Gözler, Oktay Kayalp ve Sümer Aygın'a çevrildi...

loading
23 Kasım, Pazartesi
£

10.51

9.34

$

7.88

Gözler, Oktay Kayalp ve Sümer Aygın'a çevrildi...

Gözler, Oktay Kayalp ve Sümer Aygın'a çevrildi...

Sosyal medyada "Doğru Bakış" adıyla örgütlenen bir grup, Mağusa ve Girne Belediye Başkanlarını hedef alarak, sözkonusu CTP'li başkanları, partilerinin çizgisini sermayeye hizmet noktasına getirmekle ve seçim döneminde başka partilerle işbirliği yaparak ortak bir listeye çalışmakla suçluyor.

Gözler, Oktay Kayalp ve Sümer Aygın'a çevrildi...
A- A A+

Kıbrıs Postası Özel

Kendilerini "Doğru Bakış" olarak adlandıran bir grup, Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp'ı ve Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın'ı, rakip parti adayları ile işbirliği yaptıkları gerekçesiyle CTP tabanına hesap vermeye çağırdı.

"ALTINCI PARTİ" İDDİASI!

CTP'li belediye başkanları liderliğinde rakip partilerle yapılan işbirliğini "seçime katılan 6. Parti" olarak tanımlayan Doğru Bakış, karma oy kullananların büyük bir kısmının mevcut beş parti içinden bazılarının organize ettiğini öne sürdü.

CTP-BG Mağusa Seçim Bürosu'nun, seçim süresince Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp yönetiminde olduğunu iddia eden ve CTP'li oldukları düşünülen kişi veya kişiler, "Mağusa İlçesi ve Seçim Bürosu'nun partiye değil, parti içine çalıştığı belli" ifadelerini kullandı.

"AHLAKSIZLIK YENİLİK DEĞİLDİR!"

Yenilik adına yapılan işbirliğini "ahlaksızlık" olarak nitelendiren Doğru Bakış grubu, parti tabanlarının bunu affetmemesi gerektiğine vurgu yapıyor ve "Ahlaksızlık, hiç de yenilik değil, dünyanın en eski, en iğrenç tutumlarından biridir" diyor.

CTP-BG'YE YAKIN KAYNAKLARIN DA HEDEFİ BELEDİYE BAŞKANLARI...

CTP-BG'ye yakın bazı kişilerin söyledikleri ise Doğru Bakış'ın iddialarını doğrular nitelikte. CTP'ye gidecek bir çok mühürün, Mağusa ve Girne Belediye Başkanları ve yakınlarının çalışmalarıyla kırıldığı iddiasını doğrulayan CTP-BG'ye yakın kaynaklar, özellikle Mağusa'da, rakip partilerin CTP'de seçimi yönetenlere şükretmesi gerektiğini ifade ettiler.

CTP-BG'nin önemli sayıdaki mühürünün, kurulan "ahlaksız" ittifak sonucunda karmaya çevrildiğini anlatan kaynaklar, bu şekilde Mağusa'da 6 milletvekili çıkarması gereken CTP'nin 5 milletvekiline düşürüldüğünü ve 1 milletvekili UBP'ye kazandırıldığını belirttiler.

"DOĞRU BAKIŞ"IN SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLARINDAN BAZILARI:

"Öncelikle Mağusa, ardından Girne ve her ikisinin de Belediye Başkanları partililerine bir izahat vermek zorundadırlar. Ama Mağusa hiç anlatılamaz. Çünkü Seçim Bürosu da başkanın uhdesine hapsolduydu.

CTP'nin İlçelere Göre Artan Mühüre Denk Oy Sayısı;

Lefkoşa- 2346

İskele - 973

Güzelyurt- 895

Girne - 813

Mağusa – 173"

•"CTP Mağusa 2009 Seçim sonucu- 130,193 oy = 10,000.. Mühür'e denk.

CTP Mağusa 2013 Seçim sonucu- 132,193 oy = 10,168.. Mühür'e denk.

Yenilgi ile alınan seçime göre, zaferle çıkılan seçimde 168 mühüre denk oy artmış.

Ülkede yıkım yaratmış UBP avantajına rağmen fırsat iyi kullanılmamış.

Seçimde Mağusa'da Yönetim Yok muydu? Mağusa İlçesi ve Seçim Bürosunun Partiye değil, Parti içine çalıştığını belli."

•"Seçime beş parti katılmış. Bence altı idi. Karmaların ciddi bir kısmı aslında altıncı parti idi. Neden karmaların tümü değil de bir kısmı?

Çünkü bir kısım karmacı, organize olmadan karma oy kullandılar. İşte bu bölüm gerçek karmacılardı.

Altıncı parti diye tanımlanabilecek karmacılar ise, mevcut beş parti içinde bazen üçünün, bazen dördünün içindeki bazı adayların yada finansörlerinin-hamilerinin (adına ne derseniz deyin işte onların) organize ettiği karmalardı.

Bu adaylar kendi partili aday arkadaşlarını geçebilmek adına, rakip partilerde kendileri gibi olan ahlaksızlarla manecerleri aracılığı ile böylesi çirkin bir işbirliğine girebildiler. Farklı partilerde olmalarına rağmen blok bir ortak listeye çalışabildiler.

"Yenilikten yana" diye yapılan bu ahlaksızlığı hiç bir parti tabanı affetmemeli. Çünkü ahlaksızlık, hiç de yenilik değil, dünyanın en eski, en iğrenç tutumlarından biridir."

•"Anlaşılan CTP'li Mağusa ve Girne belediye başkanları, partilerinin çizgisini sermayeye hizmet noktasına getirme görevleri adına başka partili arkadaşları ile al gülüm ver gülüm karması yaptılar. "Eskileri değiştirin"sloganı şimdi onlar için de geçerli. DEĞİŞTİRİN"

•"Yaşam Sürdükçe Mücadele Devam Eder. Ülkemizde de Yeni Bir Mücadele Dönemi Başladı. Kazanılan Bir Şey Yok."

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER