde hep skandallarla anılan CTP ile UBP'nin seçime yakın bir zaman her kesime yönelik baskı ve sansürü artırdıklarını belirterek, "halk gerçekleri görmesin diye ne yapacaklarını şaşırdılar" dedi. Yağma-vurgun-talan düzenini kökünden sarsmak ve yıkmak için yola çıktıklarını belirten Çakıcı, değişimin, dönüşümün adresinin TDP olduğunu söyledi.

"TDP'nin farkı"

TDP Genel Başkanı Çakıcı, faiz mağdurları için yasa tasarısı sunan tek partinin TDP olduğunu söyledi ve binlerce kişinin mağdur olmasına neden olan faiz sorununa son vereceklerini kaydetti. Yerli üretimin ve işletmecilerin yanında olduklarını belirten Çakıcı, "Şunun net olarak bilinmesini isteriz ki, birkaç tane aile zengin olmayacak. Herkes destekten eşit ve adil şekilde yararlanacak, bozulan gelir dağılımı yeniden tesis edilecek ve orta sınıf güçlendirilecek" dedi.

Çakıcı, TDP geldiğinde vergi adaleti sağlanacağını, kademeli olarak profesyonel askerliğe geçileceğini, hukuk reformuyla denetimlerin artacağını ve yeni ceza yasasının devreye sokulacağını anlattı. "Hastanelerdeki hizmetler ücretsiz olacak. Tam gün eğitime geçilecek" diyen Çakıcı, bütçe açıklarının çalışanların sırtından kapatılmasına karşı olduklarını vurguladı.

"Hesap sorulacak"

Mehmet Çakıcı, TDP'nin iktidarda olduğu dönemin, aynı zamanda 'hesap sorma' dönemi olacağını vurguladı. Hızlı çalışan ve denetlenebilen bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyleyen Çakıcı, ayrıca adaletin erken tecellisi için ihtisas mahkemelerinin kurulacağını da açıkladı.

-CEMAL ÖZYİĞİT-

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ise, ülkede 1974'ten sonra UBP-Denktaş tarafından yağma-vurgun talan düzeni kurulduğunu, düzeni değiştireceğim diye göreve gelen CTP'nin ise düzene ayak uydurduğunu belirten Özyiğit, düzeni değiştirebilecek yegane partinin TDP olduğunu kaydetti.

Sömürgeci İngiliz'e, Faşist Eoka'ya direnen Kıbrıs Türk halkı kendi yok oluşunu öngören paketlere elbette karşı çıkacak ve direnecektir" diyen Özyiğit, verilen mücadelenin bitmediğini, TDP'nin de aydınlık yarınlar, Kıbrıs Türk Halkının kendi evinin efendisi olması ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir ekonomik yapı oluşturması mücadelesi verdiğini kaydetti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER