YDÜ Dünya Hepatit Günü'nde vatandaşları bilinçlendirmek için stand kurdu

loading
7 Ağustos, Cuma
£

9.60

8.67

$

7.33

YDÜ Dünya Hepatit Günü'nde vatandaşları bilinçlendirmek için stand kurdu

YDÜ Dünya Hepatit Günü'nde vatandaşları bilinçlendirmek için stand kurdu

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) katkılarıyla Kıbrıs Türk Mirobiyoloji Derneği ve Viral Hepatit Savaşım Derneği (VHSD) 28 Temmuz Dünya Hepatit Farkındalık Günü'nü kutladı .

YDÜ Dünya Hepatit Günü'nde vatandaşları bilinçlendirmek için stand kurdu
A- A A+

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa Kıbrıs (Near East University Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Öğretim Üyesi ve VHSD Kıbrıs Bölge Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Kaya Süer ile Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kıbrıs Türk Mikrobiyoloji Derneği Başkanı Uzm. Dr. Serdar Susever birlikte 28 Temmuz Dünya Hepatit Farkındalık Günü'nü kapsamında Dereboyu caddesinde stand kurarak broşür dağıttı.

Dünya hepatit günü kapsamın da Kıbrıs Türk halkını bilinçlendirmek için Yakın doğu Üniversitesinin katkılarıyla Kıbrıs Türk Mikrobiyoloji Derneği ve Viral Hepatit Savaşım Derneği Lefkoşa halkına hepatitlerin bulaşma yollarını nasıl korunacakları hakkında bilgi verdiler.

YDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Öğretim Üyesi ve VHSD Kıbrıs Bölge Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Kaya Süer , Günümüzde viral hepatitlerinin halen ciddi halk sağlığı sorunları arasında önemini koruduğundan, özellikle hepatit B ve hepatit C mikroplarının uzun vadede kronik karaciğer hastalığı siroz veya karaciğer kanserine yol açabildiği için konunun oldukça önemli olduğunu bahsetti.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kıbrıs Türk Mikrobiyoloji Derneği Başkanı Uzm. Dr. Serdar Susever ise Kıbrıs Türk Mikrobiyoloji Derneği'nin bundan sonra halkı bilinçlendirecek aktivitelerde bulanacağını belirtirken desteklerinden dolayı Yakın Doğu Üniversite yönetimine teşekkürlerini sundu.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER