Rasıh Reşat: "GAÜ'nün henüz bu eğitimleri verebilecek yetkisi yok."

loading
1 Haziran, Pazartesi
£

8.48

7.59

$

6.82

Rasıh Reşat yazdı: "GAÜ'nün henüz bu eğitimleri verebilecek yetkisi yok."

Rasıh Reşat: "GAÜ'nün henüz bu eğitimleri verebilecek yetkisi yok."

Haberdar Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat dün yazdığı köşe yazısına Girne Amerikan Üniversitesi'nden açıklama gelince bugünkü köşesinden cevap verdi. Rasıh Reşat bugünkü köşe yazısında GAÜ'nün henüz sözkonusu eğitimleri verebilecek yetkisi olmadığını yazdı.

Rasıh Reşat: "GAÜ'nün henüz bu eğitimleri verebilecek yetkisi yok."
banner
A- A A+

Rasıh Reşat: "GAÜ, şu gün itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İç sular Genel Müdürlüğü'nün Gemi adamları Bilgi Sistemi'ndeki listelerde, Yakın Doğu Üniversitesi gibi "Yetkili" sıfatı ile bulunmuyor ne yazık ki. Listelerde var ama Girne Amerikan Üniversitesi "Yetki Bekliyor" statüsü ile bulunuyor."

Rasıh Reşat'ın köşe yazısının tamamı:

Bir hata yaptım diye çok endişe ettim Girne Amerikan Üniversitesi'nin yazıma karşılık yaptığı açıklama üzerine. Dolayısıyla işi gücü bir süreliğine erteleyip araştırmaları derinleştirdim. Hem de Girne Amerikan Üniversitesi'nin işaret ettiği yer olan Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İç sular Genel Müdürlüğü'nde yaptım araştırmamı.

Bulgum geçen gün yazdığım yazıdaki gibidir. Girne Amerikan Üniversitesi'nin henüz bu eğitimleri verebilecek yetkisi yok. Kusura bakmasınlar ama yanıt verirken yaptıkları başvurunun henüz onay almadığı ve onay beklediğini bilmelerini, biliyorlarsa da benim de bu bilgilere ulaşabileceğimi hesaplamaları gerekirdi.

Bir akademisyen ile yaptığım sohbette kaleme aldığım ifadelerini bir saldırı biçiminde yorumlayıp, karşı saldırıya geçmesini yakıştıramadığım bir üniversitenin, açıklama yapar ya da yada yaptırırken daha hesaplı olması gerekmez miydi? Bol keseden atarak bu konuda tek üniversite oldukları ile ilgili ilk açıklamaları değil mi bu tartışmayı körükleyen?

GAÜ, şu gün itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İç sular Genel Müdürlüğü'nün Gemi adamları Bilgi Sistemi'ndeki listelerde, Yakın Doğu Üniversitesi gibi "Yetkili" sıfatı ile bulunmuyor ne yazık ki. Listelerde var ama Girne Amerikan Üniversitesi "Yetki Bekliyor" statüsü ile bulunuyor.

Yetkiniz yoksa yetkiliyim diye de açıklama yapmamanız gerektiği gibi, bu konuda tek yetkili olduğunuzu hiç iddia etmeyin.

Arada böyle deli bir gazeteci çıkar yalanınızı ortaya çıkarır, mahcup olursunuz.

İnşallah başvurunuz kabul olur. Denetimleri en iyi şekilde geçersiniz ve siz de "yetkili" olursunuz, ama o güne kadar da kamuoyunu yanıltmayın. Kimse size düşman değil, sadece manipülasyona düşman.

Öyle KKTC ve Rum tarafı edebiyatına hiç gerek yok. Sıkılmasanız bizi biraz daha bizi vatan haini ilan edeceksiniz.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER