Oktay Kayalp'ın iddialarına Emek İnşaat'tan cevap

loading
24 Eylül, Perşembe
£

9.79

8.97

$

7.70

Oktay Kayalp'ın iddialarına Emek İnşaat'tan cevap

Oktay Kayalp'ın iddialarına Emek İnşaat'tan cevap

Kıbrıs Postası'nın dün gündeme taşıdığı Mağusa'da yaşanan kanalizasyon sorunu ile ilgili Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp'ın yaşanan sorunu giderecek olan Emek İnşaat firmasına yönelik iddialarına İnşaat firmasından yanıt geldi.

A- A A+

Kıbrıs Postası Özel

Emek İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre Oktay Kayalp'ın Kıbrıs Postası'na verdiği demecin içerisindeki iddiaların doğru olmadığı ve şirkete zarar verici olduğu bildirildi.

Şirketten yapılan açıklama şöyle:

Sayın Baylar/Bayanlar,

Şirketinize ait olan www.kibrispostasi.com adresli internet gazetesinde "Atık Sular Mağusalı'yı endişelendirdi" başlıklı haberinizi okuğumuzu ve şirketimizle ilgili yayınladığınız ifadeleri esefle karşıladığımızı bildirir tüm yasal haklarımızın mahfuz kalması kaydıyle aşağıdaki hususlara dikkatinizi çekeriz:

1.İhalesini 2009 yılında almış olduğumuz Mağusa Kanalizasyon ve Su şebekesi projesi, 54 km içme suyu hattını, 45 km kanalizasyon şebekesini ve 7 adet pompa istasyonunu ihtiva etmekte olup şirketimiz ve bir alman şirketinin oluşturduğu konsorsiyum tarafından Mart 2012'de kanalizasyon sistemi ve Mayıs 2012'de içme suyu şebekesi zamanında tamamlanmıştır.

2. Projeninde başarıyla tamamlandığı kontrol mekanizması tarafından yazı ile teyid edilmiştir.

3. Mart 2012'den günümüze kadar (18 aydan beri) ilgili kurumlar gerekli devir işlemlerini yapmamıştır.

4. İşveren ve ilgili organları devir işlemini tamamlamamasına rağmen kanalizasyon sistemi ve içme suyu hatları Mart 2012'den beri Mağusa halkına hizmet vermektedir.

5. Mukavele gereği konsorsiyumumuzun pompa istasyonlarının bakım ve onarımı ile ilgili her hangi bir mükellefiyeti olmamasına rağmen Mağusa halkının sağlığı düşünülerek bugüne kadar milyon eurolarla ile ifade edebileceğimiz harcamalar tarafımızdan karşılanmamıştır.

6. Konsorsiyumumuz, bu harcamalar karşılığında bugüne kadar her hangi bir ödeme ısrarlı taleplerimize rağmen almamıştır ve taleplerimiz devam etmektedir.

7. Taktir edebileceğiniz gibi, özellikle günümüzün piyasa koşullarında, bu miktarda ön görülmeyen ve mükellefiyetimizde olmayan harcamalar şirketimize ek mali külfet getirmektedir.

Hal böyleyken ve şirketimiz bu mikarda taahhütümüzde olmayan harcamalar yaparken, yazınızda yayınlamış olduğunuz ibarelerin gerçekle bir ilgisi olmadığı ve şirketimize büyük haksızlık yapıldığı aşikardır. Sonuç olarak ilgili tüm tarafların üzerine düşenleri yapıp devir işlemlerini tamamlaması ve Gazimağusa Belediyesi'nin kanalizasyon sistemini teslim almasını beklemekte olduğumuzu kamuoyunun ve sizlerin bilgisine getiririz.

Yukarıda temas edilen yayınınızın ve/veya yayınınızda atıfta bulunulan ve Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp tarafından ifade edildiği belirtilen ve/veya iktibas edilen şirketimiz hakkındaki iddiaların tamamen gerçek dışı olup şirketimize zarar verici olduğu ve bu itibarlada derhal ilgili yayının kaldırılması ve/veya kullanıcılar tarafından erişiminin engellenmesi talep olunur. Aksi taktirde alehinizde her türlü yasal işleme başvurulacağı esefle tarafınıza ihbar olunur.

Saygılarımızla,

Emek İnşaat Şti. Ltd.

İlgili Haber:

(+) Atık sular Mağusalı'yı endişelendirdi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER