Darbaz: "Dilek, TAK'da sorunun ne olduğunu söyleyemedi"

loading
25 Eylül, Cuma
£

9.72

8.90

$

7.63

Darbaz: "Dilek, TAK'da sorunun ne olduğunu söyleyemedi"

Darbaz: "Dilek, TAK'da sorunun ne olduğunu söyleyemedi"

Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Kemal Darbaz yaptığı açıklama ile Kamu- İş Başkanı Sami Dilek'in kamuoyunu yanılttığına değindi... Açıklama şöyle:

A- A A+

Uzunca bir süredir Türk Ajansı Kıbrıs'ta sorun var diyerek, üyelerinin bir kısmıyla iki kez "grev" yapan UBP Güzelyurt Delegesi sayın Sami Dilek, kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor.

Sayın Sami Dilek, Sendikamız adına yaptığımız tüm çağrılara rağmen, hala daha kamuoyuna TAK'daki sorunun ne olduğunu söyleyebilmiş değildir. Tüm ısrarlarımıza rağmen gerçek sorunun aslında, amir konumundaki birkaç kişinin ihtiraslarından kaynaklandığını, kamuoyuna söylemekten kaçınmaktadır.

UBP Güzelyurt Delegesi sayın Sami Dilek, her yaptığı açıklamada Dışişleri Bakanlığının adını kullanarak, ilgili bakanlığın da sorunu tespit ettiğini söylemekte ancak, sayın bakanın neyi tespit ettiğini söyleyememektedir. Bu davranış biçiminin, sayın Bakanı provoke etmeye yönelik olduğunu düşünmekteyiz.

UBP Güzelyurt Delegesi sayın Sami Dilek, dün yayımladığı bildiride sendika başkanı olarak beni tehdit etmekte, hukuk süreci başlatacağını söylemektedir. Sayın dileğe tavsiyemiz, bu çirkin oyunun bir parçası olmaktan bir an önce vazgeçmesidir. Sendikal etik bunu gerektirmektedir. Ve sayın Sami Dilek bilmelidir ki, üyeleri bile olsa tüm haksız talepleri karşılamak zorunda değildir. Sendikacılık, haklı-haksız, yasal-yasadışı, meşru-meşru olmayan tüm taleplere sahip çıkmak değildir.

UBP Güzelyurt Delegesi sayın Sami Dilek, yaptığı her açıklamada üyelerinin haklarını sonuna kadar savunacağını söylemektedir. Sayın Dilek'in sözünü ettiği haklar, Basın-Sen'in, uzun yıllardır tüm engellemelere karşın verdiği mücadelenin sonunda, yeni TAK yasasının yürürlüğe girmesiyle tüm basın emekçilerine verilmiştir.

Şu an için sorun olduğunu söyleyen ve kurum içinden atanan müdürü hazmedemeyen birtakım amirler de, bu yasa sayesinde asaleten amir olmuştur.

Sendikamızın, önümüzdeki dönemde de kurumun yeni çalışanlarla takviye edilmesi ve ilk tayin ve terfilerde gelmesi gereken yere gelemeyen çalışanlar için, tüm gücünü ortaya koyacağından kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın.

Sendikamız, genelde ülke insanımızın, özelde ise basın emekçilerinin yaşadığı onlarca yakıcı sorun varken, yazılan senaryolarla yaratılan "suni sorunlarla" basınımızın ve kamuoyunun meşgul edilmesini doğru bulmamaktadır.

Basın Emekçilerinin çatı örgütünün Basın-Sen olduğuna inanan sendikamız, yaşadığımız bu süreçte, çalışanların, TAK'ta yaratılan bölünmüşlüğün hangi amaçlar için ve suni olarak yaratıldığını görerek, sendikalarına sahip çıkması gerektiğine inanmaktadır.

Kemal Darbaz

Başkan

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER