Turkcell'den engelli istihdamında örnek adım

loading
14 Ağustos, Cuma
£

9.59

8.68

$

7.34

Turkcell'den engelli istihdamında örnek adım

Turkcell'den engelli istihdamında örnek adım

Kuzey Kıbrıs Turkcell, engellilere yönelik sosyal sorumluluk anlayışını, çalışma yaşamına da yansıttı, engellilerin çalışma yaşamına kazandırılması yönünde önemli bir adım attı.

Turkcell'den engelli istihdamında örnek adım
A- A A+

Ömer Bulduk: Böyle önemli bir kurumun bizleri topluma kazandırması, insanlarla doğru, kaliteli iş yapmamızı, iletişim kurmamızı sağlaması gurur verici...

Servet Köse: Kuzey Kıbrıs Turkcell'deengellenmeden çalışmak ve burada hayata tutunmak çok güzel

Kuzey Kıbrıs Turkcell, engellilere yönelik sosyal sorumluluk anlayışını, çalışma yaşamına da yansıttı, engellilerin çalışma yaşamına kazandırılması yönünde önemli bir adım attı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell,'den verilen bigliye göre, Tam zamanlı iş hayatı ile birlikte profesyonelliğe ilk adım kapsamında toplam üç engelli gence kapılarını açan Kuzey Kıbrıs Turkcell, tüm iletişim merkezlerini de engellilere uyumlu konuma getirdi.

'Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nda başarıyla alkış toplayan Ömer Bulduk ve Servet Köse de, diğer engelli isimlerle birlikte, Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanları arasına katıldı.

Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zühre Aydan Ayaz, "Engellilerin potansiyellerini keşfetmelerini sağlamanın ve toplum yaşamına katılımlarını artırmanın en iyi yolu istihdam edilmeleridir" diyerek, engelli istihdamını hem kurum hem de çalışanlar olarak sosyal sorumluluğumuzun bir parçası olarak gördüklerini belirtti.

Zühre Aydan Ayaz şu bilgileri verdi:

"Bu çalışmayı İnsan Kaynakları ekibi olarak geçtiğimiz ay başlattık. Öncelikle engellilere rahat bir çalışma ortamı sunabilmek için ofislerimizde bazı fiziki düzenlemeler yaptık, ardından ihtiyacımızı tanımladık ve yöneticilerimizle el sıkıştık. Şimdiden birçok engelli arkadaşımız ile görüşme yapılmıştır. Daha çok arkadaşımızı tanıyabilmek için şirket içindeki tüm çalışanlarımızdan yardım istedik. Şirketimiz bünyesindeki çeşitli bölümlerde istihdam ettiğimiz engelli çalışanlarımızın hayatlarında yarattığımız sosyal ve ekonomik değişikliklerle katkısağladığımız için mutluyuz."

İş hayatına atılmak isteyen engellilerin kariyer.net üzerinden Kuzey Kıbrıs Turkcell "Genel Başvuru – Engelli Çalışan" ilanına başvuru yapabilecekleri de belirtildi.

Ömer Bulduk: Engelimle değil sevgimle bakıyorum hayata

1991 Lefkoşa doğumlu, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Ömer Bulduk, çalışma yaşamında ilk adımını stajyer olarak Kuzey Kıbrıs Turkcell'de attı.

Tekerlekli Sandalye basketboluna 15 yaşında başladığından bugüne 7 yılı geride bıraktığını anlatan Ömer Bulduk, yeni bir yaşamla tanışmasını anlatırken Mustafa Çelik ve Faruk Taşkınçay'ın isimlerini saygıyla anıyor.

Ömer Bulduk, hayatındaki değişimi şu sözcüklerle özetliyor:

"Bu spordan önce hayatım ev ile okul arasında gidip geliyordu. Doğuştan engelli olduğum için evden dışarı çıkmıyordum, arkadaşlarımın ısrarlarına rağmen evden dışarı çıkmak istemiyordum. Çünkü dışardaki insanların bakışları beni rahatsız ediyordu, sosyal yaşantım yoktu. Ne zaman bu spora başladım yeni arkadaşlıklar, önemli kişilerle tanıştım, onların konuşmalarıyla, desteğiyle engellilerin her engeli aşabileceğini öğrendim. Psikolojim düzeldi. Arkadaşlarımla eğlenmeye, birlikte vakit geçirmeye başladım. Takımımla daha önce göremeyeceğim yerleri gördüm. Avrupa'da; Fransa, İtalya, Almanya, İspanya gibi önemli turnuvalarda ülkemizi temsil etme gururu yaşadım. Genç milli takıma seçilip kamplara katıldım. Havalı tüfek atıcılığı ile uğraştım, çeşitli aktivitelere katıldım."

Sponsorluğun önemi

Kuzey Kıbrıs Turkcell'insponsorluğu ile birlikte kendilerini çok daha özel hissettiklerini anlatan Ömer Bulduk, "Tribünlere seyirci gelmeye başladı, bando grubu ile hem biz hem de seyirciler hep bir ağızla takıma enerji katarak besteler yapıldı. Cellomaskotumuz maça gelen çocukların ilgi odağı oldu. Yurt dışındaki Adana maçımızda bizleri yalnız bırakmayıp 20-30 kişi kendi kestikleri biletleriyle yanımızda olup çok güzel bir sürpriz yaptılar" dedi.

Ömer Bulduk, staj dönemindeki çalışma yaşamını da heyecanla anlatıyor:

"Şu an Turkcell'de Kurumsal İletişim departmanında staj yapıyorum. Stajımda 2'inci haftamı doldurdum. Bu iki hafta içerisinde gözlemlediklerimden bahsedersem; beni çok sıcak güler yüzlü karşıladılar. Bizlere bilgilerini, tecrübelerini aktararak yapılacak konulara, etkinliklere vs. içinde olmamızı istiyorlar. Hemen hemen 2-3 güne bir çalışan arkadaşların doğum günleri kutlanıyor, kendi içimizde çeşitli yarışmalar düzenleniyor, sürpriz tatlılar, dondurmalar ikram ediliyor. Böyle önemli bir kurumun bizlere iş imkanı sağlaması çoksevindirici… Bizleri topluma kazandırması, insanlarla doğru, kaliteli iş yapmamızı, iletişim kurmamızı sağlaması gurur verici... Şu an Üniversite 3'üncü sınıf öğrencisiyim. 2 sene sonra mezun olduğumda Turkcell'de bu kez çalışan olarak bu ekiple birlikte olmak istiyorum."

Servet Köse: Hayata tutunmak çok önemli

Köse duygularını şöyle anlatıyor:
"Kuzey Kıbrıs Turkcell'in insan memnuniyetli iş yapması, yüzbinleri geçen abonesinden de anlaşılmaktadır. En başta insana verdiği değer paha biçilmez. İletişimde sınır tanımayan bir şirket, engelli istihdamında da sınır tanıyamazdı. Henüz yeni işe başlamış olduğumKuzey Kıbrıs Turkcell ailesinde herhangi bir engele maruz kalmadan çalışıyor olmak beni mutlu etmenin yanı sıra performans olarak da pozitif etkilemektedir. Kuzey Kıbrıs Turkcell'de engellenmeden çalışmak ve burada hayata tutunmak çok güzel. Hayat paylaşınca güzel diyoruz…"
Tekerlekli basketbol takım sporcularından Servet Köse de, Kuzey Kıbrıs Turkcell'dekitam zamanlı çalışma döneminden övgüyle söz ederken, "Hayata tutunmak çok güzel" diyor.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER