İrsen Küçük, kurultaya kadar oy birliği ile başkan...

loading
24 Kasım, Salı
£

10.59

9.43

$

7.96

İrsen Küçük, kurultaya kadar oy birliği ile başkan...

İrsen Küçük, kurultaya kadar oy birliği ile başkan...

Ulusal Birlik Partisi Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı gerçekleşti. UBP GYK Ekim ayında Olağanüstü Kurultay yapılması İçin tavsiye kararı aldı.

İrsen Küçük, kurultaya kadar oy birliği ile başkan...
A- A A+

Kıbrıs Postası

UBP GYK'nın aldığı tavsiye kararı yarın saat 16:00'da toplanacak Parti Meclisi'nde görüşülecek.

Öte yandan UBP Genel Yönetim Kurulu, Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu'nun ve Mağusa İlçe Başkanı Sunat Atun'un ilçe başkanlığı görevlerine son verdi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu (GYK), partinin olağan genel kurulunun öne çekilerek 26 Ekim'de gerçekleştirilmesini, istifa kararını sunan Genel Başkan İrsen Küçük'ün de görevini bu tarihe kadar sürdürmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

UBP GYK'nın dün aldığı tavsiye niteliğindeki kararlar, Ramazan Bayramı sonrasında toplanacak Parti Meclisi'nde görüşülecek. ? ?UBP'den alınan bilgiye göre, Parti Meclisi'nin bugün saat 16.00'da yapılacağı açıklanan toplantısı bayram sonrasına ertelendi.

KARARLAR...

UBP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen GYK toplantısında alınan kararlar açıklandı.

Açıklamada, Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri sonrasında yapılan değerlendirmeler ve yaklaşan yerel seçimlere dikkat çekilerek, "UBP'nin süratle yaralarının sarılmasına, yeniden yapılanmasına gerek duyulduğu kanaatine varılmıştır" denildi ve bu amaçla alınan kararlar 6 madde halinde şöyle sıralandı:

1-GYK, Olağan Genel Kurul'un öne çekilerek 26 Ekim 2013'te yapılmasını, istifa kararını sunan Genel Başkan Sayın İrsen Küçük'ün bu tarihe kadar görevi sürdürmesi kararını oy birliği ile üretmiştir.

2-GYK, yaptığı çok yönlü değerlendirmeler ışığında olağan erken kurultay hazırlıklarının zaman darlığı nedeniyle aralıksız çalışma gerektirdiğini dikkate alarak, tüm ilçe kademelerinin görev ve yetkilerini resen kullanma kararı almıştır.

3- GYK 28 Temmuz Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri sonrasında oluşan Meclis aritmetiğine göre kurulacak olan muhtemel koalisyon hükümeti çalışmalarında ve görüşmelerinde görev alacak komiteyi belirlemiştir. Buna göre, komite Genel Başkan, Genel Sekreter ve üç milletvekili Hüseyin Özgürgün, Nazım Çavuşoğlu ve Ünal Üstel'dan oluşmuştur.

4-GYK yaptığı istişareler ışığında Ulusal Birlik Partisi Meclis Grup Başkan Vekillikleri için Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün ve İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu'nun bildirilmesini karara bağlamıştır.

5- GYK, Ulusal Birlik Partisi 28 Temmuz Erken Genel Seçimleri'ndeki 1,718,240 TL (Bir Milyon yedi yüz on sekiz bin iki yüz kırk) şeklinde oluşan bütçeyi onayladı.

6- GYK, Erken Genel Seçimlerinde ortaya çıkan seçim sonuçlarının Ulusal Birlik Partisi bağlamında değerlendirilmesine yönelik bir komitenin oluşturulmasına karar vermiştir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER