Toparlanıyoruz Hareketi partilere seçim harcamalarını soruyor!

loading
29 Mayıs, Cuma
£

8.40

7.55

$

6.82

Toparlanıyoruz Hareketi partilere seçim harcamalarını soruyor!

Toparlanıyoruz Hareketi partilere seçim harcamalarını soruyor!

Toparlanıyoruz Hareketi seçim propagandası için siyasi partiler tarafından harcanan ve milyonları bulan paraların sadece miktarının değil aynı zamanda KAYNAĞININ da açıklanmasını talep etti.

Toparlanıyoruz Hareketi partilere seçim harcamalarını soruyor!
banner
A- A A+

Hareket siyasi partilere sosyal medya ortamında yaptığı çağrıda seçim sırasında sürekli olarak şeffaflık vurgusu yapan ve bu yönde sözler veren partilerin bu şeffaflığı gecikmeksizin kendi seçim harcamaları konusunda hayata geçirmeleri gerektiğine dikkat çekti. Hatırlanacağı üzere Toparlanıyoruz Hareketi bir süfre önce Siyasi Partiler Yasası'nda partilerin Anayasa Mahkemesi tarafından gelir ve giderler açısından denetlenmesine ilişkin hükümlerin çalıştırılmadığını ve kimse tarafından HİÇ uygulanmadığını duyurmuş ve bu konuda Anayasa Mahkemesi Başkanı Nolan'a bir mektup göndermişti. Aynı zamanda Başsavcıyı bu konuda ziyaret eden Hareket gönüllüleri ortada yasalara aykırı davranılarak işlenen bir suç olduğuna dikkat çekmişti.

İşte bu kez seçim harcamaları konusunda Toparlanıyoruz Hareketi tarafından sosyal medya ortamında siyasi partilere yapılan çağrı:

"Hade bakalım!

-Seçim öncesi UBP, DP-UG ve TDP'nin toplam seçim bütçesinin 2 milyon 500 bin TL olduğu açıklanmıştı. CTP'nin harcamasının ise seçimden sonra açıklanacağı duyuruldu.

-Kamuoyunun sizlerden beklediği ne kadar harcadığınız DEĞİL, bu harcanan parayı NEREDEN BULDUĞUNUZ'dur. Seçim döneminde ŞEFFAFLIK demekten hepiniz yorgun düştünüz. O zaman bu paraların nereden geldiğini, kaynağını KALEM KALEM açıklamanız gerekir. Bir örnek istiyorsanız bizim dün yaptığımız açıklamaya bakınız.

-Yalnız lütfen üye aidatları, devlet katkısı ve piyango gibi genel ifadelerle geçiştirmeyin çünkü HİÇ İNANDIRICI olmuyor..."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER